Şimdi Ara

Xperia'nın çöküşü: Sony toplam akıllı telefon satışlarında Galaxy Fold'u bile geçemedi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
5.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Diriliş Xperia.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8AC7DD5C3

Sony ile Apple ı karşılaştırmışsınız, ahraz mısınız diye düşünüyorum bazen. Çünkü fanı olmadığım bir marka olmasına rağmen Sony Apple in eline su dökemez. Gerek yenilik gerekse trendi takip etme konusunda Sony en kötü markalardan birisidir. Son 5 6 yılı komple kaçırdı hala kaçırıyor. Planlı küçülme falan yazan arkadaşa sormak lazım: neden? Çok iyi satış yaparken böyle bir karar mı aldı sence Sony? Seve seve küçültmek zorunda kaldı cunku ürettiği kadar satamadi. Zarardan kar etmek için küçüldü. Pazar payını kaybettiği için yani. Planlı bir gelişme falan yazan fanboy arkadaşlar ekonomi dinamikleri öyle işlemiyor malesef arz talep diye bir şey var. Kimse tuğla istemiyor artık.
    Sony ile Apple gayet karşılaştırılır.

Günümüzde kimse Sony'nin Apple'dan güçlü ve büyük olduğu iddia etmiyor zaten.

Olay Sony'nin geçmişi.Apple iflas aşamalarında gezerken Sony dünyada en büyük teknoloji markasıydı.Walkman ürününü 80 lerin iphone u gibi düşün mesela.

Ben Apple ın Sony kadar krallık yaşayacağını düşünmüyorum.Apple dediğin şirket 2009 da yıldızı parladı,10 yıllık bir dev.Sony 70 lerde başladı kaliteye , 2006 yılında da hala dünyanın en büyük teknoloji markasıydı.Şu anda 123. sıraya geriledi, Apple'ın çöküşü çok daha kötü olacak.5 sene içinde Huawei Apple ı tokatlamazsa gelin alıntılayın bu yorumu eşek gibi anırırım atarım foruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 27 Aralık 2019; 4:10:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

Olay Sony'nin geçmişi.Apple iflas aşamalarında gezerken Sony dünyada en büyük teknoloji markasıydı.Walkman ürününü 80 lerin iphone u gibi düşün mesela.

Ben Apple ın Sony kadar krallık yaşayacağını düşünmüyorum.Apple dediğin şirket 2009 da yıldızı parladı,10 yıllık bir dev.Sony 70 lerde başladı kaliteye , 2006 yılında da hala dünyanın en büyük teknoloji markasıydı.Şu anda 123. sıraya geriledi, Apple'ın çöküşü çok daha kötü olacak.5 sene içinde Huawei Apple ı tokatlamazsa gelin alıntılayın bu yorumu eşek gibi anırırım atarım foruma.

Alıntıları Göster
    Şimdi eğer elmalarla elmaları kiyaslayacaksak Sony Mobile ile Apple ı kiyaslayacagiz. Mobil cihaz sektörü anlamında. Sonuçta Apple ı Apple yapan şey iPhone. Kaldı ki mobil dışında da bazı sektörlerde Apple cebini Sony den kat ve kat fazla dolduruyor fakat dersen ki Sony cam gibi TV üretiyor buna kimsenin bir itirazı olmaz, keza PS gibi rakipsiz bir oyun konsoluna da sahip. Ama O
    Sony Mobile battı bitti buna da mecburdu. Ben Sony faniydim. Erricson ile birlikteyken o turuncu logolu wallkmann telefonlardan vardı. MP3 çalar çıkarttığı zaman ilk ben almıştım falan filan. Ama sonra gittim Xperia z5 aldım. Bir sürü sorun yaşadım telefonla. Sony arkasında durmadı telefonun. 65 70 derecelere kadar ısınan el yakan telefonun SS ve fotosunu çektim sıkıntı yok ısınır dediler yolladılar üç gün sonra bataryası şişti kullanıcı hatası dediler. Isındığı için zarar görmedi yani o batarya dandik olduğu için şişmedi. Bir yıllık cihazı 2 kere garantiye yolladım kullanıcı hatası diyip geri yolladılar. Suya dayanikli diye tanittiklari cihazı sıvı teması diye garanti kapsamından çıkarttılar. Yani kısacası Japonları severim ama Sony Türkiye leş bunun bedelini de ödediler. Demekki dünya genelinde de benzer durumlar söz konusu ki "küçüldü" kiyamam. Aynı fiyata daha güzel görünen, daha az ısınan, daha hızlı, daha iyi fotoğraf çeken cihazlar oldukça böyle küçülecek küçülecek en sonunda da HMD nin nokiayi aldığı gibi mobili devrederler ya da böyle yılda bir tane telefon çıkarıp maliyetine satarlar.

