Şimdi Ara

Xperia Z Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
780
Cevap
7
Favori
29.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xposed Installer için denemelere başlayacağım çalıştıranlar vardı sonucu size haber edeceğim bu arada facebook grubumuzda anlatımlarınızdan biraz çaldım :D paylaşımım şu şekilde emeğinize haksızlık olmasın diye size de gösteriyorum
    >>Bomba paylaşım<<
    Xperia Z .464 tabanlı 5.0.2 Lollipop sürümüne root ve TWRP Recovery menü ekleme(Hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum,sorumluluk kullanıcıya aittir.)
    Root için (daha önce de paylaşıldı)http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12450 buradan apk dosyasını telefonumuza kuruyoruz ve kendisi rootu aktif ediyor.
    Daha sonra buradan adb ve fastboot dosayalarını bilgisayarımıza indiriyoruzhttps://www.dropbox.com/s/64zur…/adb_and_fastboot_files.zip… inen dosyaları yeni bir klasörün içine atarak rardan çıkarıyoruz bu klasöre daha sonra geleceğiz.
    Buradan boot.img.apk dosyasını indiriyoruzhttp://forum.xda-developers.com/…/kernel-unlocked-bootloade… indirdikten sonra boot.img.apk dosyasını yeniden adlandır deyip .apk kısmını siliyoruz ve boot.img olarak adlandırıyoruz çıkan uyarıya evet deyin, boot.img dosyasını adb ve fastboot dosyalarını attığımız yere atıyoruz. Telefonunuzu kapatın ses açma tuşuna basarak USB'den PC'ye bağlayın.
    Telefon üzerindeki led ilk önce kırmızı olacak ve kısa bir süre sonra sabit mavi led yanmaya başlayacak.O şekilde telefonumuzu bırakalım ve biraz önce zip dosyalarını çıkardığımız klasörün içine girerek Windows 7 kullananlar için SHIFT tuşuna basılı tutalım ve mause'nin sağ tuşuna basarak ''Komut penceresini burada aç'' sekmesine tıklayarak cmd.exe ekranının açılmasını sağlayalım. Gelen ekrandan sırası ile şu komutu yazıyoruz(tırnaklar hariç) ' fastboot flash boot boot.img ' birkaç saniye sonra finish yazısını görünce kabloyu çıkarın ve telefon açılırken mavi led gelince ses açma tuşuna parmağınızı basıp basıp çekin ve karşınızda TWRP Recovery menü... Dosyaları flashlamak, yeni çıkacak romları yüklemek size kalmış güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odesh -- 23 Mayıs 2015; 16:12:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: odesh

Xposed Installer için denemelere başlayacağım çalıştıranlar vardı sonucu size haber edeceğim bu arada facebook grubumuzda anlatımlarınızdan biraz çaldım :D paylaşımım şu şekilde emeğinize haksızlık olmasın diye size de gösteriyorum
    >>Bomba paylaşım<<
    Xperia Z .464 tabanlı 5.0.2 Lollipop sürümüne root ve TWRP Recovery menü ekleme(Hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum,sorumluluk kullanıcıya aittir.)
    Root için (daha önce de paylaşıldı)http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12450 buradan apk dosyasını telefonumuza kuruyoruz ve kendisi rootu aktif ediyor.
    Daha sonra buradan adb ve fastboot dosayalarını bilgisayarımıza indiriyoruzhttps://www.dropbox.com/s/64zur…/adb_and_fastboot_files.zip… inen dosyaları yeni bir klasörün içine atarak rardan çıkarıyoruz bu klasöre daha sonra geleceğiz.
    Buradan boot.img.apk dosyasını indiriyoruzhttp://forum.xda-developers.com/…/kernel-unlocked-bootloade… indirdikten sonra boot.img.apk dosyasını yeniden adlandır deyip .apk kısmını siliyoruz ve boot.img olarak adlandırıyoruz çıkan uyarıya evet deyin, boot.img dosyasını adb ve fastboot dosyalarını attığımız yere atıyoruz. Telefonunuzu kapatın ses açma tuşuna basarak USB'den PC'ye bağlayın.
    Telefon üzerindeki led ilk önce kırmızı olacak ve kısa bir süre sonra sabit mavi led yanmaya başlayacak.O şekilde telefonumuzu bırakalım ve biraz önce zip dosyalarını çıkardığımız klasörün içine girerek Windows 7 kullananlar için SHIFT tuşuna basılı tutalım ve mause'nin sağ tuşuna basarak ''Komut penceresini burada aç'' sekmesine tıklayarak cmd.exe ekranının açılmasını sağlayalım. Gelen ekrandan sırası ile şu komutu yazıyoruz(tırnaklar hariç) ' fastboot flash boot boot.img ' birkaç saniye sonra finish yazısını görünce kabloyu çıkarın ve telefon açılırken mavi led gelince ses açma tuşuna parmağınızı basıp basıp çekin ve karşınızda TWRP Recovery menü... Dosyaları flashlamak, yeni çıkacak romları yüklemek size kalmış güle güle kullanın.

