Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1467. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Lumia 925 telefonum var, bu telefonu satıp ikinci el bir Xperia Z almayı düşünüyorum. Sizce bu düşüncem mantıklı mı, son güncellemelerden sonra, telefonda kasma var mı, kamera performansıında bir iyileşme var mı ve batarya durumu nedir telefonun. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Not Today! kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler yardım için. Düzenlemeyi yaptım.
  • Arkadaşlar XZ 4.4.2 de harici sdkart a dosya kopyalama ve dosya editleme yapamıyorum , root yapmadan bunun bir çözümü varmı ?
  • Arkadaşlar geçmiş sayfalarda BL kilidi açmadan root etme ile ilgli bir kaç yazı okumuştum, biraz bakındım ama bulamadım linkini bilen varmı ?
  • Hala kit kat gelmemiş olan var mı?
    Dubai den aldığım z ye hala gelmedi de :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarayıcıda uzaklaştırıp yakınlaştırma yaparken bir tek bende mi kasıyor?
    Ne zaman gelecek bu Fix?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninoartist

Hala kit kat gelmemiş olan var mı?

bekleme, flashla geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninoartist

Hala kit kat gelmemiş olan var mı?

Banada gelmedi

• Arkadaslar mrb bir sony klasiği daha açılan sol arka köseden ufak bi vida baş gösterdi çektim aldim, fazla koymuş olabilirlermi acaba bi işe yramiyo heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: dumanr

Arkadaslar mrb bir sony klasiği daha açılan sol arka köseden ufak bi vida baş gösterdi çektim aldim, fazla koymuş olabilirlermi acaba bi işe yramiyo heralde

geçenlerde arka kapağı açmam gerekiyor nasıl söküyoruz demiştin Fazladan vida koyulmaz anakartı veya parçalarını tutuyordur. yarın birgün sıkıntı yaratır
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumanr

Arkadaslar mrb bir sony klasiği daha açılan sol arka köseden ufak bi vida baş gösterdi çektim aldim, fazla koymuş olabilirlermi acaba bi işe yramiyo heralde

geçenlerde arka kapağı açmam gerekiyor nasıl söküyoruz demiştin Fazladan vida koyulmaz anakartı veya parçalarını tutuyordur. yarın birgün sıkıntı yaratır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hinomura

Arkadaşlar geçmiş sayfalarda BL kilidi açmadan root etme ile ilgli bir kaç yazı okumuştum, biraz bakındım ama bulamadım linkini bilen varmı ?

http://forum.donanimhaber.com/m_93687947/tm.htm

Bu sanırım
  • Evet acsm toparlayamam diye düşünüyodum gerçi bu antalya sicagüna bi aya kalmaz bütün parcalari tek tek sökülücek gibi duruyo teşekkürler genede bakicam artük olmadi para verip uaptiricaz

• quote:

Orijinalden alıntı: serocan39

Arkadaşlar Lumia 925 telefonum var, bu telefonu satıp ikinci el bir Xperia Z almayı düşünüyorum. Sizce bu düşüncem mantıklı mı, son güncellemelerden sonra, telefonda kasma var mı, kamera performansıında bir iyileşme var mı ve batarya durumu nedir telefonun. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

İhtiyacına göre tarcih yap öncelikle. Lumia 925'te ekran amoled ve renkler normalden doygundur, böyle olması göze hitap eder hoş gelir ama gerçek değil xperia z'de renkler doğal seviyede, soluk vs demiyorum gerçek renkleri yansıtıyor.