Bir de rakamları konusacaksak yıllık cirolarina da bir göz atmanızı öneririm. 20 yıl önce yüz binlerle ifade edilen satışlar su an milyonlarla ifade ediliyor. Cihaz bazında satış fiyatlariyla da carpin bakalım bir zahmet. Bakalım kim ne kadar kar etmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8AC7DD5C3 -- 27 Aralık 2019; 12:49:16 >

• japonlar gelenek ve göreneklerine çok sadık,bu yüzden tasarımdan vaz geçmediler
    açıkçası adamların pek umrunda olduğunu düşünmüyorum,zaten konsol satışları ile işi götürüyorlar
  • LG G2/4ten sonra Sony Xperia Z serisi favorimdir

• gun kullanıcısına yanıt
    Performansı önemli kılan unsur fiyat aynı zamanda. Çinlileri başlangıçta kendisine çeken şey bu oldu marka imajını elde etmek için. Elbette Sony'nin köklü bir imajı var fakat bu saatten sonra o imajı toplayabilmesi için uygun fiyata en az Çinliler kadar f/p bir ürün ve kalite sunabilmesi lazım. Fakat imkansız.

Zira Sony bir çok ülkeden mobil faaliyetlerini çekerken Xiaomi yayıldıkça yayılıyor.
  • gun kullanıcısına yanıt
    Ne küçük esnaf ne kobi ne de kurumsalların çoğu ihracat iş sevmiyor. Zira kalitesini, müşteriyi memnun etmesi, hatasızlık gibi şeyi oldukça zor.

Teknoseyir, Donanımhaber, Shiftdelete gibi siz yayıncılarda misal belki ilk öğrenme bakımından olmasada farklı inceleme teknikleri vb. şeyler ile içeriklerinize ingilizce, almanca gibi dublaj veya alt yazı seçenekleri eklemenizi beklerdim.
  • yigit1044 kullanıcısına yanıt
    Apple fanboyu değilim. Fakat Apple'ın ne kadar başarılı bir ticari işletme olduğunu anlamak için şu detayı araştırmak yeterli:

Samsung bilmem kaç yüz alanda arabasından ağır sanayisine kadar ürün ve hizmet üreten bir şirketler topluluğu. Renault ile birlikte Latitude'leri bile üreten bir şirket Samsung. ( Gemi, uçak, savunma sanayisinde de muhakkak üretim yapıyordur fakat emin değilim )

İki şirketin resmi, legal ciro ve net kârlarına bakacak olursanız ortaya şu şekilde bir sonuç çıkıyor. Apple, Samsung'dan sadece Bilişim cihazları ve Hizmetleri ile daha fazla kazanıyor. Bakın sadece Bilişim Aygıtları ve Hizmetleri ile.
  • Sony elektrikli araçtan iyi bir satış yakalayabilir. Ya da yapay zekaya odaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

Alıntıları Göster
    Hocam bayadır girmiyordum foruma giriş yaptım bildirimlere bakayım dedim malum karantina can sıkıntısı vs. Sonra şans eseri bu konuya kadar geldim. Eşek gibi anırmakla ilgili yazdıklarınızı okudum bir tebessüm oluştu. Bir bakayım son durumlara dedim. Borsa simsarı değilim fakat bana huawei bitmiş gibi geldi. Umarım yanlış bir firmaya bakmamışımdır çok aram yok stocklara dediğim gibi.
    Xperia'nın çöküşü: Sony toplam akıllı telefon satışlarında Galaxy Fold'u bile geçemedi
    Bu arada döviz kuruna da bakmanızı öneririm. (an itibariyle 3,01 CNY = 0,41 USD ediyor.) 5 yıllık trend grafiklerine de bakarsınız.
    Huawei ile ilgili hala aynı düşünüyorum diyorsanız bol bol hisse almak çok mantıklı olabilir. Eğer Allah'tan bir şey olmazsa ve aklıma gelirse 2024'te mesajı bir daha alıntılayıp videoyu isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8AC7DD5C3 -- 8 Mayıs 2020; 15:35:25 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.