Şimdi Ara

XPERİA Z2 SU GEÇİRDİ ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
4.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kapakları kapalı bir şekilde telefonu çeşmede yıkadım yıkarkende oldukça dikkat ettim kapakların kapalı olmasına. yıkadıktan sonra ilk başta dokunmatik çalışmadı bende direk pirince yatırdım 2 saattir duruyo az önce bakayım dedim ekranda sony yazısı kalmış açılmıyor ve kamerada buğulanma oldu.Ne yapacağıundefinedmı bilmiyorum lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlırımKünyeni -- 29 Temmuz 2014; 17:02:27 >

• Garantiye yolla kardes sonucta bu cihazlarin su gecirmemezlik garantisi yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

Garantiye yolla kardes sonucta bu cihazlarin su gecirmemezlik garantisi yok mu ?

Su geçirince garanti dışı kalir

Gecmis olsun en az 2 gün pirinçte bekletin çok gecmis olsun

HERKESE IYI BAYRAMLAR

EDİT: telefonun kapaklarinin arkasina bakarmisiniz ıç taraflari ne renk beyaz mı yoksa hafif kırmizi mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sananeolm1 -- 29 Temmuz 2014; 17:19:13 >
  • Tamda almauı düşünğyodum bu cihazı su geçirmez denen cihaz nasıl su geçirşr ya? Almasam mı?

• g3 varken bu telefonu öneriyorsunuz .. geçmiş olsun kardeşim..

• quote:

Orijinalden alıntı: talha733

quote:

Garantiye yolla kardes sonucta bu cihazlarin su gecirmemezlik garantisi yok mu ?

HERKESE IYI BAYRAMLAR

EDİT: telefonun kapaklarinin arkasina bakarmisiniz ıç taraflari ne renk beyaz mı yoksa hafif kırmizi mı ?

garanti dışı kalması cok garibime gitti ve sinir oldum sonuçta insanlara reklamlarda suya dayanıklı olarak tanıtılıyo havuzda fotoğraflar çekiyol filan.Pirinçte bekletiyodum baktım şimdi çalışmaya başladı biraz ama hala kamerada buğu var.
    kapak içindeki o etiket kırmızı halbuki cok sıkı kapatmıştım acaba çerçevede bi açıklıkmı var cünkü ekran ve çerçeveyi hafiften zıt yönlü hareketler yaptıgımda hafiften oynayıp ses geliyor.İlgilendiginiz için teşekkür ederim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlırımKünyeni -- 29 Temmuz 2014; 18:00:21 >

• Garantiye verince kullanıcı hatası diyorlar,gözünüz gibi bakacaksınız yani o kapaklara.Geçmiş olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Garantiye verince kullanıcı hatası diyorlar,gözünüz gibi bakacaksınız yani o kapaklara.Geçmiş olsun.

telefonda bir sorun var ama kısa süreli suya maruz kalmasına rağmen bukadar etkilediyse. neyse şuan iyi görünüyor inşallah bişi olmaz sağolun yinede
  • Garanti dışı falan kalmaz insanlara yanlış bilgiler vermeyin. Servise yönlendirirken doğru bilgiler yazmanız yeterli. Defalarca suya deneme amaçlı sokulup denene Xperia Z serisi telefonların başarıyla değiştirildiğini veya tamir edildiğini görmüş birisi olarak paylaşıyorum bunu.
  • AlırımKünyeni kullanıcısına yanıt
    İyi durumda olmasına sevindim sanırım kamera probleminden bahsediyorsun bu durumda kamera değişimi yapılması muhtemel olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

Garanti dışı falan kalmaz insanlara yanlış bilgiler vermeyin. Servise yönlendirirken doğru bilgiler yazmanız yeterli. Defalarca suya deneme amaçlı sokulup denene Xperia Z serisi telefonların başarıyla değiştirildiğini veya tamir edildiğini görmüş birisi olarak paylaşıyorum bunu.

fakat internette bu soruna raslayanların yazılarına baktığımda hepsindede garanti dışı bırakılmış anakart değişim ücreti alınmış?

kameradaki buğu kendiliğinden gitmezmi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlırımKünyeni -- 29 Temmuz 2014; 18:33:44 >
  • AlırımKünyeni kullanıcısına yanıt
    Telefonu kapatın, telefonun tüm kapaklarını açın, içi tamamen pirinç dolu ve hava almayan bir kaba telefonu tamamen pirinçle kaplanacak şekilde gömün. 3-4 bekleyin.

