Şimdi Ara

XPERIA Z2 SU GEÇİRDİ !!! *MAHKEME OLUMLU SONUÇLANDI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
19.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşımın başınada geldi, telefonu aldığı gün gelip bi şişe su döktü üstüne, aa su döktüm şakası yaptı, ertesi gün geldi kamera buğlu, fotoğraf çekimiyor, erkan arada gidip geliyor. Götürdü değiştirdi o aynı modelle ama nasıl yaptı falan anlamadım.
  • 4 tane xperiza z2 aldık yiğenlerle birlikte tatilde daldık havuzlara onlara bişey olmadı benimki su aldı servise gönderdim şaka yaptılar resmen tüketivi hatasıymış aptalız ya biz kapakları açıp duya dalacaz 2100 tl ye aldığım telefona 2355 tl tamir masrafı istediler değişimde değil tamir edecekler verdim tüketici mahkemesine uğraşacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: felakettin

4 tane xperiza z2 aldık yiğenlerle birlikte tatilde daldık havuzlara onlara bişey olmadı benimki su aldı servise gönderdim şaka yaptılar resmen tüketivi hatasıymış aptalız ya biz kapakları açıp duya dalacaz 2100 tl ye aldığım telefona 2355 tl tamir masrafı istediler değişimde değil tamir edecekler verdim tüketici mahkemesine uğraşacam

Mahkemede 2. ay hala bir hareketlilik yok.Dosyanın işleme alındığı gözüküyor sadece.
  • Herkes vay efendim suya sokulur mu o kadar para vermissiniz diyor ! Bende 1 sene once z1 almistim aldigim gun havuza girdim yazin denizede soktum catir catirda fotograflar cekindik hatta elim kirliymis yaglismis umursamada telefonu kullaniyordum sonra yikiyordum. Oyun oynarken isindimi sokuyordum suyun altina 10 sn soguyordu... Kisacasi madem boyle bir ozelligi var tabiki insanlar kullanicak bu ozelligi olmasa ben hayatta gidipte sony almazdim! Malesef z2 de bu problemi yasayan cok oldu :( sanirim kronik denebilecek derecede buyuk. Cok gecmis olsun umarim zararsiz bir sekilde cozulur sorununuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.can123

Herkes vay efendim suya sokulur mu o kadar para vermissiniz diyor ! Bende 1 sene once z1 almistim aldigim gun havuza girdim yazin denizede soktum catir catirda fotograflar cekindik hatta elim kirliymis yaglismis umursamada telefonu kullaniyordum sonra yikiyordum. Oyun oynarken isindimi sokuyordum suyun altina 10 sn soguyordu... Kisacasi madem boyle bir ozelligi var tabiki insanlar kullanicak bu ozelligi olmasa ben hayatta gidipte sony almazdim! Malesef z2 de bu problemi yasayan cok oldu :( sanirim kronik denebilecek derecede buyuk. Cok gecmis olsun umarim zararsiz bir sekilde cozulur sorununuz.

Umarım hocam.Bekliyoruz bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mad2mad3

Merhaba arkadaşlar 28.08.2014 te telefonumu (Xperia Z ) garantiye verdim telefonum su geçirdi telefon çalışuyor ama şarj olmuyor ve 2 hopörlerinden ses gelmiyor diye bu gün yani 04.09.2014 te telefonum teleservice ten geri geldi telefonunuzu su testi ne soktuk ve o testten başarı ile geçmiştir yani telefonunuz su geçirmiyor yazıyor ancak telefonunuz 1273 tl karşılığında sıfırını verebiliriz yazıyor. ben anlamadım telefonum su geçirdi diyom. biz test ettik su geçirmez bu telefon diyorlar sonra 1300 tl isteyim yeni telefon verelim diyorlar nasıl iş anlamadım bu hafta içinde hakem heyetine başvuracağım bakalım ne olacak :S

bu olumsuz yorumları okuya okuya Z3 compact yerine iphone6 mı alsam diye ara sıra düşünüyorum.
    İp6 alsam şarj sıkıntısı çekeceğim , her ne kadar temizde kullansam olası bir arıza da sony servisi sıkıntı çıkartacağa benziyor ...

Ne vardı iphone 6ya z3 compacttaki bataryayı koymadılar ...
    Hangisini alsak sorun bitmeyecek...

• major24 M kullanıcısına yanıt
    Yalniz z3compact taki suya ve toza dayaniklilik sertifikalari z2 den daha ust seviyede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet Z3 te IP68 yani en üst seviye sertifikasına sahiptir. ama geri kalanı tamamen Z2 ile aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

Siz yine bi götürün servise eğer kullanıcı hatası derlerse Hakem Heyeti' ne başvurun

Bencede bi şansını denemen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

Yalniz z3compact taki suya ve toza dayaniklilik sertifikalari z2 den daha ust seviyede.

istediği sertifikayı alsın, su girdiği zaman garanti kapsamı dışında kalıyor mu kalmıyor mu ? Cevap: kalıyor.
    z2 kullananlar 15 gün sonra telefonlarına su girdiğinden söz etmiş , z3 'te bu süre 30 gün olsun hadi geçtim 1 yıl olsun. 2bin tl ye suya dayanıklı telefon al ama Su gecirsin , garanti dışı kalsın , at telefonu çöpe ...

