Şimdi Ara

*** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.642
Cevap
61
Favori
418.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ReQueM_87

Bu kameradaki siyah nokta probleminin sebebi belli mi arkadaşlar? Şu an bende yok ama her XZ için potansiyel bir problem bu sanırım
    Aşırı ısınma sonucu oluşuyor olabilir mi?

Gerçekten bilmiyorum ama merak ediyorum neden oluyor. Zaman içinde forumda 2-3 kişide oluştu bu durum demekki ortak bir sebebi var.

Suya sokmayanlarda da oluyor mu çok merak ediyorum mesela.

Servis belli ki cmos sensörünü ya da komple anakartı değiştiriyor. Veya telefonu direkt değiştiriyor duruma göre hangisi uyarsa.

Baştan beri diyorum servise verin gecikmeyin bu sensördeki bir problem diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 14 Haziran 2013; 16:34:04 >
  • Aşırı ısınma sonucu oluşuyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Kilidi açılmış telefonlara Doomlord söylediği gibi 4.2.2 sızdırılmış rom'u yayınladı.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2322603

Rom geliştiriciler için olan versiyon olsada hatasız çalışıyormuş.

Gelen geri bildirimler olumlu. Kamerada iyileştirmeler olduğu da söyleniyor.

o zaman napıyoruz ? ben bu akşam deniyorum :)

• quote:

Aşırı ısınma sonucu oluşuyor olabilir mi?

Valla olabilir neden olmasın sonuçta elektronik cihaz bunlar. Ancak ısınmaya karşı illaki test edilmiştir kesinlikle.
    Benim tahminim telefona takılan cmos sensörlerinin bazılarında sorun var. ya da cmos sensörünün üzerinde koruyucu bir tabaka varmış onda bir defekt oluyor da olabilir.
    Servis sonuç olarak değiştiriyor bunu biliyoruz. Eminim servislerde neden olduğunu biliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

Kilidi açılmış telefonlara Doomlord söylediği gibi 4.2.2 sızdırılmış rom'u yayınladı.

o zaman napıyoruz ? ben bu akşam deniyorum :)

Haha nasılda hava da kaptı.

Dene bize izlenimlerini paylaş.

Ufak tefek sorunlar varmış diyorlar sonuçta son sürüm değil. Sen de bir bak bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

quote:

Orijinalden alıntı: SuCh

quote:

Orijinalden alıntı: Engin.OK

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Arkadaşlar kameradaki bu siyah noktaya ne yapacağız ya. Bende başta bir tane idi. 10 günde 4 tane oldu. 3 tanesi kenarlarda ama bugün yeni çıkan siyah nokta tam ortada. Bir de ben daha önceden çok suya soktum fakat dün suya soktuktan sonra üzerinden 24 saat geçmesine rağmen hoparlör sesi düzelmedi. Önceden 2-3 saat içinde düzeliyordu. Garantiye göndereyim diyorum fakat 20 günden önce gelmeyecek olması benim moralimi bozuyor.

Bence gönderme bir süre daha bekle elbet düzelir. Ya da hoparlör ün oradan tekrar suya sok ve hoparlöre doğru biraz sert şekilde vur içindeki suyu dışarı çıkar.

Az önce tekrar suya soktum hocam onu deneyeyim demiştim bende. Ama bir de siyah nokta belası var ya. 4 tane oldu birisinin ortada olması da canımı sıktı. Bir kaç kere sert vurdum kurutma makinesini denedim ama hiç bir faydası olmadı maalesef. bakalım tekrar suya sokmanın faydası olacak mı. Siyah nokta içinde format atmayı düşünüyorum ama o kadar programı tekrar yüklemekte ayrı uzun bir şey ya. Titanium back up ile tamamen yedek aldım. O yedeği formattan sonra geri yüklesem tamamen her şey geri yüklenmiş olur mu? Yoksa recoveryden mi yedek alayım?

denediklerinizin hepsini eksiksiz hatta yazılım onarma dahil yapıldı gerçi onuda Sony Center' da yaptılar, hiç bir değişiklik yok size servisten gelen cevabı söyleyeceğim bekleyin isterseniz

Tamam hocam bekleyeyim o zaman. Umarım garantiden geldikten sonra su geçirmeme özelliği tekrar devam eder. Size zahmet onu da sorar mısınız?

Cihaz gelmiş Sony Center' a . Garanti kapsamında hoparlör değiştirilmiş Su geçirmezlik özelliğini kaybettimi diye sordum hayır gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz dediler. Pazartesi vedim Cuma geldi. yarın öğlen almaya gideceğim SP Beyaz renk sipariş vermiştim onunla beraber alacağım

Çok teşekkür ederim hocam. bende garantiye gönderdim dün. Siyah nıoktalar da çoğalınca canımı sıktı. Bakalım siyah noktalar için ne yapacaklar.

Bendede ekran altında toz var

nereye yolladın

Ankara teleservice mi??

Evet hocam Ankara teleservice gönderdim.
    @ReQueM_87 hocam ısınmadan olduğunu zannetmem çünkü ben telefonu çok ısındıracak oyunları oynamadım. Durdu yerde olan bir şey maalesef.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar kameradaki bu siyah noktaya ne yapacağız ya. Bende başta bir tane idi. 10 günde 4 tane oldu. 3 tanesi kenarlarda ama bugün yeni çıkan siyah nokta tam ortada. Bir de ben daha önceden çok suya soktum fakat dün suya soktuktan sonra üzerinden 24 saat geçmesine rağmen hoparlör sesi düzelmedi. Önceden 2-3 saat içinde düzeliyordu. Garantiye göndereyim diyorum fakat 20 günden önce gelmeyecek olması benim moralimi bozuyor.

