Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1935. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JrMaster

halen bu telefonu kullanan kaldımı

Buna bende dahil

Türün son örnekleriyiz. 1000 TL'ye falan X performans verseler de ona geçsek
  • @Hârimi

Xperia Z telefonum ısınıp kapanıyor VR 3D film izlerken. Uyarı çıkıyor ve telefon kapanıyor. ROM değiştirsem çözüm olur mu?
    75 derece üzerine çıkıyor. Telefonun yanmamasına, patlamamasına şaşırıyorum bu sıcaklıklarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 13 Haziran 2016; 15:09:52 >
  • Ya gençler telefon bozulmuyor ki değişelim, 4 yıl oldu nerdeyse Huyum değil hiç bozulmadan telefon değiştirmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Ya gençler telefon bozulmuyor ki değişelim, 4 yıl oldu nerdeyse Huyum değil hiç bozulmadan telefon değiştirmek

Sana katılıyorum
    Çalışan ve hala iyi iş gören bir cihazı neden değiştireyim ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

@Hârimi

Xperia Z telefonum ısınıp kapanıyor VR 3D film izlerken. Uyarı çıkıyor ve telefon kapanıyor. ROM değiştirsem çözüm olur mu?
    75 derece üzerine çıkıyor. Telefonun yanmamasına, patlamamasına şaşırıyorum bu sıcaklıklarda.

S4 pro zaten normal şartlarda ısınan bir işlemci ki ısınmayan cihaz zaten piyasada yok gibi bir şey. Ama 75 derece ciddi bir sıcaklık. Bu telefonun işlemcisi taş gibi, ateşe atsan yanmaz, patlamaz.
    Uzun zamandır cache wipe yapmıyor isen o sıcaklıkları görmen normal. Ayrıca mevsimlerin de sıcaklığa çok olumsuz etkisi var. Yeni yazılım yükleyerek cihazı rahatlatabilirsin. Kullandığın rom nedir bu arada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_abay

merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. Tek sorunu telefon belli bir süre sonra kendini resetlemektedir sarj cihazı bağlıyken düzgün çalışmaktadır başka sorunu yoktur. bu şekilde almak isteyen veya parça olarak değerlendirmek isteyenler mesaj atabilir.

ek olarak aşağıdaki parçalarda elimde mevcuttur tümü paket olarak satılıktır ayrı ayrı da alabilirsiniz. istediğiniz parçaların fiyatı için özel mesaj gönderiniz.

1 adet xperia z orijinal dock
    1 adet xperia z özel 3460 mah geniş kapasiteli batarya
    4 adet tüm yan çıtalar,kapakçıklar ve power tuşu
    5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet üst anten kapakçığı
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    4 adet alt hoparlör ve titreşim motoru komple set
    3 adet sensör+kulaklık soket (üst taraf ledli bölüm)
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet ön ekran dokunmatik digitizer
    1 adet parlak arka jelatin
    1 adet karbon kaplama arka jelatin
    2 adet ön+arka diamond efektli özel mat ekran koruyucu
    2 adet arka kapak yapıştırıcı conta (su geçirmezlik için)
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf
    1 adet sert plastlik kılıf

Bir telefona ait Bukadar yedek parca nedir arkadaşım ya
    Maşallah, tel bi omur bende kalacak nasılsa demissin ve her parcadan birer ikiser hatta ucer beser alip stoklamissin
    Biz experia z lerimizin tamircileri olduk lakin sen gerçek bir yedek parcacisi da olmussun

• JrMaster kullanıcısına yanıt
    Valla bende hala z ile yola devam ediyorum. 3 g de pil hizli bitmese ben telimden hala memnunum arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_abay

merhaba dh ailesi xperia z3 e geçtiğim için elimde fazlasıyla xperia z yedek parça aksesuar mevcuttur.

1 adet full çalışır durumda xperia z telefon tr cihazıdır garanti bitmiştir. Tek sorunu telefon belli bir süre sonra kendini resetlemektedir sarj cihazı bağlıyken düzgün çalışmaktadır başka sorunu yoktur. bu şekilde almak isteyen veya parça olarak değerlendirmek isteyenler mesaj atabilir.

ek olarak aşağıdaki parçalarda elimde mevcuttur tümü paket olarak satılıktır ayrı ayrı da alabilirsiniz. istediğiniz parçaların fiyatı için özel mesaj gönderiniz.