Eyvallah dostum. Şu sınav iş yükü vb bi atlatayım, tekrar bazı güncellemeler, eklemeler yaparız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen hocam sonra çift dokunuş falan akar :D
  • Sonunda Xposed İnstallerıda hallettim sizinde aklınızda olsun önce bu linktekini recovery den flashlıyorsunuz forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3290173&d=1430421353 sonra bu linktekini apk olarak kuruyorsunuz forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3200857&d=1425849071 bunların üzerinde framework kurmanıza gerek yok istediğiniz modülü kurun çalışıyor Gravity box lollipopu kurdum çalıştı
  • quote:

Sonunda Xposed İnstallerıda hallettim sizinde aklınızda olsun önce bu linktekini recovery den flashlıyorsunuz forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3290173&d=1430421353 sonra bu linktekini apk olarak kuruyorsunuz forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3200857&d=1425849071 bunların üzerinde framework kurmanıza gerek yok istediğiniz modülü kurun çalışıyor Gravity box lollipopu kurdum çalıştı

Eyvallah kardeşim sağolasın. Şimdi dosyaları indiriyorum.

• Sizide derslerden alıkoydum kendim gibi :D Henüz çift dokunuşu nasıl yapacağız bilmiyorum xda nın altını üstüne getirdim :D xzkernel ile hodor kernel lollipop u destekliyor mu acaba şimdi soft brick olursa yine en baştan telefonu dizayn etmek uğraştırır.
  • quote:

Sizide derslerden alıkoydum kendim gibi :D Henüz çift dokunuşu nasıl yapacağız bilmiyorum xda nın altını üstüne getirdim :D xzkernel ile hodor kernel lollipop u destekliyor mu acaba şimdi soft brick olursa yine en baştan telefonu dizayn etmek uğraştırır.

Dostum çift uyanma için bakacağım ben de ama senin yukardaki recovery linki hatalı
  • Pardon hocam söylediğiniz iyi oldu buyrunhttp://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/kernel-unlocked-bootloaders-t3114234 sonuçlardan haberdar edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odesh -- 23 Mayıs 2015; 18:12:24 >
  • quote:

Pardon hocam söylediğiniz iyi oldu buyrunhttp://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/kernel-unlocked-bootloaders-t3114234 sonuçlardan haberdar edin

Eyvallah kardeşim sağolasın
  • Önemli değil, Super su güncellenmiyor ama king rootun supersuya benzer uygulaması onun yerine iş görüyor.
  • quote:

Önemli değil, Super su güncellenmiyor ama king rootun supersuya benzer uygulaması onun yerine iş görüyor.

Onu denemedim de yalnız TB geri yükleme yapmıyor. Sende durum nedir dostum...

EKLEME : Dostum bu arada, xpossed, gravty box falan da çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 24 Mayıs 2015; 0:57:32 >
  • Tb den kastınız? Dediklerimi yapınca xposed çalışıyordu olmazsa tam tersini deneyin önce apk kurup sonra sdk flaslayın tel açılırken uzun bir süre androidi yeni sürüme geçirecek.

• quote:

Tb den kastınız? Dediklerimi yapınca xposed çalışıyordu olmazsa tam tersini deneyin önce apk kurup sonra sdk flaslayın tel açılırken uzun bir süre androidi yeni sürüme geçirecek.

Titanium backup geri yükleme yapmıyor dostum. Ayrıca modüller de çalışmıyor. Framework güncellenmiyor. Flash yapınca açılışta Android yeni sürüme geçiriliyor ama iş yapmıyor

• Hocam framework kimsede güncellenmiyor ama modüller çalışıyor herkeste öyle.

• quote:

Hocam framework kimsede güncellenmiyor ama modüller çalışıyor herkeste öyle.

Allah allah, neyse şu sınavlar bitti, kafa yerine geldi, hallederiz artık bir şekilde

• quote:

Hocam framework kimsede güncellenmiyor ama modüller çalışıyor herkeste öyle.

Dostum, xpossed sdk21'i recoveryden çokça flashlamama rağmen, (Android yeni sürüme geçirildi) bir türlü Gravty Box(Lol) çalışmıyor.. Xpossed framework'tan ccevap bekliyor diyor, sonra çıkış yapıyor otomatik. Çok ilginç, sorunun kaynağını bulamadım. Sende çalışıp bende çalışmaması ilginç

• Hocam diğer modüller ne durumda xperia xposed falan

• Ayrıca ftf niz benimkisi gibi c6602 mi

• quote:

Ayrıca ftf niz benimkisi gibi c6602 mi

Dostum tamamdır her şey. Xda'dan tekrar indirip flashladim çalıştı. Sınavlardan kafa durmuştu, yeni çalışmaya başladı

Ayrıca süpersu da tamamdır. Şimdi geriye tab2wake ve ses modu kalıyor...

• Dostum süpersu v46'yı recoveryden flashlamak sureti ile sorunsuz root alabiliyorsun.. Ayrıca çift dokunuş ile uyanma için Hodor Kernel iş görüyor. Ses içi de Kernel auditor yüzde 30 kadar seviyeyi artırıyor...

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.