Android 4.4 güncellemesinden sonra orjinal rom kullanan arkadaşların ufak tefek şikeyetleri var bazı yerlerde bug var diyorlar ben farklı rom kullandığım için bilmiyorum ama her büyük güncellemeden sonra oldu bunlar, sonra düzeldi. yine düzelecektir. dert edilecek seviyede olduğunu düşünmüyorum zaten

Kamera performansında kimisi iyileştirme var diyor kimisi yok diyor ama aynı gibi pek karşılaştırma fırsatı bulamadım. Ama kesin olan birşey var gündüz ışıklı alanlarda açık alanda otomatik mod güzel çekiyor ama kapalı alanlarda kesinlikle otomatik mod saçmalıyor. Xperia z genel olarak güneşli açık alanda çok iyi çekiyor ama loş ortamda noise yapıyor, manuel modda iso ayarlarıyla oynamak gerekir ve sahne modları ışıksız alanda çok iyi sonuç veriyor.Sonuç olarak lumia serisi bence daha iyi çekiyordur çünkü telefon çok kalın ve iyi kamera sensörü koyuyorlar alan geniş olduğu için

Ben bataryasından genel olarak memnunum hiç şikayet etmedim ama nasıl kullanıldığına bağlı, 16 yaş aralığındaki birine yetmemesi normal çok oyun oynayacağı için. ben gün içinde hiç oyun oynamıyorum, sık sık mesajlaşırım ve yetiyor şahsen. şimdi istatistiklere baktımda 925'ten daha iyi süre veriyormus

Sonuç olarak hangi modeli alırsan al eline alıp incelemeden satın alma, xperia z alacaksan mutlaka müzik dinlemek için bluetooth kulaklık al ve şarj için dock seti al maximum 150 lira harcarsın ama ilerde başın ağrımaz, sürekli şarj ve kulaklık kapakçığını açarak zamanla bir süre sonra normal olarak deforme olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SeTo_

Google Play Store'da uygulamaların resimleri gözükmüyor arkadaşlar. Daha önceden olmuyordu böyle. Biraz bekliyorum yüklenmesi için ama maalesef resimler gözükmüyor. Bu tarz bir durumla karşılaşan ve varsa çözümünü bilen var mıdır acaba?..

Bilgisayardan mağazaya girince'de resimler görünmüyor, cep telefonundan play store'a girince resimlerin düzelmesi için dns adresini 8.8.8.8 8.8.4.4 yapman yeterli.
    Dikkat ettimde Bilgisayardan play store'a girince resimler görünmüyor, görünmesi için bilgisayarının da dns'sini değiştirmen gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: assassin(z)

Bu arada filmlere güncelleme gelmiş xperiablogda yazıyor ama bana gelmedi gelen varmı?

xperia blogda link vermişler dostum indirip kur istersen gelmediyse
  • prof.exx kullanıcısına yanıt
    Uzun ve ayrıntlı cevabın için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametg

quote:

Orijinalden alıntı: sametg

Beyler ben de bu telefondan almayı düşünüyorum ama aklımda doru işaretleri var şimdi bu telefonun oyun performansı nasıldır? Spiderman da vice cityde filan rezalet youtube de gördüğüm incelemelerle ve internet performansı da kötü görünüyor bunlar düzeltildi mi ya bunu alcam yada g2mama kararsızım.

Up

Ben hiç hard oyun oynamadım, pek oyun oynayan biri değilim anca zaman geçirmek için birkaç oyun var sadece. İnternet performansında eski seri telefonlarda bile sorun yok artık. xperia z'de de sorun yok. dual core işlemcili telefonlarda bile internet performansı gayet iyi, xperia z'de quad core işlemci var. Bahsettiğin oyunlar şuan son nesil işlemciye sahip telefonlarda bile azda olsa sorun yaratabiliyor, nadirde olsa bug olduğu oluyor. xperia z'de canavar gibi olmasını beklemek doğru değil :) gta tarzı oyunlarda grafik ayar yüzdesini sonuna kadar getirmek yerine orta üst seviyede olursa gayet iyi oynanıyor gördüğüm kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: serocan39

Uzun ve ayrıntlı cevabın için çok teşekkür ederim.

rica ederim
  • 
Sayfa: önceki 14651466146714681469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.