Şimdi Ara

Ya Bu Bilgisayar Müh. Neden Hep MacBook Kullanıyor ? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
3
Favori
15.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mac os kullanan çok yok(fotoğrafçı tanıdıklarım dışında), genelde windows kuruyorlar fakat artık visual studio mac desteği vermeye başladı windows ile de uğraşmazlar diye tahmin ediyorum yazılımcıların.

Ama iyi güncel bir sistem ve SSD ile hızı yakalarsınız. Benim öncelikli tavsiyem laptop alan biri mutlaka bir de SSD alsın ve direkt sistemi ona kursun. Hatta önce HDD ile kullanın sonra SSD'ye geçin aradaki farkı görün :)

Sonuç olarak hangi cihazda rahat ediyorsanız onu kullanın, takılmayın o mu, bu mu, şu mu diye. Şartlar neye uygunsa tercihinizi o yönde kullanın. Ama MACbook 'ın havası ayrı tabi

Bir de ekrana dikkat edin arkadaşlar. Milyarlar verdiğimiz laptopların ekranları en kıytırık TN panellerden oluşuyor. Ben amatör olarak fotoğrafla da ilgileniyorum ve fotoğraf işlemesi işkence lenovo z5070 'de. Tamam FHD ekran ama kalibre falan hikaye. Ben böyle kalitesiz ekran görmedim

• özenti dicem ama bende makine mühendisi olarak kullanıyorum hakkını veriyor hele ki tasarım işiniz felan varsa mükemmel logoları uygulama simgeleri çok şeker hatada çıkmıyor windows gibi
  • Linux varken mac os çok saçma ve gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slashssnakepit

Ubuntunun en uyumlu çalıştıgı bilgisayar kanısına nasıl vardınız acaba ?

https://certification.ubuntu.com/desktop/
    burdaki listede Dell'leri ülkemizde edinmek zor, geriye HP ve Lenovo kalıyor ve
    https://certification.ubuntu.com/desktop/models/?category=Laptop&vendors=Lenovo&page=1
    bu listede 6 sayfanın 4,5 sayfası thinkpad

• Hayvan gibi agir bilgisayarı toplu tasimada disarida vb. taşırken belin öyle agiracak ki keşke mac alsaydim da hafif hafif tasisaydim diyeceksin :D Bilgisayar Mühendisliği kazanabilecekken saglik sektörüne yonelen eski bir coder dost tavsiyesi.
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Bilmedigim biseyi ogrettin hocam bana. cok tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bilmedigim biseyi ogrettin hocam bana. cok tesekkurler

önemli değil burdaki bilgisayarlar dışında Ubuntu uyumluluk sözü vermiyor. örneğin crucial M550 SSD taktığım bir laptopta Ubuntu sürekli disk hatası verip kendini kilitliyordu, bu gibi sorunların olabilitesi var bu bilgisayarlar dışında, her gelen yeni sürümde bu uyumsuzluklar gideriliyor fakat yine de dikkat etmek de fayda var
    Cok tesekkurler. Cidden dikkat edecegim pc alirken bu listeye

• Benim aklıma farklı bir fikir geldi. [BENCE EN ÖNEMLİSİ]

Bilgisayar mühendisisin.
    MAC kullanan adam MAC/IOS için uygunlama geliştirir.
    IOS ya da MAC OS için uygulamalar çeşitli şekilde kırılıyor ancak WINDOWS / ANDROID gibi "Kopyala - Yapıştır"dan daha çok emek istiyor. Bundan dolayı çoğu kişi uğraşmıyor.
    Yani MAC alan adam verdiği parayı "eğer iyi bir uygulama yapabilirse" çıkartıyor.

2. Sebep: Retina ekran ve parlaklık sayesinde Fotoğrafçılık / Editörlük işlerinde verim daha iyi oluyor.

3. Sebep: Sürücülerle, Antivirüslerle, Yazılım güncellemelerle uğraşmıyorsun. Her şeyin güvende. Her şeyin stabil. Her şey şifreli.
  • uyumak istemeyen adam U kullanıcısına yanıt
    Win10 ucretsiz. Educationdan bahsetmiyorum bu arada.

Linuxun terminal yapisini herkes kullanamaz. Bu arada bilgisayar muhendisiyle yazılım mühendisini karistirmis bu konu

bu arada baktım istediğim pc destekliyor. dell vostro 5568
  • uyumak istemeyen adam U kullanıcısına yanıt
    Malesef linuxta oyun oynamak her kişinin başarabileceği birşey değil. Gpu driverı kurmak çok sıkıntılı bir süreç ilk kez linux kullanan biri için. Ve valve'in kendi oyunları hariç çoğu oyun linux desteklemiyor.
  • Macbook kullanan arkadaşlara bir sorum var ben masaüstüne sırf bir ara fantazi olsun diye macosx kurmuştum kullandım birkaç ay neden normal laptop alıp ona kurmuyorsunuz tamam tasarımı ince güzel ama bugünlerde ince laptop üretimi yapan çok firma var. Hele birde macbook alıp Windows kuran arkadaşlar var cidden anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 27 Şubat 2017; 3:32:33 >
  • grafik özellikleri çok sağlam ve işletim sistemi daha stabil.. Hepsi diye bir genelleme yapmak doğru olmaz tabi, ne yapacağına bağlı olarak değişir tercihin.
  • Bilgisayar Mühendislerinin Gördüğü;

Mac - Nike

PC - Nixe

Diğer Platformlar - Kardeşler Kundura
  • slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Doğrudur Hocam birşey diyemem :)

• slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    hocam kendi çapımızda anlamaya çalışıyoruz.
    pmden yazarsanız bir sorun varsa çözmeye çalışırım.
  • LGatakan kullanıcısına yanıt
    hocam öyle kırılmıyormu?
    doğru söylemissiniz (!) macde direk programın crackli halini indiriyorsunuz zaten kopyala yapıştıra bile gerek yok çift tıklama ile çalışıyor. bu tür hurafeleri geçmek lazım.
    retina ekran aynen dediğiniz gibi oldukça verimli ve görsel şölen sunuyor.
    Son cümledeki her şeyin güvende üstünde buraya baya bi yazı yazarıdma okula yetişcem hocam
  • quote:

Sen bi pc mühendisi adayı için ne önerirsin. sadece cs go oynayacak ve 3k limiti olan biri için.

Bu mesaj niye bu kadar artı aldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SecurityMJ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, sabah sabah sizin yazdiginiz yorumu okudum. Aklımı aldınız,

İyi günler

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.