Şimdi Ara

Yağ eksiltmeye karsi katki deniyen oldumu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
3.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu tarz hrunler motorda kisa vadede cozum gibi gozukse de uzun vadede cok zararli. bu katkilar genelde arabayi satmadan once expertizden temiz ciksin diye motora atilir satildiktan sonra alan adam "aa a aa araba tertemizdi birden 2000 tl masraf acti" der oder hayatina devam eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam motoru kucaklamadan yağı eksiltme sebebini araştır bence yağ yakmayı katkıyla çözebileceğini sanmıyorum

• silindir kapak contasindan atiyor

1 2 kez hortum patlamasi sonucu suyu bosaltip hararet yapti fakat yaga su karistirma vs gibi bi sorunumuz olmazdi , çelik conta varmis sanirim bu araclarda.Usta işin asli conta yarali dedide , yağ eksiltmeyi oraya bagliyamadim ben

Arac fan aciyor hararet 90 i gecmedi hic , devirdaim ve termostar saglam.

Araci benzinde deneme sansimiz pek yok cunku yaklasik 2 aydir yatisda evde babam ve ben harici kullanicak insan yok , babam yogun bi sekilde calisiyo ve sirket araci ile gidip geliyor .Ben evden uzagim , anliyacaginiz düldüle binecek insan yok

Ustaya gore tek bir hararette bile sekmanları kavlayabilirmis ondan sonra yag yakma baslar diyor,motor yapalim dedi (klasik her türk motor ustasinin rüyasi gibi geldi pek aldiris etmedim , yaklasik 5 bin tutar diyor )

Kapakla kurtarabilecegimi bilsem yaptiricamda , kapagi acincada ne cikacagi mechul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunluuu55 -- 16 Mart 2018; 0:55:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samsunluuu55

silindir kapak contasindan atiyor

1 2 kez hortum patlamasi sonucu suyu bosaltip hararet yapti fakat yaga su karistirma vs gibi bi sorunumuz olmazdi , çelik conta varmis sanirim bu araclarda.Usta işin asli conta yarali dedide , yağ eksiltmeyi oraya bagliyamadim ben

Araci benzinde deneme sansimiz pek yok cunku yaklasik 2 aydir yatisda evde babam ve ben harici kullanicak insan yok , babam yogun bi sekilde calisiyo ve sirket araci ile gidip geliyor .Ben evden uzagim , anliyacaginiz düldüle binecek insan yok

Ustaya gore tek bir hararette bile sekmanları kavlayabilirmis ondan sonra yag yakma baslar diyor,motor yapalim dedi (klasik her türk motor ustasinin rüyasi gibi geldi pek aldiris etmedim , yaklasik 5 bin tutar diyor )

Kapakla kurtarabilecegimi bilsem yaptiricamda , kapagi acincada ne cikacagi mechul

Geçmiş olsun hocam contayı değiştirmekte fayda var bende dün aldım aracı ustadan conta yaptım çürüme vardı contada inşallah bir çözüm bulunur

• Araba suan satilikda bu halde satmak istemiyorum. 3 5 kurus icin kimsenin ahını almaya gerek yok.Olmazsa bi conta yapilacak bakalim

• samsunluuu55 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam birinin ahını almaktansa 3 5 kuruş masraf etmek çok daha önemli bence. Ayrıca araca conta vs yaptıktan sonra göğsünü gererek hocam araç bu motoru bu demek var yada içten içe aksi bişey çıkmasın diye söylenmek var kendi kendine

ben bir lada samara sattım inan 10 yıl yaşlandım aracın kusuru var biliyorum karşı tarafa söylüyorum bak kardeşim bu bu sıkıntılı diye adam bir başlıyor sonra söylenmeye orası öyle burası böyle diye en son benzin döküp yakcaktım 3e 5e bakmadan verdim sonra

• Vectra conta yakmisti , ustune birde itici fincanlari sıkıştırınca iyibi masraf acmisti bize.Iyice sogumustuk 14 senelik emektardan.Conta yapilirken bi telefon geldi ,kapakda 4 çatlak geçmis olsun.Cin mali var 250 liraya opelparda var 750 lira.Kendimiz binecekmis gibi en kaliteli malzemeler kullanilarak onarildi ve satildi arac.Gercekten 3 5 kurus dunya mali icin deymez.Bakalim musait bi zaman babamla goruscem bi conta degisimi gerekiyor sanirim

• 10w40 da yakma varsa 20w50 üstüne liqui moly mos2 ve liqui moly seramik katkı ceratech olabilir katkılar toplamda 600 ml ise 4 litre yağ alan motora 3.4 litre yağ yağ ısınınca artından mos2 biraz bekleyip ceratech. Bu işlemlerin en öncesinde motor iç temizleyici ile eski yağ boşaltılmadan iç temizleyici döküp eski yağ öyle boşaltılmalı daha çabuk sonuç verecektir. Artı yağ filtresi seçimi ince partikülleri yakalayan değil inceleri geçiren kalınları yakalayan olmayı inceleri yakalarsa eğer filtre ceratech katkısının içinde tüm seramik parçaları toplayacak ve bir anlamı kalmayacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kaliteli katkıların elbette bir takım faydaları vardır ancak tam olarak sorunu çözmezler.
    Çok haklısınız değmez hocam bende clio || var contayı erken fark ettim allahtan hiç bir yere zarar vermeden çözdüm sorunu bu sefer inşallah sizde en az masrafla halledersiniz

