Şimdi Ara

Xperia'nın çöküşü: Sony toplam akıllı telefon satışlarında Galaxy Fold'u bile geçemedi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'de yetkili olsam, avuç kalınlığında kenar yapmayı teklif eden, onaylayan, bu şekilde piyasaya sürdürten kim varsa direk kovardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Cokus filan yok. Sony zaten bircok ulkeden cekildi. Plani bir sonuctur. Adamlar, az olsun oz olsun ama kaliteli olsun mantalitesini icraa etmekteler ki cok az ulkelerde marketlerde satmaktalar. Olay bu ... Kaynaktaki Abdullah adli kisi de nasil ele almissa absurt yaklasmakta ve donanimhaber de ucuz gazete mansetlerindeki gibi dikkat cekmek istemis cokus ifadesi ile ...

Cokus olabilmesi icin tum dunyada tum modelleri yani bol bol bir suru modelleri olacak ve o halde iken satislari dusuk ise o zaman cokuste denilirdi . Lakin ortada cokus filan yok planli kuculmenin beklenen sonuclaridir sasirmamak gerek. Sony yoneticileri bile sasirmadi editor kardes sasirtma algisi ile ne yapacak merak ettim. Daha cok sayfa acma reklam geliri DH vs ... Bos isler ...
    Az olsun öz olsun mantığını nerden çıkardın?
    Bu adamlar araba satmıyor ki, telefon satıyor.
    Daha doğrusu satmaya çalışıyor.
    Sony telefon piyasasındaki akımı yakalayamadı ve kaybetti.
    İsteseler de çok telefon satamazlar.
    Kim ne tapsın takoz gibi tasarımlı telefonlarını.
    Telefon üreticileri her seferinde hem tasarım hemde donanım açısından eklemeler yaparken, sony 2015 model tasarımla ayakta kalmaya çalışıyor. Yakında telefon işini bırakılar.

• 500 dolara snapdragon660 lı cihaz satmaya devam etsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony tarafında ileri kötüye götüren xperia z gibi başarılı tasarımı stabil yazılımı olan bir cihazın o dönemki rakiplerinin karşısında ıps lcd olmayan parlaklık olarak çok kötü bir ekranla gelmesiydi. Her xperia z serisinde muhakkak birşeyleri eksik yaptı, kamera lensini millete sony satıyor ama sattığı rakipleri kadar iyi fotoğraf çekemiyordu derken ince çerçeve modasına inatla ayak uyduramaması şimdilik sonunu getirdi. Sony tasarımını bugün düzeltsin yine çok satar emin olun, insanların gözünde itibarı yerinde henüz.
  • Sony tasarım harikasıdır, ülkemizde tutunamamıştır. İnsanlar kaliteden anlamazlar. Apple a ödeyin o paraları. Reklam konusunda eksik kaldığının etkisi olduğunu düşünüyorum.

• Beş para etmez sony xa1 aldım 3 kere ekran değişti. Telefon rezalet keşke o zamanlar Huawei yada Xiaomi almış olsaydım. Hem fiyatları uygundu hemde telefonları güzeldi. 1700 tl param boşa gitti. Beter ol Sony

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sony ile Apple ı karşılaştırmışsınız, ahraz mısınız diye düşünüyorum bazen. Çünkü fanı olmadığım bir marka olmasına rağmen Sony Apple in eline su dökemez. Gerek yenilik gerekse trendi takip etme konusunda Sony en kötü markalardan birisidir. Son 5 6 yılı komple kaçırdı hala kaçırıyor. Planlı küçülme falan yazan arkadaşa sormak lazım: neden? Çok iyi satış yaparken böyle bir karar mı aldı sence Sony? Seve seve küçültmek zorunda kaldı cunku ürettiği kadar satamadi. Zarardan kar etmek için küçüldü. Pazar payını kaybettiği için yani. Planlı bir gelişme falan yazan fanboy arkadaşlar ekonomi dinamikleri öyle işlemiyor malesef arz talep diye bir şey var. Kimse tuğla istemiyor artık.

• Yorumlara bak komedi. Çoğu ülkeden geri çekildi ondanbu rakamlar , planlı vs. demişler. ADAMLAR bu ülkelerden neden ÇEKİLDİ? Hİç mi düşünmeden fancılık yapılır yav? Telefonları satıp kar ettirseydi o ülkelerden niye çekilsin adamlar?