Tamam telefonu su altında kullanmak için almıyoruz ama böyle bir özellik varsa illaki insanlar kullanmak ister değil mi ? Ama sony kelime oyunlarıyla kullanıcıları kandırıyor.
    Su geçirse bile diğer özellikleri ip6 ile yarışabilir düzeyde olur , ultra yüksek fiyattan piyasaya girmez ise alırım genede. Kasımda askere gidicem, dönene kadar z3 compact hakkında yeterli bilgiler paylaşılmış olur. bende duruma göre z3 compact ve ip6 arasında seçimimi yaparım.

• K I R T E kullanıcısına yanıt
    Benim de 2.5 ay oldu.Davanın yürürlükte olduğunu nasıl öğrendin?Ben hakem heyetini arıyorum telefona çıkan yok.E-devlet e giriyorum şikayet sorgulamaya birşey çıkmıyor.
  • Arkadaslar kimse yanlis anlamasin ama soylede bir gercek var telefon hayatimizi kolaylastirmak icin bir cihaz havuzda su cekmek bence bunun icin su alti kameralari alinmasi gerekli telefon cebimizde olmali diye dusunuyorum bir cok xperia z ve xperia z1 gordum sivi temasinin yuzde 95 i kapaklarin acik kalmasindan kaynaklaniyor peki kapak kapali oldugu halde sivi gecirmiyormu her telefon gecirir oksitlenme diye birsey var o yuzden bence bu kadar para verilen bir telefona kendkn bile uretsen yinede keyif icin suyun altina sokup deneme yapilmamsi gerek diye dusunuyorum simdi bazi arkadaslar diyicekki olurmu ya biz bunu yapmak icin bu kadar para veriyoeuz hakliyiz hakem heyeti filan sonucta paramizi aliyoruz diyicek kac tane insan ugrasmadigi icin yapisi geregi yada bilmediginden magdur oldu o paralar cope gitti 1 gunluk cihazlarin cope gittigine sahit oldum 3 ay sonra parani geri alsan ne olur hevesin gitti zamanin gitti magdur oldun birkere o yuzden diyicegim bence sony cihazlari gercekten saglam servise donusler yuzde 90 sividan mekanik olarak cokaz bir donusu var aliyosaniz donanim olarak ve saglamlik olarak ihtiyaclariniz dogrultusunda alin siviya dayanakli olarak alin gecirmez olarak degil ve sonynin aldatici reklamlarina kanmayin bu sekilde cihaz satip insanlari magdur ediyorlar yaniltiyolar havuza sokana suya sokana niye yaptin demiyorum onlar bunu yapmani istiyor para senin cebinden cikiyor uretici cihazi satip parasina bakiyor sen magdur oluyosun birdaha dusun diyorum sadece ve birde hakem heyetleri daima musteri yaninda basvur mutlaka ama tutar geregi tuketici mahkemelerinde ugrasicaksin sony ugrasirmi bilmiyorum ama mahkemede bilirkisi raporu isteme hakkina sahip bilir kiside kullanici hatasi derse bilirkisi ucreti ve mahkeme masraflari da davaciya kaliyor bilgilerinize boylede birsey var

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    bırak suya sokmayı ıslak elle bile dokunmam ya
  • Dava olumlu sonuçlandı arkadaşlar para iadesi yapıldı.
  • cihazınızın serisi neydi. fatura sizin adınıza mıydı. önce servise mi verdiniz? yaptıgınız işlemleri madde madde yazabilir misiniz
  • bugün bilirkişiyle konuştum ve olumlu sonuçlandı buradan bütün mağdurlara söylüyorum hakem heyetine başvurun size yardımcı oluyorlar.
  • K I R T E kullanıcısına yanıt
    Z2 almıştım su geçirdi ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanbbyk

Z2 almıştım su geçirdi ne yapmalıyım

Servise gönder. Hata sende değilse, servis kullanıcı hatası derse tüketici hakem heyetine git.
  • SirPhilosophy kullanıcısına yanıt
    Benimdeu Sony smartwatch 2 saatin galibay su geçirdi muslukta biraz yıkmıştım su ile şuan açılmıyor pirince koydumu ne yapmam laimo garantiye girermi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynı benimde telefon su almış garantiye verdik yapmadılar Thh ye gönderdik thh bize olumsuz sonuç verdi ama itiraz edebiliyormuşuz sizce etsem dava bana döner mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.