Şimdi Ara

Yabancı Dil Seviye Düzeyleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
22
Favori
8.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yabancı dil öğrenenlerin üzerinde en çok durması gereken konulardan biri seviye düzeyidir.
    Çünkü bunları bilmeden kullanacağız kaynakların kalitesini anlamakta zorlanırsınız.
    Ayrıca öğrenme sürecinizde gelişiminizi sağlıklı şekilde takip edemezsiniz.
    AB'nin yapmış olduğu bir sistem var;CEFR(Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı)

A1(Beginner)
    A2(Elementary)
    B1(İntermediate)
    B2(Upper-İntermediate)
    C1(Advanced)
    C2(Proficiency)

Bu seviyeleri iyi öğrenin.Bir yere not edin.

Yabancı dil öğrenme sürecinde,satın aldığınız ve kullanacağınız kaynakları CEFR sistemini göz önünde bulundurarak karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 5 Ekim 2019; 15:24:4 >

• @rat.planet dil öğrenimi konusunda "Üstad" olmuşsun sen artık. :) Seni forumun Üstad'ı ilan ediyorum.

Bir de burdaki bilgilere göre benim seviyem A2. Bakalım... Umarım C1'leri C2'leri de görürüz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 7 Temmuz 2016; 21:42:00 >
  • Benim derece B1 görünüyor hedef C lere yerleşmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sureler ingilizce icin mi yoksa diger dilleride kapsiyor mu

• B1-B2 arasındayım benden sunum anlatmamı istiyorlar

• Hocam bir kişi bir dilin gramer konularını bitirip ve bu konularını çok iyi bir şekilde kullanmayı başarabiliyorsa hangi seviyede olur? Gözlemlemlerime göre C1.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece konuları bitirip uygulamakla dil öğrenmiş sayılmazsınız.O dilde sadece okuyabilirsiniz.Ve çok bozuk şekilde konuşursunuz.Bunun dışında konuşma,yazma gibi becerileri geliştirmeniz gerekiyor.
  • hocam şu
    https://forum.donanimhaber.com/store/cb/43/80/cb4380d00ebe0e687a695240c10d151a.jpg
    seviyeleri yazmanız mümkün mü? birde konuyla ilgili bir pm atmıştım bi dönüş yapabilirseniz memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • odyssa O kullanıcısına yanıt
    Hepsi yukarıdaki konuda parantez içinde var.
    Konuyu okumadınız sanırım.
    Özel mesaj özelliğini kapattım.
    Sorularınız ana konuya sorabilirsiniz.
  • Ayni metnin a1'den c2'ye yazilmis hali var mi ornek olarak? Cumlelerin ne sekilde agirlastigini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackwar19 -- 3 Ağustos 2016; 21:48:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Hepsi yukarıdaki konuda parantez içinde var.
    Konuyu okumadınız sanırım.
    Özel mesaj özelliğini kapattım.
    Sorularınız ana konuya sorabilirsiniz.

hocam konuyu okudum ama mesajı yanlış yazmışım dalgınlıktan. süresini sorucaktım aslında.

Süreler zaten o tabloda var.
    A1:100 saat
    A2:200 saat
    B1:400 saat
    B2:600 saat
    C1:800 saat
    C2:1200 saat
  • hocam tablolar resim halinde.
    görme engelliyim ve kullandığım ekran okuyucu resim formatındaki tabloları, resim olarak paylaşılan yazıları okumuyor.
    size attığım pmde tabloların üzerindeki önemli yazıları açtığınız konuya eklerseniz güzel olur diye bir öneri sunmuştum.
    bu sayede daha erişilebilir bir konu olmuş olur.

Özel mesajınızı da okudum.
    Üstteki resimli tabloyu yazılı olarak bir üst mesajımda yazdım.
    Fakat diğer tüm konularımda görsel olarak kullandığım bilgiler genel olarak bilgi içermeyen resimlerdir.
    Resimlerde bilgi yoktur yani.
    Sadece gazete okuma nasıl yapılır konusunda bir görsel vardı.O da sözlük eklentisini gösteriyordu.Onun dışında diğer görseller bilgi içermiyor.
    Başarılar dilerim.
    Sorularınız olduğunda buraya yazabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Özel mesajınızı da okudum.
    Üstteki resimli tabloyu yazılı olarak bir üst mesajımda yazdım.
    Fakat diğer tüm konularımda görsel olarak kullandığım bilgiler genel olarak bilgi içermeyen resimlerdir.
    Resimlerde bilgi yoktur yani.
    Sadece gazete okuma nasıl yapılır konusunda bir görsel vardı.O da sözlük eklentisini gösteriyordu.Onun dışında diğer görseller bilgi içermiyor.
    Başarılar dilerim.
    Sorularınız olduğunda buraya yazabilirsiniz.

teşekkürler ben yavaş yavaş stage booklarla başladım. mp3leri dinlliyorum. gramere daha başlamadım cbc ağır geldi biraz indirmiştim. biraz ilerledikten sonra cbcye başlayacağım arada gelişmeleri yazarım.

Gramere başlamadan cbc olmaz zaten konuda yazmıştım.
    Hikaye kitapları başlangıç eserleri daha kolay dille yazılır.Bu konuda haklısınız.
    Zaten cbc derslerinin başlangıcı Beginner değil High beginner diye geçiyor.
    Ama Cbc çalışırsanız çok güncel ve üst düzey İngilizce bilgisine sahip olursunuz onu söyleyeyim.
    Çalışmalarınızda başarılar.
    Önünüze çıkan engelleri buraya yazabilirsiniz.
    Elimden geldiğinde tüm soruları DOĞRU cevaplamaya çalışıyorum.
  • Hazırlıktan upper belgesi almıştım. Sonra merak edip, googleda ingilizce olarak ingilizce seviye testleri aradım. Çıkan ilk 2 site de upper gösterdi. Fakat ben ve bu ülkede okuyan herkes yüzlerce belki binlerce saat İngilizce gramer öğreniyor. Test olarak çok çok iyi sonuçlar alabilecek adamlar bile, takılmadan iki sıralı cümle kuramayabiliyor. Fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum
  • bir sorum var A1 den B2 lere C lere ulaşmak ne kadar zaman alır ingilizce kursuyla beraber

Edit: ben dizileri anlayayım ingilizce romanlar ve yazılar okuyayım istiyorum sanırım bunun için olmam gereken seviye en az B1 B2 falan olması lazım inşallah bu sene kpss puanım istediğim gibi gelirse dolu dolu geçirmem gereken boş bir yılım oluyor ingilizce kasmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-812378C58 -- 20 Eylül 2016; 11:58:10 >
  • hocam şu linkteki kaynaklardan hangilerini tavsiye edersiniz acaba ? Ona göre bir download yapabilir arkadaşlar da.
    İşte link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th3_majestik -- 21 Eylül 2016; 14:42:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.