Olayı fan gözlüğüyle bakmayın . gerçeği kabuş edin. Avrupa rakamları bile acaip düşük. Bu gidişle kapanır telefon bölümü. Telefonlara sensör yap ama kendi yazılımın çöp olsun. Sonu hüsran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türküdiyar -- 14 Aralık 2019; 1:57:14 >
  • Hiç unutmam sene 2011.Sony'nin akıllı telefon sektöründe Xperia Arc/Arc S ile temsil edildiği zamanlar.Forumda o zamanlarda da tartışmalar gırla.Rakip Samsung'un Galaxy S/S2'si.Super Amoled ekranın büyüsü ve Samsung'un daha performanslı donanımlarının yanında Sony severlerin elindeki en büyük övünç kaynağı Sony'nin şanlı tarihi idi.Hele Super Amoled'e karşı sisli TFT ekranı '' daha gerçekçi '' gibisinden komik yorumları saymıyorum bile.Herneyse böyle böyle geldik 2019'a.Her firma telefonlarına birşeyler kattı.Çinliler büyük bir çıkış yakaladı.Ama gel gelelim Sony bunlara cevap verebilecek ürünler ortaya koyamadı.Gerçi 2011'de de böyleydi.Hep rakiplerinin donanım olarak gerisinde ama fiyat çoğu zaman önünde.O yıllarda Sony alan markanın geçmişine binaen Sony'yi tercih ediyordu.Günümüzde bunun da bir önemi kalmadı.Ve sonuç Nokia.Bir arkadaş da Sony az olsun öz olsun kaliteli olsun stratejisi falan izliyor demiş.Kusura bakmasın gülemedim.

• Mesut çeviğin bu konu hakkında güzel bir videosu var içinde bulunduğu durumu çok iyi açıklıyor Sony’nin,adamlar satmak istese satarlar ama bir anlayış var ve bu anlayışı değiştirmek Japon kültüründe başarısızlık kabul ediliyor bunu Japon otomobillerinde bile görüyoruz dünya devi şirketler hala belli bir konuda diretiyor(turbo benzin motor) üretmiyorlar yada Avrupalı rakipleri kadar çeşit yok benim gözümde hala kaliteli bir şirket adı bile güven veriyor farklı bir havaları var bugün çıkıp fp cihazlar üretip piyasaya girseler xioami falan hikaye tekrar liderliğe oynayacaklardır ama dertleri liderlik değil bence xperia serisi en karizmatik telefonların başında gelir herzaman not Apple kullanıcısı
    Xperia'nın çöküşü: Sony toplam akıllı telefon satışlarında Galaxy Fold'u bile geçemedi

• Hak ettiler bu sonucu.
    Müşteriyi dinlemeyen her firmanın sonu böyle olur

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Az olsun öz olsun mantığını nerden çıkardın?
    Bu adamlar araba satmıyor ki, telefon satıyor.
    Daha doğrusu satmaya çalışıyor.
    Sony telefon piyasasındaki akımı yakalayamadı ve kaybetti.
    İsteseler de çok telefon satamazlar.
    Kim ne tapsın takoz gibi tasarımlı telefonlarını.
    Telefon üreticileri her seferinde hem tasarım hemde donanım açısından eklemeler yaparken, sony 2015 model tasarımla ayakta kalmaya çalışıyor. Yakında telefon işini bırakılar.

Alıntıları Göster
    Aynen Sony 'nin elinde bildiğim kadarı ile 3 markası kaldı play station kamera lensi ve kameraları bunlar haricinde piyasada etkili gücü yok bildiğim kadarı ile o yüzden bunu da Japonya 'ya bağlıyorum zamanında burada kaç kez yazdım Japonya eski Japonya değil artık ha Türkiye ile karşılaştırılsa hala 2 3 5 katı olur belki ama eski gücüne bakarsak günden güne eriyor, Honda 'nın Dünya 'da geri çekilme hamleleri Mazda 'nın da böyle olacağı söylentileri ve malum elektrikli araç teknolojilerinde Tesla ile yarışırken günden güne geri adım atarak haberlerinin bile duyulmamaya başlaması ve her sene Asimo ile ekranlara şu modelini çıkardık el sallıyor artık sizinle konuşuyor artık reklamlarını göremez olduk o yüzden Japonya eski Japonya değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/en-borclu-ulkeler-abd-japonya-ve-cin-40635137

Üye üyeeee,

senin ülken için ve sana göre 1 milyar dolar para büyük bir para gibi görünebilir fakat haber sitesini incelersen Dünya 'daki en çok dış borcu olan ikinci ülke Japonya ve 11,6 trilyon dolar diyor 1 milyar dolar 'ın bu ülke için Sony için çerez parası olduğunu anlarsın herhalde.

