Şimdi Ara

XPERİA 2011 SERİSİ - ROOT-BOOTLOADER-ROM-YAZILIM ve DİĞER İŞLEMLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.268
Cevap
53
Favori
292.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadiraybar

Hocam indirdiğim rom çin romu çıktı. O yüzden global rom yüklemek istedim. Ancak hem 4shared hemde multiuploadi yukledim her ikiside faydasIz oldu en baştan tekrar kurmak istiyorum ne yapmalıyım ayrıca suan icsde indirdim direk onu nasıl kurabilirim... Tsk.

2 romda hatalı olamaz olsaydı Şimdiye Kadar Aldığım konuya Yazarlardı Sen Cihazına ICS yükleyip Tekrar 42 globali dene ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Hocam indirdiğim rom çin romu çıktı. O yüzden global rom yüklemek istedim. Ancak hem 4shared hemde multiuploadi yukledim her ikiside faydasIz oldu en baştan tekrar kurmak istiyorum ne yapmalıyım ayrıca suan icsde indirdim direk onu nasıl kurabilirim... Tsk.

2 romda hatalı olamaz olsaydı Şimdiye Kadar Aldığım konuya Yazarlardı Sen Cihazına ICS yükleyip Tekrar 42 globali dene ...

YUKARDAKİ LİNKLERDEN ıcs İNDİRDİM DİREK ıcs FLASHLAYABİLİRMİYİM. ?
  • bootloaderin kapalı ise flashlayabilirsin ...
  • zaten istediğim ics kurmak . ilk linkte china armış dikatimi çekmedi. mediafire olunca direk indirdim kurdum. :)

Kurulum tamamlandı bir baktım çince app lar gaaps yok :)

çözüm ararken buaya bakıyorum ara ara kafam karışıyo. @orochi allah razi olsun hocam.

Bu arada ICS flashlıyor. hata vermedi bakalım...
  • hocam ICS başarıyla kuruldu custom rom kurmak istiyorum...

Tekrar bootoader açmama gerek varmı

Kuracağım rom :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1738055

tüm kurduğum romlar cwm üzerinden di huawei ideos x5 de bunda nasıl kuracağım ?
  • Daha Rom eklenmemiş Verdiğin Konuya bunu Kurucaksan Bootloaderin açık olucak Kapatmışsan Geri Aç Yarın vericekmiş Linkleri Sadece Patch vermiş neo için Romu göremedim
  • Bu rom baya hoşuma gitti o yüzden bi deneyeyim dedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • root ve diğerleri nedir tam olarak ne kazandırıyor bize tükçe kısa ve öz olarak anlatırmısıznız . bir hafıza artıyo başka ne faydası var acaba ? xperia 8 var bende Garanti dışı cihaz
  • arkadaşlar merhaba bir konuda kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim. sorunumu anlatmaya çalışayım.

xperia neo telefonumu bir iki ay önce ics çıkmayınca cm9 yüklemek istedim. bunun için 2.3.4deyken unlock bootloader yaptım. hangi baseband'i yükeldiğimi hatırlamıyorum ama bir şekilde cm9 yüklemeyi becerebildim. Daha sonra cm9'un buglarının fazla olmasından dolayı baseband'i güncelleyeyim dedim ve flashtool kullanarakhttp://uploaded.to/folder/um2ivw bu linkteki MT15 basebandını attım daha doğrusu attığımı zannettim. Sonra telefonu açmaya çalıştım fakat sony yazısı çıkıyordu sonra kapanıyordu sonra tekrar sony yazısı çıkıyor tekrar baştan başlıyordu. bende kernel atıp cwm ile roomu tekrar yükleyeyim dedim fakat mavi led bir türlü yanmadı halada yanmıyor ama yeşil ışık (geri tuşuna basarak usb takılınca girilen mod) yanıyor flash tool cihazı tanıyor envai çeşit tft denedim atmış gibi görünüyor fakat hiçbir değişiklik olmuyor. aşağıda log'u veriyorum anladığım kadarıyla bootloader kilitlenmiş gibi görünüyor ve hiçbir şekilde ne volume up ne de menü tuşuna basılı tutunca mavi ledin yandığı moda geçemiyor dolayısıyla kernel atamıyorum. kafayı yemek üzereyim ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok seinirim.

14/023/2012 15:23:31 - INFO - Selected MT15i_Baseband 4.0.2.A.0.62_Global.ftf
    14/023/2012 15:23:31 - INFO - Preparing files for flashing
    14/023/2012 15:23:32 - INFO - Please connect your device into flashmode.
    14/023/2012 15:23:38 - INFO - Device connected in flash mode
    14/023/2012 15:23:38 - INFO - Opening device for R/W
    14/023/2012 15:23:39 - INFO - Reading device information
    14/023/2012 15:23:39 - INFO - Phone ready for flashmode operations.
    14/023/2012 15:23:39 - INFO - Start Flashing
    14/023/2012 15:23:39 - INFO - Flashing loader
    14/023/2012 15:23:41 - INFO - Loader : S1_Loader_Root_773f - Version : R4A066 / Bootloader status : NOT_ROOTABLE
    14/023/2012 15:23:41 - WARN - This file is ignored : simlock.ta
    14/023/2012 15:23:41 - INFO - Flashing fota1.sin
    14/023/2012 15:23:42 - INFO - Flashing fota0.sin
    14/023/2012 15:23:43 - INFO - Flashing amss_fs.sin
    14/023/2012 15:23:44 - INFO - Flashing amss.sin
    14/023/2012 15:23:54 - INFO - Flashing adsp.sin
    14/023/2012 15:23:58 - INFO - Ending flash session
    14/023/2012 15:23:58 - INFO - Flashing finished.
    14/023/2012 15:23:58 - INFO - Please wait. Phone will reboot
    14/023/2012 15:23:58 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings
    14/023/2012 15:23:58 - INFO - Device connected in flash mode
  • bende ics 4.0.4 var ben rom yapmak istiyorum.sırasıyla yapmam gereken ıslemler nedır.çalısman için tesekkur ederim.bu downgrade yi nasıl yapcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet_gul27 -- 15 Temmuz 2012; 0:03:43 >
  • quote:

