Şimdi Ara

Orta okul paralı İngilizce ağırlıklı sınıf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocuğumu orta okula yazdıracağım okulda İngilizce ağırlıklı paralı sınıf olduğu öğrendim. çocuğum böyle Bir sınıfta daha mı başarılı olur yoksa olumsuz mu etkiler bilmiyorum. Kararsız kalmamın nedeni eşimin arkadaşı kızını paralı sınıfa yazdıracaktı müdür yardımcısı ona okul birincileri parasız sınıflardan çıkıyor demesi sizce hangisini yapmalıyım. Daha önce paralı sınıfa yazdıran var mı çocukların gelişimini nasıl etkiliyor. Paralı sınıfı mı normal sınıfı mı tercih etmeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konu hakkında fikri olan var mı?

• Hocam paralı sınıfın diğer sınıflardan farkı, haftalık İngilizce ders saatinin daha fazla olması. Diğer sınıflar haftada 2 saat İngilizce görüyorsa paralı sınıfta 15-18 saat İngilizce oluyor. Müzik, resim vb bir kaç ders saatinin yerini İngilizce alıyor, bu dersleri görmüyorlar.
    Başarı konusuna gelince; çocuğun yabancı dil öğrenmeye yatkınlığı varsa ya da ilkokulda da haftada 7-8 saat İngilizce gördü ise diğer derslerini etkileyecek bir durum söz konusu olmuyor. Ancak çocuk yabancı bir dil öğrenmekte güçlük çekiyorsa bu kadar yoğun ders saati ona işkence gibi geliyor, diğer dersleri de etkileniyor.

Bahsettiğiniz okul müdürüne göre o zaman özel okulların hiç birinin başarılı olmaması lazım. Ayrıca paralı sınıf sadece 5. sınıf için geçerli, sonraki sene İngilizce haftalık ders saati 4-5 saate düşüyor. Yani paralı 5. sınıfı hazırlık sınıfı gibi düşünebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

Hocam paralı sınıfın diğer sınıflardan farkı, haftalık İngilizce ders saatinin daha fazla olması. Diğer sınıflar haftada 2 saat İngilizce görüyorsa paralı sınıfta 15-18 saat İngilizce oluyor. Müzik, resim vb bir kaç ders saatinin yerini İngilizce alıyor, bu dersleri görmüyorlar.
    Başarı konusuna gelince; çocuğun yabancı dil öğrenmeye yatkınlığı varsa ya da ilkokulda da haftada 7-8 saat İngilizce gördü ise diğer derslerini etkileyecek bir durum söz konusu olmuyor. Ancak çocuk yabancı bir dil öğrenmekte güçlük çekiyorsa bu kadar yoğun ders saati ona işkence gibi geliyor, diğer dersleri de etkileniyor.

Bahsettiğiniz okul müdürüne göre o zaman özel okulların hiç birinin başarılı olmaması lazım. Ayrıca paralı sınıf sadece 5. sınıf için geçerli, sonraki sene İngilizce haftalık ders saati 4-5 saate düşüyor. Yani paralı 5. sınıfı hazırlık sınıfı gibi düşünebilirsiniz.
    Bilgi için teşekkür ederim paralı sınıfa yazdırdım

• mucit2008 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.