Hala anlamayanlar var ve kaç kez de yazdım Japonya eski Japonya değil diyorum hala bana ne kadar büyük olduğunu anlatmaya çalışanlar var.

Nasıl ülkende 2013 2018 zamanları daha iyiydi arabalar 35 k idi iphone 'yi 2 k 'ya alıyorduk, dolar 2 3 tl idi diyenleri görüyorsak forumda bunun benzeri de Japonya için geçerli ki keza tüm ülkeler içinde geçerli Dünya 'da kriz var neyi anlamak istiyorsunuz sizler.

Neden her sene haberler de bile gözümüze şu özellik eklendi şu işi yaptı diyen Asimo 'yu göremiyoruz artık çünkü müthis ar ge ler isteyen şeyler bunlar abd darpa larla atlaslarla gövde gösterisi yapıyor ama asimo 'dan bir gösteri neyim yok. Yetmiyor Tesla ile benzer haberler bir abd 'den bir Japonya 'dan geliyordu bu forumda çatır çatır görüyorduk ama ben artık sadece Tesla haberleri görüyorum Japonya nereye kayboldu size bırakıyorum bu elektrikli otonom araç haberlerini. O yüzden yormayın beni be üyem yormayın. Bana teknoloji haberi koyun Japonya şunu yaptı Japonya bunu yaptı şu da oldu bu da oldu ilk Japonya yaptı diye haberler göremiyorum ben bu forumda yoksa nedir dh mı engelliyor japonya haberlerini, darpalar var atlaslar var teslalar var apple lar var microsoft lar var xiaomi ler var oppo lar var huawei ler var volvo lar var ama Japonlar 'la ilgili araki bulasın haber. :)

• Hee planlı olarak çekildi,isteyerek telefon satmıyor he canım. Oyun mu oynuyor adamlar, satamıyor da ondan çekildiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 15 Aralık 2019; 1:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/en-borclu-ulkeler-abd-japonya-ve-cin-40635137

Üye üyeeee,

senin ülken için ve sana göre 1 milyar dolar para büyük bir para gibi görünebilir fakat haber sitesini incelersen Dünya 'daki en çok dış borcu olan ikinci ülke Japonya ve 11,6 trilyon dolar diyor 1 milyar dolar 'ın bu ülke için Sony için çerez parası olduğunu anlarsın herhalde.

Hala anlamayanlar var ve kaç kez de yazdım Japonya eski Japonya değil diyorum hala bana ne kadar büyük olduğunu anlatmaya çalışanlar var.

Nasıl ülkende 2013 2018 zamanları daha iyiydi arabalar 35 k idi iphone 'yi 2 k 'ya alıyorduk, dolar 2 3 tl idi diyenleri görüyorsak forumda bunun benzeri de Japonya için geçerli ki keza tüm ülkeler içinde geçerli Dünya 'da kriz var neyi anlamak istiyorsunuz sizler.

Neden her sene haberler de bile gözümüze şu özellik eklendi şu işi yaptı diyen Asimo 'yu göremiyoruz artık çünkü müthis ar ge ler isteyen şeyler bunlar abd darpa larla atlaslarla gövde gösterisi yapıyor ama asimo 'dan bir gösteri neyim yok. Yetmiyor Tesla ile benzer haberler bir abd 'den bir Japonya 'dan geliyordu bu forumda çatır çatır görüyorduk ama ben artık sadece Tesla haberleri görüyorum Japonya nereye kayboldu size bırakıyorum bu elektrikli otonom araç haberlerini. O yüzden yormayın beni be üyem yormayın. Bana teknoloji haberi koyun Japonya şunu yaptı Japonya bunu yaptı şu da oldu bu da oldu ilk Japonya yaptı diye haberler göremiyorum ben bu forumda yoksa nedir dh mı engelliyor japonya haberlerini, darpalar var atlaslar var teslalar var apple lar var microsoft lar var xiaomi ler var oppo lar var huawei ler var volvo lar var ama Japonlar 'la ilgili araki bulasın haber. :)

Alıntıları Göster
    Dalga mı geçiyorsun sen

En borçlu arasında dünyanın top 3 ülkesi var.

