Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1934. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19321933193419351936
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: de_la_vega_66

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Hârimi hocam benim şöyle bi sorunum var..

Tesla rom yüklüydü telefonda. telefon ekran kapanınca şarj olmuyo. şarj oluyomuş gibi led yanıyo ama şarj olmuyo. belki dock'tan yada şark aletimden kaynaklıdır diye dedim Resurrection Remix yükleyim bi de onunla deneyim. amma lakinki bu romu da bi türlü çalıştıramadım. google uygulamalarını flashladıktan sonra "unfortunately setup wizard has stopped" ve "unfortunately google play service has stopped " diye hata alıyorum. naaptıysam düzeltemedim. gapps'ın mini, midi, stock sürümlerinin hepsini denedim sonuç aynı. var mı bana verebileceğin bi tavsiye? tekrar tesla rom'a dönmek istemiyorum.

Belli ki yazılımsal bir sorun var. Ben tüm custom romları denedim bu sorun ile karşılaşmadım. Öyle tahmin ediyorum ki temiz kurulum yapmamışsın. Kurulum yaparken, "system,data,dalvik cache ve cache"yi silmen gerekli. Eğer Tesla'dan sıkıldıysan XDA üzerinde yeni yayınlanmış olan tıkla bu romu deneyebilirsin. Cm13 tabanlı ama hem Sony hem de Cm13'ten esinlenerek oluşturulmuş bir rom. Sony'e ait uygulamaları da yükleme sonrası sorunsuz kullanabiliyorsun. Ev ekranı da en sevdiğim Sony tabanlı. Romun kurulumunu şu şekilde yap:

Öncelikle 3 parça dosya indirmen gerekli.

1) Rom Dosyası, Tıkla

2) Google Apss, tıkla

3) XOSPApss, Tıkla

NOT 1 : Google dosyalarından sırasıyla, ARM-6.0-Nano olanını indir.
    NOT 2 : XOSPApss uygulamalarından en güncel olanını indir.

KURULUM:

Recoverden system,data,dalvik cache ve cache sildikten sonra önce romu, sonra Google Uygulamalarını daha sonra da XOSPApps uygulamalarını flashla tamamdır dostum.

hocam hemmen deniyorum.. XOSPApps'ın en günceli Universal olanı. onu mu indireyim arm86 olanın en güncelini mi? :)

yükledim ilk izlenim çok olumlu.. teşekkürler

dock ile şarj edince aynı sıkıntı devam ediyor ama normal şarj edebildim. alkolle bi siliyim de metal noktaları tekrar deniycem.
  • @Hârimi

Sony logosunun basılı olduğu ekran koruyucuyu çıkarttım. Ve ucuz ekran koruyucu taktım. Şimdi dokunmatik daha hassas. İyi oldu. Ama arka kapaktaki kaplamayı çıkartamadım.

Birşey fark ettim. General Mobile Discovery telefonun ses kartı daha iyi.

Komple arka kapak yenilemek isteyenler fiyat ucuzmuş.
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160601071650&SearchText=xperia+z+l36h+full
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

@Hârimi

Sony logosunun basılı olduğu ekran koruyucuyu çıkarttım. Ve ucuz ekran koruyucu taktım. Şimdi dokunmatik daha hassas. İyi oldu. Ama arka kapaktaki kaplamayı çıkartamadım.

Birşey fark ettim. General Mobile Discovery telefonun ses kartı daha iyi.

Komple arka kapak yenilemek isteyenler fiyat ucuzmuş.
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160601071650&SearchText=xperia+z+l36h+full

Z'nin orijinal sesi az evet. Su yalıtımı olduğu için ses az çıkıyor. Hoparlör güçlü ama yazılımsal kısıtlama var. Örneğin ben şuan Marshmallow ile sterio mod kullanıyorum, ses yaklaşık olarak orijinal sesin iki katı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 2.eli 400e alayım mı nasıl olur? fazla mı vermiş olurum
  • quote:

quote:

Hârimi hocam benim şöyle bi sorunum var..