• quote:

silindir kapak contasindan atiyor

Her conta sorununda yağa su karıştıracak diye bi kaide yok. Yorumlarından anladığım kadarıyla işe az çok hakimsin. Bi araca çelik conta takmak için hem kapağın hem de blok yüzeyinin çok pürüzsüz olması lazım diye biliyorum, yani her ikisi de taşlanmış olacak. En ufak (mikron düzeyde) boşluk olursa conta tam oturmaz.

İçinizde Allah korkusu da var, bi kompresyon testi yaptırıp ona göre kendinizi ayarlayın ve söküldüğünde de işin başında durup kendi gözünüzle görün. Ben 3 ay kadar önce conta yakmıştım, 2 gün ustanın ve rektefecinin ümüğünü sıktım desem yeridir. Şimdi araca binsem de satsam da kafam çok rahat. Bir sonraki oluşabilecek potansiyel arızalar için de parçalarım her zaman evde mevcuttur, ola ki satacam parçalarla beraber veririm.
    Bu da conta konum!
    https://forum.donanimhaber.com/kalorifer-radyatoru-tikanikligi-ve-sonrasinda-conta-yakan-araba-detayli-ve-resimli-anlatim--130595488

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaconda41 -- 16 Mart 2018; 12:22:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bio technolog

10w40 da yakma varsa 20w50 üstüne liqui moly mos2 ve liqui moly seramik katkı ceratech olabilir katkılar toplamda 600 ml ise 4 litre yağ alan motora 3.4 litre yağ yağ ısınınca artından mos2 biraz bekleyip ceratech. Bu işlemlerin en öncesinde motor iç temizleyici ile eski yağ boşaltılmadan iç temizleyici döküp eski yağ öyle boşaltılmalı daha çabuk sonuç verecektir. Artı yağ filtresi seçimi ince partikülleri yakalayan değil inceleri geçiren kalınları yakalayan olmayı inceleri yakalarsa eğer filtre ceratech katkısının içinde tüm seramik parçaları toplayacak ve bir anlamı kalmayacaktır.

yağ filtresi takılmadan yeni yağ ve katkı bir süre çalıştırılıp daha sonra filtreyi takmak araca bir zarar verir mi?
  • hocam vectra c de usta surekli elf koyardi varilden, bir keresinde daha iyi olsun die ben kendim mobil 1 alip goturdum, yag eksiltmeyen arac diger yag degisimine kadar iki kez yag lambasi yakti iki kez yag ekledim. demem o ki once bi yagi degistirin hocam, elf deneyin mesela, eksiltme azalmazsa diger cozumlere basvurun. katkilari saglikli bulmuyorum, en azindan ilk cozum olarak denemezdim. bu motor bu kadar eksiltiyosa illaki bi sikintisi vardir, o katkinin o sikintiyi ortadan kaldiracagini dusunmuyorum.

• Makine muhendisligi ogrencisiyim, bir de cocuklukdan gelen araba meraki olunca az cok biseyler öğrendik çok şükür.Allah var ustamiz sanayide bulunamayacak , nadir kalmış dürüst insanlardan.Yapamazsa yapamam der yani hatta kendide der mersedes bmw getirmede ne getirirsen getir diye onlar bize fazla gelir der.

Konunuzu hatirladim.Sonuc cok guzel.Bakalim musait bi zaman kompresyon testi yapip ona gore conta degisimi yapilmasi şart oldu artik.

Ilginiz icin teşekkür ederim

• quote:

Makine muhendisligi ogrencisiyim, bir de cocuklukdan gelen araba meraki olunca az cok biseyler öğrendik çok şükür.Allah var ustamiz sanayide bulunamayacak , nadir kalmış dürüst insanlardan.Yapamazsa yapamam der yani hatta kendide der mersedes bmw getirmede ne getirirsen getir diye onlar bize fazla gelir der.

Konunuzu hatirladim.Sonuc cok guzel.Bakalim musait bi zaman kompresyon testi yapip ona gore conta degisimi yapilmasi şart oldu artik.

Ilginiz icin teşekkür ederim

Derslerinde başarılar diliyorum. Benim de dayı oğlu bitirdi şuan staj görüyo, bende çok meraklıyım, o bana pratik ben ona teknik sorarım. :)

Forumda msansertekin, vezir nikli üyeler makine mühendisi bildiğim kadarıyla, onlar teknik olarak bu konuya daha hakimler, onlara da danışabilirsin.

Kendine iyi bak.

• Teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.