Şimdi Ara

XPERIA Z2 SU GEÇİRDİ !!! *MAHKEME OLUMLU SONUÇLANDI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
4
Favori
19.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smartsmart

Arkadaşlar aynı benimde telefon su almış garantiye verdik yapmadılar Thh ye gönderdik thh bize olumsuz sonuç verdi ama itiraz edebiliyormuşuz sizce etsem dava bana döner mi?

Olumsuz donmelerinin sebebi neymis hocam dunya kadar emsal karar var ortada THH tarafindan verilen, bunlardan bahsettiniz mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öyle saçma bir karar görmedim ben su geçirmeme garantisi olan telefon için şuna karar vermişler.

cihazın sıvıya maruz kaldığı dosyadaki bilgi ve belgelerden anlaşıldığından tüketicinin talebinin reddine karar verilmiştir.

Böylelerini devlet dairesinin başına koyanlar utansın adamın su geçirmeme garantisi olan telefon ile ilgili verdiği karara bak yazık.
  • smartsmart S kullanıcısına yanıt
    Hocam bana sorarsaniz pesini birakmayin eger mumkunse il tuketici hakem heyetine basvurun bu defada. Benim cihazda garatiden yeni geldi uyaniklar cihazda gram kasa acikligi birakmamislar ekranla hic isleri olmamasina ragmen komple sokup tekrar yapistirmislar. Simdi gelde anlat telefonda kasa acikligi vardi diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkaann

Hocam bana sorarsaniz pesini birakmayin eger mumkunse il tuketici hakem heyetine basvurun bu defada. Benim cihazda garatiden yeni geldi uyaniklar cihazda gram kasa acikligi birakmamislar ekranla hic isleri olmamasina ragmen komple sokup tekrar yapistirmislar. Simdi gelde anlat telefonda kasa acikligi vardi diye

işten zaman bulamıyorum hocam satıcam böyle haram olsun demekten başka çarem yok
  • davaları olumlu sonuclanan arkadaslar karar örneklerını buraya koyarlarsa yarın bigün işimize yarar emsal olarak dosyay koyarız sonuc hızlanır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzLee_ToLqa

quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

davaları olumlu sonuclanan arkadaslar karar örneklerını buraya koyarlarsa yarın bigün işimize yarar emsal olarak dosyay koyarız sonuc hızlanır..

hocam bu davalar emsal teşkil etmez cünkü telefonların hepsi aynı neden sıvı almazlar. benim telefon davam mahkemede olumlu sonuçlandı. hakimin dediği şey buydu istediğin kadar bilirkişi raporu ve karar bul önemli değil senin telefonun ayrı bir dava konusu. telefonu önce bilirkişi inceler rapor verir o rapor doğrultusunda karara cikar. benim dosyamda 3 tane örnek karar 2 tane xperia z bilirkişi raporu vardı. hakimbey hiçbirini incelemedi. özetle sizin iş sizin telefonda bitiyor hocam.

quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

davaları olumlu sonuclanan arkadaslar karar örneklerını buraya koyarlarsa yarın bigün işimize yarar emsal olarak dosyay koyarız sonuc hızlanır..

hocam bu davalar emsal teşkil etmez cünkü telefonların hepsi aynı neden sıvı almazlar. benim telefon davam mahkemede olumlu sonuçlandı. hakimin dediği şey buydu istediğin kadar bilirkişi raporu ve karar bul önemli değil senin telefonun ayrı bir dava konusu. telefonu önce bilirkişi inceler rapor verir o rapor doğrultusunda karara cikar. benim dosyamda 3 tane örnek karar 2 tane xperia z bilirkişi raporu vardı. hakimbey hiçbirini incelemedi. özetle sizin iş sizin telefonda bitiyor hocam.

dipnot: ben 2014 de açtim davayı artık mahkemeler değil hakem heyetleri bakıyor davalara

• Servis sony miydi hocam
    Benim de paralel sorun yaşarsam thh ye gidebilir miyim acaba diye düşünüyorum. Şerefsizlerden her şey beklenir sonuçta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardes ben bugun havuza gittim yükseklik 90cm olan tatlı suda video aldım çıktıktan sonra cihazın arka ve on kamerasında buhar oldugunu fark ettim ve dokunmatigi kendi kendine işliyor telefonum z2 ne yapacagımı bilmliyorum lütfen yardım
  • Kardeşim aynı şey benimde başıma geldi bana yardımcı olurmusun lütfen 🙏

