Şimdi Ara

Yag lambası sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracım bmw 330d 2002 model lambası kırmızı yanıp sonuyor yanlız soyle bişey var gaza basınca lamba sonuyor gazı bıraktıgında devir 1000 in altına dussun tekrardan yanıyor yanıp sonuyor seri seri bi sure surekli yanıyor otomatik vites araba N e alınca sonuyor tekrar yanıyor seri seri yanıp sonuo sanki bi yerde temassızlık var anlamadım varmi bilgisi olan arkadaşlar..

Sorunum Bu:https://www.youtube.com/watch?v=A6H3eEe0bRY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by.mmt -- 17 Şubat 2014; 7:00:25 >

• by.mmt kullanıcısına yanıt
    yağ seviyesini doğru bir şekilde kontrol edin öncelikle
  • cyber_warrior C kullanıcısına yanıt
    yag dün koyuldu hocam 6.7 litre ve baktım yag seviyesi normal hocam.
    Tekrar bir kontrol etmenizde fayda var diye düşünüyorum. Motor sıcaksa aracı düz bir yere çektikten sonra 5-10 dk bekleyin ve öyle kontrol edin. Eğer yine bir sorun yoksa yağ pompasını kontrol ettirmeniz lazım
    aklıma şöyle bire varsayım geliyor;
    yağ devirdaim pompası gücünü motordan alıyorsa ve pompada bir sorun varsa motor devri düştüğünde yağı gerektiği gibi pompalayamıyor olabilir.
    acilen baktırın yağ ihmale gelmez
  • kucukprens54 kullanıcısına yanıt
    bundan 5 6 ay once baktırmıştım boyle yine yanıyordu ama bukadar cok degıl motorun alt kısmında sanırım 1 tane sensor varmış tam bilmiyorum oyle bi arıza ckartmıstı bılgısayarda ama oralı olmamıstım sımdı daha cok yanmaya başladı lamba
    yağ müşiri sorunu da olması mümkün tabi öyle ise daha ucuza hallolur.
    ama acilen baktırın.
  • kucukprens54 kullanıcısına yanıt
    hocam sorunum şu aynısı fark eden bişey yok

https://www.youtube.com/watch?v=A6H3eEe0bRY
  • kimsenin bir fikri yokmu ?
  • bizim dediklerimize baktırdın mı ?
  • cyber_warrior C kullanıcısına yanıt
    yag durumuna baktım sıkıntı yok youtube link ine bakabildinizmi bendeki sorun aynı sorun
    Baktım baktım ama dediğimiz gibi 2 seçenek var ya yağ sensöründe sorun veya temassızlık var ya da yağ pompası arızalı. Daha başka nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlayamadım. Geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.