Tesla rom yüklüydü telefonda. telefon ekran kapanınca şarj olmuyo. şarj oluyomuş gibi led yanıyo ama şarj olmuyo. belki dock'tan yada şark aletimden kaynaklıdır diye dedim Resurrection Remix yükleyim bi de onunla deneyim. amma lakinki bu romu da bi türlü çalıştıramadım. google uygulamalarını flashladıktan sonra "unfortunately setup wizard has stopped" ve "unfortunately google play service has stopped " diye hata alıyorum. naaptıysam düzeltemedim. gapps'ın mini, midi, stock sürümlerinin hepsini denedim sonuç aynı. var mı bana verebileceğin bi tavsiye? tekrar tesla rom'a dönmek istemiyorum.

Belli ki yazılımsal bir sorun var. Ben tüm custom romları denedim bu sorun ile karşılaşmadım. Öyle tahmin ediyorum ki temiz kurulum yapmamışsın. Kurulum yaparken, "system,data,dalvik cache ve cache"yi silmen gerekli. Eğer Tesla'dan sıkıldıysan XDA üzerinde yeni yayınlanmış olan tıkla bu romu deneyebilirsin. Cm13 tabanlı ama hem Sony hem de Cm13'ten esinlenerek oluşturulmuş bir rom. Sony'e ait uygulamaları da yükleme sonrası sorunsuz kullanabiliyorsun. Ev ekranı da en sevdiğim Sony tabanlı. Romun kurulumunu şu şekilde yap:

Öncelikle 3 parça dosya indirmen gerekli.

1) Rom Dosyası, Tıkla

2) Google Apss, tıkla

3) XOSPApss, Tıkla

NOT 1 : Google dosyalarından sırasıyla, ARM-6.0-Nano olanını indir.
    NOT 2 : XOSPApss uygulamalarından en güncel olanını indir.

KURULUM:

Recoverden system,data,dalvik cache ve cache sildikten sonra önce romu, sonra Google Uygulamalarını daha sonra da XOSPApps uygulamalarını flashla tamamdır dostum.

Harika bir ROM ama bi sorum olacak. 1 haftadır kullanıyorum ve sık sık telefonu kilitliyor, ara sıra da telefon takılıyor çalışırken. Sende de oluyor mu bu tür sorunlar? İki defa kurdum sıfırdan ama çözüm olmadı takılıyor, kilitleniyor ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Neden acaba?
    Bu şekilde anlatıldığı gibi kurdum:
    Download latest build,XOSPApps and GApps
    Reboot recovery (Only TWRP 3.0.1 and higer)
    Wipe data factory reset
    Flash latest XOSP
    Flash GApps
    Flash XOSPApps
    Reboot
  • ZedYago Z kullanıcısına yanıt
    Evet rom güzel ama bir takım stabilizasyon sorunları var. İlerleyen zamanlarda bu sorun da ortadan kalkarsa rom çok güzel olur. Şuan Validus kullanıyorum pek sorun yok bu romda. Xda'daki Z için mevcut Marshmallow romlar bir iki güncelleme ile sorunsuz hale gelecektir.

• Bu son güncellemde çok fazla hata var. Saatteki hatalar, şarjın %0 ken çalışması geçen paylaşmıştım hatta, menüdeki hatalar vs.

Artık telefonu iphonelar gibi kullanabiliyorum. Ana ekrana basmama rağmen menüde takılı kalıyor. Aynı iphone oldu
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Hangi güncelleme müdür

• 5.1.1 custom rom falan kullanmıyorum hiç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceza76

5.1.1 custom rom falan kullanmıyorum hiç :)

Anladım kardeşim
  • merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. isteyenler mesaj atabilir.

ek olarak aşağıdaki parçalarda elimde mevcuttur tümü paket olarak satılıktır ayrı ayrı da alabilirsiniz. istediğiniz parçaların fiyatı için özel mesaj gönderiniz.

1 adet xperia z orijinal dock
    1 adet sıfır orijinl batarya
    1 adet xperia z özel 3460 mah geniş kapasiteli batarya
    3 adet tüm yan çıtalar,kapakçıklar ve power tuşu
    4 adet ahize
    2 adet ön kamera
    2 adet sim kart plastiği
    2 adet üst anten kapakçığı
    2 adet arka kapak
    3 adet arka kamera
    3 adet alt hoparlör ve titreşim motoru komple set
    2 adet sensör+kulaklık soket (üst taraf ledli bölüm)
    2 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet ön ekran dokunmatik digitizer
    1 adet parlak arka jelatin
    1 adet karbon kaplama arka jelatin
    2 adet ön+arka diamond efektli özel mat ekran koruyucu
    2 adet arka kapak yapıştırıcı conta (su geçirmezlik için)
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf
    1 adet sert plastlik kılıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_abay -- 17 Haziran 2016; 12:49:04 >
  • ufuk_abay kullanıcısına yanıt
    Maşallah yedek parçalarla bi telefon toplanıyor.