Sıvı teması sonucu telefonunuz bozulursa Sony garanti dışına çıkartıyor, ancak yaptıkları reklamları delil göstererek tüketici mahkemesine başvurup parasını geri alanlar da var.
  • Z,z1,z2 tam bir fiyasko 2000 lira ver birde bu dertlerle ugras sony mi uzak dursun ..

• Hata sizin. Garantisi yoksa su geçirmez diye birsey yok arkadaşım telefonda.
    Üretici zaten diyor su geçirirse garanti dışı kalır.
    Sizde adamların satış polikasındaki caf caflı laflara kanıp satın alıyorsunuz.

Birde ne cesaretse suda yıkıyorsunuz...

• quote:

quote:

HERKESE IYI BAYRAMLAR

Nasıl garanti dışı kalıyor ? Sony su geçirmez diye boy boy reklam koymuyor mu ? Su geçirmemezlik garantisi nasıl olmaz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlırımKünyeni

quote:

quote:

HERKESE IYI BAYRAMLAR

garanti dışı kalması cok garibime gitti ve sinir oldum sonuçta insanlara reklamlarda suya dayanıklı olarak tanıtılıyo havuzda fotoğraflar çekiyol filan.Pirinçte bekletiyodum baktım şimdi çalışmaya başladı biraz ama hala kamerada buğu var.
    kapak içindeki o etiket kırmızı halbuki cok sıkı kapatmıştım acaba çerçevede bi açıklıkmı var cünkü ekran ve çerçeveyi hafiften zıt yönlü hareketler yaptıgımda hafiften oynayıp ses geliyor.İlgilendiginiz için teşekkür ederim bu arada

Etiket kırmızı ise geçmiş olsun

• quote:

quote:

quote:

HERKESE IYI BAYRAMLAR

Nasıl garanti dışı kalıyor ? Sony su geçirmez diye boy boy reklam koymuyor mu ? Su geçirmemezlik garantisi nasıl olmaz ?

Telefon su geçirmez değil SUTA DAYANIKLI sony ye su geçiren telefonu götürünce sana bunu söylüyor

• Sony iyi ki bir özellik koydu telefona ben o özelliği her zaman olur da lazım olursa diye ekstra birşey olarak gördüm(suya düşmesi,yağmurda kullanma gibi).Sadece ilk aldığım anda bir muslukta yıkadım taş gibi maşallah en ufak birşey olmadı.Daha sonra suya hiç sokma gereği duymadım ki zaten hangi insan duyar?.Bu cihazlar ile havuzda denizde video lar çekenler var cihaza en ufak birşey olmuyor.Gelip burada kimse sony yi suçlamasın.Bunu ekstra bir özellik gibi düşünün diğer özellikleri bile amiral gemilerle yarışır veya belli yönlerden üstünken bir de ekstra koymuşlar daha ne olsun.İnsanlar sony ye teşekkür etmeli.Arkadaşın başına gelen olaysa tamamen talihsizlik.Serviste değişim alan da var alamayan da biraz da size kalmış.Ama en kötü tüketici hakem heyetinde zaten iade ediyorlar.Bende z serisi kullananlara tavsiye bence cihazı sırf gereksiz yere hava atmak için ya da öylesine devamlı suda yıkamayın ne olur ne olmaz bir yıkayın geçiriyor mu diye sonra keyfinize bakın.Arkadaşı ayrı tutuyorum tabi o bir talihsizlik yaşamış benim cevabım diğer arkadaşlara.

• Canın yanmış ama hiç telefon yıkanır mi be arkadaş.
    Inşaallah sorun hallolur. Ama servisler çok uyanık bu konularda.Bu telefon üreticileri sanki özel olarak egitiyor bu servisleri, musteriden para koparsinlar diye.

• Aslında işin özü burda
    Telefonu su geçirmez diye reklamlar yapıyorsun Dünya'ya böyle lanse ediyorsun su geçirince garanti dışı baksen şu işe
    maden su geçirmez diye lanse edip reklamlar yapıp durmuşlar su geçirince de cihazlarının arkalarında duracaklar arkadaş !
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.