Şimdi Ara

Ya Bu Bilgisayar Müh. Neden Hep MacBook Kullanıyor ? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
3
Favori
15.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: slashssnakepit

Linuxden hic bisey anlamadim. Freedos alacagim zaten. Suan mezundayim bu yil uniye gidecegim. Pc muhendisligi hedefim. Linux ile ilgili hicbisey bilmiyorum. Anca arastirarak yapacagim.

Pc mühendisliği değil diyen arkadaş haklı. İnşallah hedefine ulaşır ve kazanıp bu işin ruhunu anlamaya başladığında "pc mühendisliği diye bir şey yok" sözünü anlarsın. Açıkçası bana sorarsan computer engineering' in dilimize çevirisi bilgisayar mühendisliği olmamalı, "hesaplatıcı mühendisliği" gibi bir şey olmalı, morfolojisini araştırman lazım söylediğim bu şeyi anlaman için. Bölümde Turing machine çizmeye başlayınca anlayacaksın bilgisayar mühendisliği mi yoksa pc mühendisliği mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 28 Şubat 2017; 11:32:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgisayar Mühendisliği okuyorum öyle bir şey yok azizim. Mac kullanan çok az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    İyi dileklerin icin tesekkur ederim. Pc muhendisi yazmamin nedeni o an tek elimle yaziyordun ve kisaca yazmak istedigim icin oyle oldu acikcasi. Sanada hayatinda basarilar

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Ben bundan önce 1366x768 laptoplar kullandığım için ilk aldığımda dünyam aydınlanmıştı Full HD ve bu özelliklere daha 2500-3000 arası daha iyisini bulamadığım için bunu aldım. Ben alacağım zaman (2015'in sonu) asus'un 950m'li modeli çok meşhurdu ama ekranı rezaletti. O yüzden bu model gayet iyiydi bence. Tabi Dell xps yada macbook pro performansı sağlamıyor ekran Dediğiniz ayarları deneyeceğim.

Bilgisayar hızlı açılsın, işlemler hızlı olsun tabiki önceliğim. Oyun olarak tek tük strateji oyunları oynuyorum zaten herhalde bana da 256GB yeterli olur. Kendi stok sshd'sini de beğeniyorum tabi ssd çok daha performanslı olur. Hard diske de filmleri atarız artık

• Size ben bi soru sorayim. 1080x720 ekran ama.Tn ekran. Çok can.sıkar mı ? Full hd.

• slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Ekranın Full hd olmasını önemseyin. Kod yazacaksanız çok önemli. Şahsen ben 720p ekranda kod yazamaz oldum. Şuan Lenovo z5070 kullanıyorum. Ekranından memnunum. Tabi ips ekranlı bilgisayarlar kullandıysanız ips'i arayabilirsiniz.
  • Yok suan kullandigim pc 6 yillik hocam. Ekrani sen dusun. Almayi planladigim pcye bakar misin yorumunu merak ediyorum. Dell vostro 15 5568. Kod yazacagim. Cs go fifa felan oynarim sadece. Gunluk kullanim icin birebir. Ssd eklerim mis diye dusunuyorum. Varsa alternatif beklerim. 3kyi gecme ama. ;)

• FHD olması durumu kotarıyor zaten ama acaba farklı paneller mi var anlamadım. Baya memnun gibisin hocam sen Benim HP nin ekranı kırmıştım LG panelmiş o sipariş ettim aynı kodu ama çin malı bir panel geldi haliyle yan sanayi. Fakat gözlerime inanamadım orjinalinden çok daha canlı renkler vardı tamam görüş açısı yine laptopun karakteristiği rezalet ama normal bakışta kırmızılar maviler falan doygun doygun çok iyiydi yahu Şimdi onu annem kullanıyor. :D 2009 model core 2 duo cihaz o SSD takınca o bile hızlandı ama tabi işlem gücü gerektiren programlar kasıyordu :D

Lenovodaki hybrit SSD de baya iyi ama normal bir SSD ye geçince farkı hissediyorsun hocam. Acaba diyorum zamanında keşke samsung evo falan alsaymışım nasıl olurmuş

Ben bütün kullanıyordumda en sonunda dayanamadım böldüm SSD yi de C - D olarak. Zırt pırt format atıyordum bir ara insider kullandığım için ama bıktım artık Bir ara cd romu iptal edip hdd takacam oraya bakalım

• o instagramlardan birkac tane atar misin bir bakayim

bu arada isteyen istedigini kullanir isletim sistemi ihtiyac/zevk meselesidir. mesela visual studio icin windows kullanmak zorundasin ama ios uygulama gelistiriyorsan yani obj c veya swift kullaniyorsan mac kullanmak zorundasin. onun disinda belli bir sisteme bagli olmayan dillerden biri ise mesela javascript gibi, sevdigin sistemi kullanirsin.

bununla beraber mac'ler gereksiz pahali, linuxa lafim yok ama muhendis oldugu icin sadece kod yazacak degil oyun da oynayabilmesi lazim. o yuzden windows en iyisi ki zaten en buyuk pazar payi bosuna windowsta degil. birisi yazmisti ubuntu kullaniyorum cunku sunucu yonetimi daha rahat, bu tarz bi nedenin varsa linux kullanirsin zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Dell, güzel bilgisayarlar üretiyor. Şahsen windows/linux kullanacaksam ilk tercihim Dell olur. Modeli inceledim. Vostro serisinin malzeme kalitesi iyidir zaten.

Dell xps önerirdim ama bütçeni aşacaktır. Seçtiğin model gayet güzel. Yazılanlara baktım da sırf iyi ekran kartı var diye malzeme kalitesi berbat ürünler önermişler. Özellikle ASUS modellerde kronik menteşe sorunu var. Aldıktan 2 sene sonra yarı yolda bırakacaktır.

Beğendiğin model dediğim gibi güzel. Muadillerine göre hafif (taşırken çok faydasını görürsünüz). Malzeme kalitesi de yüksek. SSD de alırsanız sizi minimum 5 sene götürecektir dediğiniz işler için.
  • Yorumun icin tesekkur ederim. İnsta hesaplarini atamam maalesef cunku instayi sildim. Ama aramaya #coder yazin. Turk sayfalari ve yurtdisin sayfalari cikar. %70 macbook oldugunu gorup bana hak verirsin :)

• Cooook tesekkurler. Belki ailem bi surpriz yapar xps alir kim bilir. Ama memur maasiyla zor iste. Tesekkur ederim tekrardan

• Eski nesil x1 carbon lar 3.8k dan satışta şuan. Ama tavsiye etmem. U serisi 4. Nesil işlemci.... Tasarım vs mükemmel ama sana tabletin yapabileceği bir şeyden fazlasını veremez maalesef. Benim her yeri arayıp altına üstüne getirdiğim, ve sonunda bu fevkalade makine bulup, bunun yerine beleş makine almayacağım bir Notebook buldum. Neden güzel çünkü f/p dibine vurmuşlar. Neden güzel çünkü ssd ve 17.3 avantajı var. Buyurun buda link

http://www.sadecenotebook.com/hp-gaming-omen-17z5d95ea-pmu401686

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Keske hp olmasaydi da bende dusunseydim be hocam

• Bilgisayar muhendisligi okuyorum Macbook kullaniyorum. Stabil, hafif, retina ekran, sarji uzun sure gidiyor. Daha ne olsun. Oyun oynamak isteyen adam gitsin masaustu veya Ps4 alsin.

• Dedefon kullanıcısına yanıt

Hocam rahatsız ettim kusura bakmayın. 4 sene önce yazdıklarınızı okudum ve şimdi ne yaptığınızı merak ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.