• selamın aleyküm beyler size birşey danıscam bende sony z2 var yan kapagın lastikleri koptuğu için o kapaktan içine su aldı garantiye yolladım 689 lira ücret istedi kullanıcı kaynaklı su teması var dendi şimdi mahkemeye vermeyi düşünüyorum mahkeme paranı verir diyorlar ama dediğim gibi yan kapak kapanmıyor sorun olur mu yenilesem kapağı anlarlar mı ? sizden fikir istiyorum lütfen ilgilenin hayırlı aksamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdjkşb

selamın aleyküm beyler size birşey danıscam bende sony z2 var yan kapagın lastikleri koptuğu için o kapaktan içine su aldı garantiye yolladım 689 lira ücret istedi kullanıcı kaynaklı su teması var dendi şimdi mahkemeye vermeyi düşünüyorum mahkeme paranı verir diyorlar ama dediğim gibi yan kapak kapanmıyor sorun olur mu yenilesem kapağı anlarlar mı ? sizden fikir istiyorum lütfen ilgilenin hayırlı aksamlar

Suçlusunuz hocam, kapaktan aldığında sayılmıyor hiç bir şekilde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    aga ben şimdi ne yapcam bi yardım edin akıl akıldan üstündür 2200e aldığım telefon şimdi çöpmü oldu veya üç dört gün prinçte bıraksam arkasındaki su izi çıkar mı yardım edin kapağı yenileyim yollsam garantiye veya kapağın lastini yenileyip heyete yollsam anlaşılır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdjkşb

aga ben şimdi ne yapcam bi yardım edin akıl akıldan üstündür 2200e aldığım telefon şimdi çöpmü oldu veya üç dört gün prinçte bıraksam arkasındaki su izi çıkar mı yardım edin kapağı yenileyim yollsam garantiye veya kapağın lastini yenileyip heyete yollsam anlaşılır mı

Kurcalayan sizsiniz. Çöp oldu yani ne diyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım 5 ay önce aldığı Z3'ü ile havuza girdikten 1-2 saat sonra cihazı tamamen kapanmış, hiçbir şekilde açılmamış ve kameraları falan buğulanmıştı.2-3 gün pirinçte bıraktıktan sonra Teleservice Ankara'ya yolladım ve 15-20 gün sonra yeni cihaz elimize geçti.Biraz şans işi sanırım

• demekki ondan sony su geçirmez değil suya dayanıklı demeye başladı :) satarken
  • Dostum PM ile sana yazmıştım, buraya da ekleyeyim.

Z3 telefonum su geçirdi, detaylara girmeyeceğim. Dostum internette yazılanları okudum, firmalarda pek olumlu cevap alan yok.

Sana şöyle bir şey soracağım: Telefonun sorunlu olması durumunda 30 gün içerisinde değşiim onarım veya para iadesi hakkım yasal olarak var. benim telefonum 1.5 aylık. ve su geçirince sadece ekranı karardı. muhtemelen onarıp yollayacaklar. ama ben yenisi ile değiştirilmesini talep edicem.

Yasal süreyi aşmışım. sence nasıl sonuçlanır? Değişim kabul etmezlerse ama onarıp yollarlarsa Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunsam farklı sonuç alır mıyım sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memesis

Dostum PM ile sana yazmıştım, buraya da ekleyeyim.

Z3 telefonum su geçirdi, detaylara girmeyeceğim. Dostum internette yazılanları okudum, firmalarda pek olumlu cevap alan yok.

Sana şöyle bir şey soracağım: Telefonun sorunlu olması durumunda 30 gün içerisinde değşiim onarım veya para iadesi hakkım yasal olarak var. benim telefonum 1.5 aylık. ve su geçirince sadece ekranı karardı. muhtemelen onarıp yollayacaklar. ama ben yenisi ile değiştirilmesini talep edicem.

Yasal süreyi aşmışım. sence nasıl sonuçlanır? Değişim kabul etmezlerse ama onarıp yollarlarsa Tüketici hakem heyetine başvuruda bulunsam farklı sonuç alır mıyım sence?

Oyle olsa herkes her zaman yenisini isterdi kabul edeceklerini sanmiyorum onarim buyukse zaten ugrasmazlar yenisini gonderirler degilse THH size yardimci olmaz ariza giderildigi muddetce.

• Beyler bende aynı durumdan muzdaribim.Telefonum daha serviste bi dönüş yapmadılar ama olursa diye soruyorum, Tüketicİ Hakem Heyetine başvururken telefonu yaptırıp mı başvurdunuz yoksa telefonu yaptırmadan mı başvurmak gerekiyor? Elimde başka telefon yok yaptırmazsam uzun süre telefonsuz kalacağımda.
  • z2 almayı düşünüyordum, bu konuyu gördüm.
    havuza denize telefonla girmeyeceğim.
    yağmurdan veya ıslak elden de su geçirmez herhalde...
  • Cesaret edip hiç sokamadım suya z2 yi.sokmayıda düşünmüyorum hiç.okadar bahtsızım ki kesin su alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugu -- 12 Ekim 2015; 19:44:09 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.