Şimdi Ara

XPERİA NEO V KULAKLIK DESTEKLEME SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
7.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar xperia neo v telefonuma creative in ep630i mikrofonlu kulaklığını taktığımda desteklenmeyen aksesuar uyarısı alıyorum. telefon ve kulaklık ayrı ayrı mükemmel çalışıyo ama beraber çalışmıyo :) konu hakkında bilgisi olan var mı?

• Bende orjinal kulaklıgını degiştirip yeni almak istiyorum fakat böyle sorun oldugu için neyi destekler neyi desteklemez bilgim yok. Yardım edermisiniz ?
  • valla hocam sadece bu kulaklığı denedim çalışmadı ama htc serisinde kullanan arkadaşlar da sorun olmamış anlayamadım
  • Bazı kontrol tuşlu (ses açma kapama-play pause ) kulaklıkları kabul etmiyo.Ben de uyuz oldum. Güncelleme saçmalığı ve bu aksesuar eksikliği (gerek kılıf gerek koruyucular vs. çok az çeşit var) nedeniyle değiştiricem sanırım teli :)
  • hocam sırf bu nedenle bu telefona kıyılmaz bence :) gayet güzel telefon
  • Başka bir başlıkta yazmıştım, belki size de yardımı olur;

" Mikrofonlu kulaklık için dünya üzerinde (çok ufak bir farkları olmasına rağmen) 2 standart var. OMTP ve CTIA.
    2010 ve 2011 serisi Xperia telefonlar OMTP kullanırken, Iphone CTIA kullanır dolayısı ile " iphone uyumlu " ibaresi olan headsetler bizim telefonlar ile uyumlu değiller.
    Müzik dinlerken problem çıkmaz ama mikrofon özelliği ve tuşlar çalışmaz.
    2012 serisi ise CTIA standartına döndü yani s/p/u modellerde " iphone " uyumlu yazan headsetleri kullanmak mümkün. "
  • Bende Samsung kulaklık takınca destekleyen aksesuar dedi, fakat hoparlör takınca çalıştırdı.
  • o kulaklık iphone için Htclerinde soket tipi aynı olduğundan htc de çalışıyor Nokia Ya uyumlu Kulaklıkarın %90 çalışıyor Sonylerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Başka bir başlıkta yazmıştım, belki size de yardımı olur;

" Mikrofonlu kulaklık için dünya üzerinde (çok ufak bir farkları olmasına rağmen) 2 standart var. OMTP ve CTIA.
    2010 ve 2011 serisi Xperia telefonlar OMTP kullanırken, Iphone CTIA kullanır dolayısı ile " iphone uyumlu " ibaresi olan headsetler bizim telefonlar ile uyumlu değiller.
    Müzik dinlerken problem çıkmaz ama mikrofon özelliği ve tuşlar çalışmaz.
    2012 serisi ise CTIA standartına döndü yani s/p/u modellerde " iphone " uyumlu yazan headsetleri kullanmak mümkün. "

hocam bende kulaklıktan seste gelmiyor sorunum o

• @drkimble
    Creative ep630i hiç kullanmadığımdan soruyorum; bu model 2 parça mı? yoksa 1 kablo üzerinde sabit mikrofon aparatlı mı?
    Eğer 2 parça ise oem bir handsfree set alt parçası alıp kulaklıkları buna takarak kullanabilirsiniz.
    Yok eğer tek kablo şeklinde ise o zaman yapacak pek birşey yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 9 Nisan 2012; 1:27:18 >
  • Seste gelmez Hepsini Denedim Walkman live da Ses boğuk anlaşılmaz şekilde Gelir Hiç Bir tuş Çalışmaz Şu an Nokia Wh-205 kullanıyorum mikrofon da sorunsuz çalışıyor Ses kaliteside yeterli tabiki Creative tutmaz ama Sony Verdiğinden Kat kat iyi ve kaliteli ses veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

@drkimble
    Creative ep630i hiç kullanmadığımdan soruyorum; bu model 2 parça mı? yoksa 1 kablo üzerinde sabit mikrofon aparatlı mı?
    Eğer 2 parça ise oem bir handsfree set alt parçası alıp kulaklıkları buna takarak kullanabilirsiniz.
    Yok eğer tek kablo şeklinde ise o zaman yapacak pek birşey yok sanırım.

hocam tek jack girişi var
  • bu sorun benimde canimi sıkıyor. samsungun guzel bi kulakligini taktım calistirmadi. kendi kulakligida bozuldu. simdi alacagim destekler mi desteklemeZ mi korkusu var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.