Şimdi Ara

Yabancı Dizi-Film-Kitap Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizi,film,haber,belgesel vb İngilizce alt yazıyla izleyebilecegim site öneriniz neler? Hangi site,uygulama vs önerirsiniz?

İngilizce roman okumayı planlıyorum ama dili ağır gelir diye çekiniyorum.Babalar ve Oğullar,Sefiller tarzı romanlar için ne seviyede olmam gerekir?

Son olarak listening için podcast,audiobook,film hangisini önerirsiniz?

Yardımınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• e reader ın varsa bedavaya indir indir oku kardesim film olarak prison break i tavsiye ederim ing altyazılı ve cube filmini ing izle cok iyi 2 hafta once izledim

• klasik eserleride 5 6k dan asagı vocabulary in yoksa bide daha once cok ing kitaplar okumadiysan bulasma derim

• ripendis kullanıcısına yanıt

Teşekkürler öneriler için

• Sana verebilecegim en iyi tavsiye video kitap vs izlemek okumak dinlemek istiyorsan ilk baslarda uzak durman gereken bazi seyler var. Mesela direk gidip uzay yada teknoloji ve dostoyevski tarzi her objeyi tek tek belirten tarzda kitap film podcast olayina girersen yapamazsin moralin bozulur oncelikle daha genel seylerden basla..

Mesela kitap olarak biyografilerden

Podcast olarak genel muhabbet

Dizi filmde ayni sekil asiri teknolojik robotic uzayla ilgili tarzi seylerden uzak dur simdilik

Cogu kisinin anlamadigi biseyi soyliyeyim kardesim

İngilizce bilmek yada super ingilizce diye bisey de yok aslinda. Genel ingilizce akademik ingilizce yada meslek ingilizcesi var dersek daha isabetli olur diyelim. Sen super ingilizce bilsende adam asciliktan yada insaattan bahsediyorsa o kitabi anlayamazsin. O kelimeleride extrra ogrenmen gerekir.

Sana bu yazdiklarim uzerinden ozet ile genel seyleri takip et zamanlada bir alana kitlenirsin hem motivasyoninda dusmez sevgilerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 12 Mart 2021; 22:42:13 >
  • VolcanoPower kullanıcısına yanıt

Teşekkürler tavsiyeniz için

Size şunu sormak istiyorum.Bilmediğim kelimeleri not alırken oxford sözlükten açıp preposition ile kullanımları+birkaç hoşuma giden cümleyle not alıyorum ama biraz zaman alıyor.Bunları tekrar etmek de zor oluyor.Bilmediginiz kelimeleri nasıl öğreniyorsunuz,ne önerirsiniz?

İngilizce podcast ve altyazılı film için hangi siteyi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-44FE223FB -- 14 Mart 2021; 11:53:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-44FE223FB

Teşekkürler tavsiyeniz için

Size şunu sormak istiyorum.Bilmediğim kelimeleri not alırken oxford sözlükten açıp preposition ile kullanımları+birkaç hoşuma giden cümleyle not alıyorum ama biraz zaman alıyor.Bunları tekrar etmek de zor oluyor.Bilmediginiz kelimeleri nasıl öğreniyorsunuz,ne önerirsiniz?

İngilizce podcast ve altyazılı film için hangi siteyi önerirsiniz?

ben hemen hemen bir çok şey denedim kişiden kişiye değişir bende işe yarayanlar şunlardı

denedim yöntemlerde çogunlukla unuttum

fakat kagıt üzerinde flash kart + bitince seviyeli kitap okumak baya işe yaradı birde mesela bilgisayarda yada telefonda ben çalışamıyorum kagıt olmalı.

kartları ben internetten almıştım ingilizce sıkıntım yok böyle ispanyolca kartlar almıştım

nedir o bir önünde ingilizce kelime ve telaffuz olucak - arka yüzünde resim anlamı ve örnek cümle.

ispanyolca örnek

ardından seviye kitapları oluyor level 1 2 3 4 5 6 falan onlara kitlenmek benim yöntemim.

çünkü bilgiler taze oluyor sonra cok rahat okunuyor kitaplar.

örnek level yazar stage falan yazar ve bazılarından ses cdsi çıkar çok ciddi kasarım diyorsan onlara da bakabilirsin

bu arada kel,me için örnek cümle kurmakta bi yöntem ama 1000 kelime var hangisinin cümlesini kurucam diyip bırakmıştım ama etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 14 Mart 2021; 16:55:34 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.