Öyleyse Çin ve ABD de zor durumda.

Dış borçlanma nedir daha onu bilmiyorsun.Bir ülkenin borçlanması o ülkenin rezervlerini etkilemez, boş muhabbet yapıyorsun.

Sen zaten akplisin, Türkiye akp döneminde %300 artışlarla dışa borçlandı.AKP ülkeyi geriletti bunu mu söylüyorsun yani@x2yk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 14 Aralık 2019; 4:34:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

Dalga mı geçiyorsun sen

En borçlu arasında dünyanın top 3 ülkesi var.

Öyleyse Çin ve ABD de zor durumda.

Dış borçlanma nedir daha onu bilmiyorsun.Bir ülkenin borçlanması o ülkenin rezervlerini etkilemez, boş muhabbet yapıyorsun.

Sen zaten akplisin, Türkiye akp döneminde %300 artışlarla dışa borçlandı.AKP ülkeyi geriletti bunu mu söylüyorsun yani@x2yk

Alıntıları Göster
    Hala edebiyatlara devam ne zaman anlayacaksın eski Japonya değil 'in ne demek olduğunu Japonya geriliyorsa Dünya 'da bütün ülkelerde de gerileme var o yüzden zaten sıralama da değişiklik olmuyor. 1 milyar dolar 'ı büyük bir para imiş gibi gösterdiğin için gözün açılsın diye 11,6 trilyon doları koydum oraya senin 1 milyar dolar dediğin para Japonya 'ya çerez parası geliyor anlamında keşke dış borç değil de gsyhi koysaymışım çünkü yazdıklarıma değil kendi kurallarına göre okuyorsun cümlelerimi.

Akp 'li değilim akp 'li olduğumu ispatlayabilmen için kanıt sunacaksın, partiden ismi mi bulduracaksın ve koyacaksın buraya yoksa yine kendi kurallarına göre nefes aldığını göstermekten ileri gidemezsin.

Gelelim o zaman bunlara saçma bahanelerini yazıyorsan bana haberler koy bu forumda sürekli atlas darpa tesla apple xiaomi bak iyi oku xiaomi huawei kadar bile olamayan Japonya 'nın buluşlarını icatlarını yaptıklarını bir ileri aşamaya daha götürdükleri haberleri sony 'nin yeni telefonlarını yeni televizyonlarını misal samsung qled diyor diğer firmalar bilmemne led diye haberler yapılıyor bana Sony 'yi de koy bilmemne led 'lerini tanıttı diye ya da toshiba laptoplarını ama nedense ben bu forumda lenovo 'nun yeni laptoplarının msi 'in laptoplarını hatta Asus laptoplarını okuyorum her gün açtığımda Volvo bile elektrikli otonomda çığır açtı her gün haberini okuyoruz ford otonomları duyurdu ama hani nerede Toyota 'lar en ileri üstün seviye özellikli araçları nerede.

DH 'ta Mesut Çevik bile youtube sayfasında Japonlar nerede hata yaptı diye geçenlerde video yayınladı hala kalkmış bana Japonlar da Japonlar diyorsun, adamlar haber yapmıyor artık yeni teknolojiler tanıtmıyorlar diğer firmalar 10 haber yapıyorsa teknolojileri üzerine Japonya 'da asimo 'yu özledik ondan bile bir haber olduk hala bana neyi ispatlamaya çalışıyorsun.

Ford bile otonomda Japonya 'ya fark attı hala anlamıyor üye. :)

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    ''Hala edebiyatlara devam ne zaman anlayacaksın eski Japonya değil 'in ne demek olduğunu Japonya geriliyorsa Dünya 'da bütün ülkelerde de gerileme var o yüzden zaten sıralama da değişiklik olmuyor.''

Şu cevaba bak gerisini okumadım bile
  • yigit1044 kullanıcısına yanıt
    Okuma zaten sen böyle yaşamaya devam et anlamamak için kendine program yüklemişsin aynen böyle yürü ileriiii. :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.