Şimdi Ara

Xperia sp internet bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Xperia sp telefonum var. Telefon normalde şartlarda internete giriyor. Fakat internet üzerinden iletişim sağlayan line,whatsapp,viber gibi programları kullanamıyorum. Sürekli bağlantı koptu diyor. Sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim. İnternete sim kart üzerinden giriyorum. Hat avea. Kablosuz kullanma imkanım yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: ınfiniti red bull racing

Beyler hepinize iyi günler

Xperia sp telefonum var. Telefon normalde şartlarda internete giriyor. Fakat internet üzerinden iletişim sağlayan line,whatsapp,viber gibi programları kullanamıyorum. Sürekli bağlantı koptu diyor. Sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim. İnternete sim kart üzerinden giriyorum. Hat avea. Kablosuz kullanma imkanım yok.

bulunduğunuz yere göre internet bağlantısı olamyabiliyor bazı yerlerde WCDMA kullanılamıyabiliyor , ayarlardan bunu gsm olarak kullanın genelde biraz daha yavaş ama en azından sürekli bağlantı
  • Büyük ihtimalle Avea'nın eşsiz internet kalitesinden kaynaklanıyordur.
    Başka bir telefona takın hattınızı, bir de öyle deneyin isterseniz.
  • Sorun çözüldü. Sorun aveaymış. Wi-fi den bağlanınca çalıştı.

• mobil internet üzerinden bağlanıyorsan oluyor bu olay. wi-fi da sorun teşkil etmiyor. nedeni, telefonun internet ayarlarının wap üzerinde olması.
    çözümü için "ayarlar-diğer...-mobil şebekeler-erişim noktası adları" seçeneğine gir. burada avea'nın internet ayarları olacak. avea MMS, internet, wap vs.
    seninki wap olarak seçilidir, internet olarak değiştir. bu kadar basit.
    bundan sonra telefon messenger, whatsapp gibi uygulamalar bildirimleri almaya başlayacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.