Bence gönderme bir süre daha bekle elbet düzelir. Ya da hoparlör ün oradan tekrar suya sok ve hoparlöre doğru biraz sert şekilde vur içindeki suyu dışarı çıkar.

Az önce tekrar suya soktum hocam onu deneyeyim demiştim bende. Ama bir de siyah nokta belası var ya. 4 tane oldu birisinin ortada olması da canımı sıktı. Bir kaç kere sert vurdum kurutma makinesini denedim ama hiç bir faydası olmadı maalesef. bakalım tekrar suya sokmanın faydası olacak mı. Siyah nokta içinde format atmayı düşünüyorum ama o kadar programı tekrar yüklemekte ayrı uzun bir şey ya. Titanium back up ile tamamen yedek aldım. O yedeği formattan sonra geri yüklesem tamamen her şey geri yüklenmiş olur mu? Yoksa recoveryden mi yedek alayım?

denediklerinizin hepsini eksiksiz hatta yazılım onarma dahil yapıldı gerçi onuda Sony Center' da yaptılar, hiç bir değişiklik yok size servisten gelen cevabı söyleyeceğim bekleyin isterseniz

Tamam hocam bekleyeyim o zaman. Umarım garantiden geldikten sonra su geçirmeme özelliği tekrar devam eder. Size zahmet onu da sorar mısınız?

Cihaz gelmiş Sony Center' a . Garanti kapsamında hoparlör değiştirilmiş Su geçirmezlik özelliğini kaybettimi diye sordum hayır gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz dediler. Pazartesi vedim Cuma geldi. yarın öğlen almaya gideceğim SP Beyaz renk sipariş vermiştim onunla beraber alacağım

Çok teşekkür ederim hocam. bende garantiye gönderdim dün. Siyah nıoktalar da çoğalınca canımı sıktı. Bakalım siyah noktalar için ne yapacaklar.

Sizin telefonun ses hala normale dönmemişti değil mi ?

• quote:

Güç butonu menüsünde bir eksiklik var sanki

http://i.imgur.com/tXm8fog.jpg

• quote:

quote:

Güç butonu menüsünde bir eksiklik var sanki

http://i.imgur.com/tXm8fog.jpg

Ekran görüntüsü alma fonksiyonu yok güç tuşu menüsünde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• nibbleArt kullanıcısına yanıt
    umarım bi kısa yol tuşu yaparlar vol- + power gibi çünkü çok işe yarıyor..
  • Bunun için servise yollıyimmi sizce update ile düzeleceğini umuyorm
     *** XPERIA Z - SIK SORULAN SORULAR ve TEKNİK REHBER ***ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum. Pek anlamıyorum bu kilit felan olayından. Şimdi telefonlarımız 4.2.2 yapmamız için o kiliti açmamız mı gerekiyor? Yoksa ilerleyen günlerde update centerden otomatik yüklenebilecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergenyapim

Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum. Pek anlamıyorum bu kilit felan olayından. Şimdi telefonlarımız 4.2.2 yapmamız için o kiliti açmamız mı gerekiyor? Yoksa ilerleyen günlerde update centerden otomatik yüklenebilecek mi?

tabiki yüklenecek
  • Arkadaşlar 4.2.2 ile sd karta uygulama taşıma yapılacak mı? bilen var mı? Video da buna değinilmemiş

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

Arkadaşlar 4.2.2 ile sd karta uygulama taşıma yapılacak mı? bilen var mı? Video da buna değinilmemiş

Daha evvel xperia arc de o zamanki sürümde hafıza kartına taşıyabiliyorduk ama ,mesela ana sayfaya eklediğimiz widgetler her kapanıp açılmada siliniyor yine telefonu kapatıp açtığımızda telefonun tamamen açılması ve hafıza kartındaki uygulamaları görmesi enaz 2 dakikayı buluyordu.
    Bu problemlerden dolayı bu özelliği kaldırdılar.Önemli olan data dosyalarını taşıyabilmek ama onuda ancak root yaparsanız oluyor.Ben pek gerek duymadığım için pek incelemedim ama sanırım mesela 32 gb lık hafıza kartını telefon belleği gibi gösterip kullanılabiliyor.
    Sağlıklı çalışıyormu bilemiyorum.
  • Oyunlarımin datalarını sony backup uygulaması ile yedeklemek istiyorum ama o seçenekler aktif değil. Bunun için ne yapmam lazım? Harici SD. Kart mi almam lazım acaba? Sistem ayarlarını yedekleyebiliyorum. Ama yüklü uygulamaları yedekleme seçeneği aktif değil ve bu uygulamalar yedeklenemedi diyor. Hiçbirini seiemiyorum.İlaa rootlayıp titanium backup mı kullanmak lazım?

• grolof kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim abiciğim umarım bunda kolay root olurda yaparız saygılar.
  • 307 güncelleme de kulaklık dehşet güzel..

• @Engin.OK Yok hocam düzelmedi. Garantiye gönderdim.
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.