1 adet xperia z orijinal dock
    1 adet xperia z özel 3460 mah geniş kapasiteli batarya
    4 adet tüm yan çıtalar,kapakçıklar ve power tuşu
    5 adet ahize
    3 adet ön kamera
    3 adet sim kart plastiği
    3 adet üst anten kapakçığı
    3 adet arka kapak
    4 adet arka kamera
    4 adet alt hoparlör ve titreşim motoru komple set
    3 adet sensör+kulaklık soket (üst taraf ledli bölüm)
    3 adet tuş flexi
    1 adet anten kablosu
    1 adet ön ekran dokunmatik digitizer
    1 adet parlak arka jelatin
    1 adet karbon kaplama arka jelatin
    2 adet ön+arka diamond efektli özel mat ekran koruyucu
    2 adet arka kapak yapıştırıcı conta (su geçirmezlik için)
    1 adet alüminyum kılıf
    1 adet silikon kılıf
    1 adet sert plastlik kılıf

Bir telefona ait Bukadar yedek parca nedir arkadaşım ya
    Maşallah, tel bi omur bende kalacak nasılsa demissin ve her parcadan birer ikiser hatta ucer beser alip stoklamissin
    Biz experia z lerimizin tamircileri olduk lakin sen gerçek bir yedek parcacisi da olmussun

aynen hocam öyle oldu :D 1 kez ana kart arızam oldu ekranı kırık bir z aldım anakartı kullanırım diğer parçalarda yedek olur diye ondan öncede aldığım yedek parçalar vardı derken durum bu hale geldi :D
  • beyleryardımınız gerekiyor acilen..

olay şu; bataryayı gecenlerde degiştim yeni aldigim batarya ile iyi gidiyordu..gecen periscope yukliyim dedim neymiş bakim bi baktim bataryanın üst tarafı ateş gibi alev ale v yaniyor neredeyse patlicak...

herneyse bir anda telefon geldi uygulamada iken açimmi açmimmi diye düşünürken tık telefon kapandı...

bir 2 kere açildi sarj takili iken sonrada kullnabildim ogun bir oyun cayim dedim kapandı artik hiç açilmiyor... ekran geliyor yazi çikarçikmaz kapatiyor...3kere titresim resset olaylarını cok denedim degişik yazilimlar attim ama nafile...kaldı boyle telefon ne dir sorunu bilen varmi acaba ?

bu arada açma çalişmalarimda bataryam 90lardaysa 60lara düşmuş gorunuyordu...bataryasiz deniyim dedim yine açmiyor yaziya gelince kapatiyor...tel sorun olusmadan once rootlu idi kingroottu sanirim..suan root yok bir cok yazilim denedim sonuc alamiyorum...lütfen yardimci olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 17 Haziran 2016; 18:47:54 >
  • @Hârimi

Dahili belleği formatlayıp kurdum şu romu. 75 derece oluyor evet. İşlemci hızlarını 900MHz yaptım öyle izliyorum.
    ROM un sayfasını bulamadım. Dosya adı şu
    validus_yuga-6.0.1.beta.9.2-Unofficial-20160517.zip

Bir soru daha sorabilir miyim? Yukarıda kurduğum rom üzerinde aşağıdaki hangi kerneli indirip uygulasam. Ne yararları olur kernelin?
    http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development#kernels

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 16 Haziran 2016; 21:25:39 >
  • cihazi bataryaya müdahele ile açtim beyler

sorun buydu resimler ve video temsilidir...

https://store.donanimhaber.com/7a/6d/2a/7a6d2a4783c048bdb208da57fd9f278a.JPG
    https://store.donanimhaber.com/69/3f/61/693f61cffdc5414d132f6a4bce80516d.JPG
    https://store.donanimhaber.com/7c/f0/c2/7cf0c2f50ae1669496fd110d0779becf.JPG

sorum su ;şimdi bu olaydan sonra soksem lehimi batarya çalişirmi?

yada yeni batarya alsam yine çaliştirirmi biryerde gordum uyguladim oldu...

havyamyn dandik olmasyndan dolayi biraz soguk gibi sanki alta kalan lehim yani geniş bölgeye yapilan kaynak, net kaynamadi gibi ama kaynamişta olabilir...batarya patlamasi vs olurmu acaba ? ne dersiniz..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 18 Haziran 2016; 0:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

