Şimdi Ara

Ya Ya Ya Şa Şa Şa Fenerbahçe Çok Yaşa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lyrazed

alın size günümüzün tezahuratları

futbol şiddettir
    futbol holiganlıktır
    futbol adam bıçaklamaktır.

Süper medeni tezahurat bunlar

En medenisi:Futbolun katili Türk Hakemleri!
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Runaway.

Peki Cimbom nerden geliyor ?

Bende zamanında sormuş ve forumda bazı cevaplar almıştım.
    Ama hatırımda sadec aşağıda yazdığım hikaye kalmış.
    Eskiden Galatasaray lisesinin oralarda. Küçük coçuklar bonbon şekeri satarmış.
    Ve fransızca J'aime bonbon diye bağırırlarmış. Okunuşu aşağı yukarı cim bon bon gibi. Anlamı da bombomu severim.

Bu sözler zamanlar tribünlerde Cim bom bom tezahuratına dönüşmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Ve fransızca J'aime bonbon diye bağırırlarmış. Okunuşu aşağı yukarı cim bon bon gibi. Anlamı da bombomu severim.

aynştaynlık yapacam ama jem diye okunur o.. baya deforme etmişler
  • quote:

quote:

Baya ilginçmiş Jaime yahu.
  • Şu futbol bölümüne bir değiştir butonu olsa fena olmayacak. Jaime fazla oldu pardon.
  • quote:

Şu futbol bölümüne bir değiştir butonu olsa fena olmayacak. Jaime fazla oldu pardon.

Bir kaç tane daha hikaye var hangisi doğrudur bilemiyoruz tabiki.

Önceden değiştir vardı. Ama saydırıp saydırıp sonra saydırdığını silip hakettiği cezayı almayanlar için iptal edildi sonra.
  • quote:

quote:

quote:

Baya ilginçmiş Jaime yahu.

Ben başka bir hikaye okumuştum.
    Vakti zamanında Gs lisesine boks musabakaları için getirilen Jimy (ismi yanlış hatırlıyor olabilirim ama buna yakın birşeydi) isimli bir boksör ringe çıktığında kendisine (oldukça sert yumruklara sahip olduğu için) Jimy boom bomm diyerek tezahurat yapılıyormuş . Bu tezahurat zamanla ringlerden çıkmış ve Gs lisesinin akabinde Gs spor klübünün tüm musabakalarında söylenir hale gelmiş.

Ama Yukarıda arkadaşın söylediği hikayeyi de okumuştum. Hangisi gerçek bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Ya Ya Ya Şa Şa Şa Fenerbahçe Çok Yaşa
    Re Re Re Ra Ra Ra Gasray Gasray Cimbombom.

Ne anlamsız tezahüratlarmış bunlar. Utanmadan nasıl söylüyorlarmış bunları tribünlerde. Ben şahsen yazarken utandım.

• Okay c'mon Let's go cimbom diye birsey vardi sanirim,en bombasi o olmali
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

Okay c'mon Let's go cimbom diye birsey vardi sanirim,en bombasi o olmali

http://www.youtube.com/watch?v=g0ZXZTUNPSs

duymuştum ama ilk defa izledim
  • quote:

quote:

yanlışın var,eskiden lakabı olmayan Galatasaray için yurtdışından duyulmuş bir tezahürattır cim bom bom,Türkiye ile alakası yoktur gs,liler tezahüratı benimsemiştir bu zamana kadar gelmiştir bunu bir belgeselde dinlemiştim.

• ayrıyetten birde cim cim cim dal dal dal cim dal cim dal dal ..... rakip:) al al al vardı bunu hatırlayan varmı?
  • Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

işte olayın aslı

• quote:

Orijinalden alıntı: sipru81

Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

işte olayın aslı

bu kadar anlamlı ve önemli besteleri böyle küçük görmekte eşek hoşaftan ne anlar diye yorumlanabilir sadece zaten.

• Ben de senden utanıyorum hatta tiksiniyorum ama suratına vurmuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AgUer07

quote:

Orijinalden alıntı: sipru81

Galatasaray Spor Kulubü nün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır.Bu sloganlardan en ekisi Galatasaraylı Ruşen Eşref Ünaydın a ait olan :"Dayan galatasaray" sloganıymış .1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan "RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM ".mektepli mektepsiz binlerce galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış.Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre de aynı zamanda futbol oynuyordu Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı galatasaraya uyarlamış ve bu adptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsemiş.75 yıllık bu tarihi slogan bugün galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır

işte olayın aslı

bu kadar anlamlı ve önemli besteleri böyle küçük görmekte eşek hoşaftan ne anlar diye yorumlanabilir sadece zaten.

önce tezahürat ile beste yi öğrende öyle gel,ayrıca ben küçük görmedim belki bana saçma gelebilir ama gs'li taraftarlar benimsemiş buyrun işte gerçek bu cim bom bom tezahüratı yurtdışından getirildi ben bunu belgeselden izlemiştim,inanmak istemiyorsanız kafanıza göre takılın hey Allahım ya

• evet sana, sana, sana hepinize be... rezil iğrenç yaratıklar... hiç mi insanlık yok sizde ha? nedir bunlar ha nedir? nasıl böyle konuşursunuz o tertemiz insanlarla... onlar söz istiyor, taraftar istiyor, sevgi istiyor ... onlara yardım elinizi uzatacağınıza bir de utanmadan, sıkılmadan alay ediyor, küçük görüyorsunuz... aslında alay edilecek küçük görülecek birileri varsa o da sizlersiniz... hiçbir işe yaramayan asalak gibi yaşayan sizler... utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firenze

Bu adam gibi saygısız, değerlerine sahip çıkmayan taraftarlar yüzünden Fenerbahçelilik, Galatasarayı veyahut Beşiktaşlılık değerleri ölmeye yüz tutuyor.Sonra neden tribünde küfür var?Neden taraftarlar arasında kavga var.Herşey birbiriyle bağlantılı aslında.Eskiden herkes iç içe maç izlermiş.Bjklisi, Gslisi, Fenerlisi hiç farketmezmiş dedelerim anlatır.Ama batılılaşan günümüz Türkiye'sinde maşallah çok medeniyiz artık batılı olduk(!).

Utanıyormuş.Ben de senin gibi taraftarlar olduğuna utanıyorum...

+1
  • Tamam öldü beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

Tamam öldü beyler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.