• Merhaba @Harimi

Şu an LP 5.1.1 .228][ v6.0.7 ] CustomiZed Sony 5.1.1 romun son güncel halini kullanıyorum.Bu roma uygun stereo mod bulamadım.
    Senin kullandığın stereo modu,BL kapalı cihazda kullanabileceğim bildiğin güncel rom varmı?

Üst mesajda vermiş olduğun,[rom][6.0.1][unofficial][28/05/16] xosp 6.1 romun bir takım sıkıntıları varmış galiba bu sebeple yüklemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dandini

Merhaba @Harimi

Şu an LP 5.1.1 .228][ v6.0.7 ] CustomiZed Sony 5.1.1 romun son güncel halini kullanıyorum.Bu roma uygun stereo mod bulamadım.
    Senin kullandığın stereo modu,BL kapalı cihazda kullanabileceğim bildiğin güncel rom varmı?

Üst mesajda vermiş olduğun,[rom][6.0.1][unofficial][28/05/16] xosp 6.1 romun bir takım sıkıntıları varmış galiba bu sebeple yüklemedim.

Merhaba

Sterio mod, recovery olan bir çok romda çalışmakta. Aylardır kullanıyorum çok memnunum. Heleki Z gibi sesi kısık cihazın olmazsa olmazı

https://mega.nz/#!BBpiQIZB!t6f8KUMs4Sf89rJOqz5D31jYGVaovlp3bm_qTTl4kQk

Linkteki zip dosyasını indir. Recoverden direkt flashla. Yalnız dikkat etmen gereken en önemli husus aroma yükleyici geldiği zaman Lollipop değil, KitKat olanını seçip o şekilde ilerle. Bu 5.1.1 Customized, Purex, eXistenZ gibi stok romlarda kullanılan yöntem. Eğer 6.0.1 Marshmallow custom romlarda kullanmak istiyorsan tüm her şey aynı, tek farkı aromada Lollipop olanını seçeceksin. Bir sorun olmaz ama, önlem olarak, yedek al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 13 Haziran 2016; 2:50:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_abay

merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. Tek sorunu telefon belli bir süre sonra kendini resetlemektedir sarj cihazı bağlıyken düzgün çalışmaktadır başka sorunu yoktur. bu şekilde almak isteyen veya parça olarak değerlendirmek isteyenler mesaj atabilir.

ek olarak aşağıdaki parçalarda elimde mevcuttur tümü paket olarak satılıktır ayrı ayrı da alabilirsiniz. istediğiniz parçaların fiyatı için özel mesaj gönderiniz.

4 adet tüm yan çıtalar,kapakçıklar ve power tuşu
    5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet üst anten kapakçığı
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    4 adet alt hoparlör ve titreşim motoru komple set
    3 adet sensör+kulaklık soket (üst taraf ledli bölüm)
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf

Dostum dükkanı mı kapatıyorsun

• quote:

quote:

merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. Tek sorunu telefon belli bir süre sonra kendini resetlemektedir sarj cihazı bağlıyken düzgün çalışmaktadır başka sorunu yoktur. bu şekilde almak isteyen veya parça olarak değerlendirmek isteyenler mesaj atabilir.

5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf

eh artık z devini kapattık :D malum bozulan bişi oldumu hep kendim tamir ettim değiştirdim falan elimde bolca parça vardı değerlendireyim dedim :D
  • Teşekkür ederim, akşam eve gidince yüklerim@Hârimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dandini -- 13 Haziran 2016; 11:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dandini

Teşekkür ederim, akşam eve gidince yüklerim@Hârimi

Rica ederim kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf

eh artık z devini kapattık :D malum bozulan bişi oldumu hep kendim tamir ettim değiştirdim falan elimde bolca parça vardı değerlendireyim dedim :D

Aynen kardeşim biliyorum evet

• halen bu telefonu kullanan kaldımı

Buna bende dahil
  • 
Sayfa: önceki 19321933193419351936
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.