@Hârimi

Dahili belleği formatlayıp kurdum şu romu. 75 derece oluyor evet. İşlemci hızlarını 900MHz yaptım öyle izliyorum.
    ROM un sayfasını bulamadım. Dosya adı şu
    validus_yuga-6.0.1.beta.9.2-Unofficial-20160517.zip

Bir soru daha sorabilir miyim? Yukarıda kurduğum rom üzerinde aşağıdaki hangi kerneli indirip uygulasam. Ne yararları olur kernelin?
    http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development#kernels

Kurduğun rom, şuan benim de kullandığım rom Marshmallow 6.0.1
    Verdiğin linkteki Kerneller güncelliğini yitirmiş Kerneller.
    Telefonundaki roma uygun tek Kernel bu:
    http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/kernel-airless-kernel-t3375848

Validus 6.0.1 resmi sayfası da bu:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-gzroms-validus-t3359448

Uygulama öncesi yedek almanda fayda var.

• beyler gece rahat yatabilirmiyim yangın çikmasın?
  • Merhaba arkadaşlar ben de hala seve seve kullanıyorum xperia z mi. Lakin artık biraz yoruldu gibi telefon. Malum sabah akşam çalışıyor. Benim de şarj sorunu ile arka kamera netleme sorunu var. Resimleri flu çekiyor.

Sizce çözüm yolu bulabilir miyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil5

Merhaba arkadaşlar ben de hala seve seve kullanıyorum xperia z mi. Lakin artık biraz yoruldu gibi telefon. Malum sabah akşam çalışıyor. Benim de şarj sorunu ile arka kamera netleme sorunu var. Resimleri flu çekiyor.

Sizce çözüm yolu bulabilir miyiz.

Merhaba.
    Şarj sorunu için batarya değişimini tavsiye ederim. Batarya değişimi biraz meşakkatli bir iş olsa da sabırlı ve dikkatli olunduğu zaman sorunsuz değişim yapılabiliyor.
    Netleme sorunu ise yazılımsal bir sorun. Aynı sorun bi yakınımın Z'sinde de vardı, flashtoolla sıfırdan temiz kurulum yaptım, sorun ortadan kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Key

beyler gece rahat yatabilirmiyim yangın çikmasın?

Geceyi çıkardın mı sorunusuz

Mesajlarını okudum ama pek sağlıklı bir şey anlayamadım. Anladığım kadarıyla bataryan problemli, telefon açılmıyor ise batarya ölmüş olabilir. Eski bataryayı takıp açılmasını deneyebilirsin. Ve şuan son durum nedir, daha anlaşılır dille yazarsan yardımcı olabiliriz?
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Dostum babama verdiğim z nin kasasının ortası şişik gibi geliyor bayarya şişmiş olabilir mi, sen kurcaladın cihazı bir önerin var mı? Yeni cihaz vakti geldi sanırım.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Şişkin gibi duruyor ise şişmiş olma ihtimali var. Ama ben Sony cihazlarda hiç duymadığım bir şey. Ayrıca yüksek kapasiteli pilde de sorun duymadım kimseden, kapağı açıp bakma imkanın varsa kontrol et. Şişmiş bataryayı kullanmak çok riskli...

Evet, bi cihaz alma vakti geldi. SD 820 işlemcili bir Sony almak niyetindeyim. Aslında bir ara z5 premium düşünüyordum ama ekranın 4k olması ve SD 810 un beklenileni verememesi(benim açımdan) beni cihazdan soğuttu. X performans tam istediğim gibi bir cihaz aslında. Tipi hariç :) SD 820 ve full HD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 19 Haziran 2016; 20:13:34 >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Kapağı açmaya kalksam elimde kalır cihaz :) Emin olamadım bir türlü t70 alayım onu kullansın riske gerek yok.

Başkan o Türkiye'de satılmayacakmış, satılsada 3000 en az x 2400 x performans daha altı olmaz bende bekliyordum ama vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Kapağı açmaya kalksam elimde kalır cihaz :) Emin olamadım bir türlü t70 alayım onu kullansın riske gerek yok.

Başkan o Türkiye'de satılmayacakmış, satılsada 3000 en az x 2400 x performans daha altı olmaz bende bekliyordum ama vazgeçtim.

Anladım kardeşim riske girme bence de.

Maalesef fiyatlar çok fahiş. Yapacak bir şey yok, Z ile 1 yıl daha takılıp yeni amiral gemisi beklemek icap ediyor

• 
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.