quote:

Merhaba
    Hocam birşey farkettim flashtoolda örneğin içe rom sectigimde yandaki menüde loader.bin vs. Birşeyler çıkıyordu ancak indirdigim romlarda bu menüde birşey çıkmıyordu. Tekrar başka bir yerden indirip kurarım bari... Ayrıca ics de geçişler çok seri değil... 512 ram yetmiyor galiba neyse şansımı birde miui romlarda deneyeyim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sanırım bootloader kilidini açmadan artık cwm yüklenmesinin bir yolunu bulmuşlar.ingilizcem çok iyi değil isterseniz birde siz bakın:link

edit:linki düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mangdasire -- 15 Temmuz 2012; 16:31:28 >
  • bootloader açmadan cwm yüklenirde bootloaderi açınca CWM den sonra kernel değiştirirsiniz rom yükleyebilirsiniz aradak fark bu
  • Flashtool'u indirdim. Güncellemeyi indiriyorum Türkçe desteği için. Sonra 42 veya 58 FTF lerinden birini indirip gösterilen klasörün içine atıyorum. Benim sorularım buradan sonra başlıyor: telefonu ne zaman bağlarım ve ne zaman sökerim? ne zaman olduğu gibi bağlarım, ne zaman bir tuşa basılı tutarak bağlarım? adımların arasında bu belirtilmemiş ben de korkuyorum yanlış bağlayıp cihazı brick etmemek için.
  • FTF'leri atarken ses kapama tuşuna basılı tutarak bağlayacaksın cihazı, ondan sonra atacaksın.

Olduğu gibi bağlamak hiçbir zaman işe yaramaz. Ya ses açma tuşuna basarak bağlarsın ya da ses kısma tuşuna basarak. Hangisinin ne zaman gerektiği anlatımda yazıyor.
  • Teşekkürler cevap için. Anladığım kadarıyla işlemlerden önce kısma tuşuna basılı tutarak telefonu bağlıyorum, Flashtool çalıştırıp FTF atıyorum, sonra uyarı çıkınca söküyorum, yeniden ses açma tuşuna basılı tutup bağlıyorum sonraki yönergeler zaten net.
    Ben .58 numaralı derlemeyi indirdim .42 ile .58 arasında fark yok dimi ikisinden birini kullanabilirim?
  • Aynen öyle, ikisinden birini kullanabilirsin.
  • Flashtool yüklediğimde Yerel Disk > Flashtool > Firmwares klasörünü açtım, içinde X10_V1_BLRelock.ftf diye bir dosya var. Ona hiç dokunmadan yanına mı kopyalayayım .58 için olan ftf dosyasını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_gul27

bende ics 4.0.4 var ben rom yapmak istiyorum.sırasıyla yapmam gereken ıslemler nedır.çalısman için tesekkur ederim.bu downgrade yi nasıl yapcaz

Bootloader klidini Kırıcaksın
    cihazın için Uygun kerneli Yükleyeceksin CWM yükleme anlatımnına Bak
    Cihazına Uygun Romu CWM den Yükleyeceksin

quote:

quote:

quote:

Merhaba
    Hocam birşey farkettim flashtoolda örneğin içe rom sectigimde yandaki menüde loader.bin vs. Birşeyler çıkıyordu ancak indirdigim romlarda bu menüde birşey çıkmıyordu. Tekrar başka bir yerden indirip kurarım bari... Ayrıca ics de geçişler çok seri değil... 512 ram yetmiyor galiba neyse şansımı birde miui romlarda deneyeyim...

musait olduğumda dosyalaır indirip deneyeyim ..

quote:

Orijinalden alıntı: ogancihan

Flashtool yüklediğimde Yerel Disk > Flashtool > Firmwares klasörünü açtım, içinde X10_V1_BLRelock.ftf diye bir dosya var. Ona hiç dokunmadan yanına mı kopyalayayım .58 için olan ftf dosyasını?

o dosyayı Sil gereği yok Atacağın Yazıılımın FTF dosyasını klasörün içine EKle Programı Açıp Flash İşaretine Tıkladığında Attığın Dosya Sol Panelde gözükür... sana tavsiyem anlatım iyice okuyup anlamadan işe başlama varsa arkadaşlarından bu işlere aşina birisi ondan yardım al
    takip ediyorum günlerdir root yapıcam diyorsun korkulacak bi şey yok Anlatılanları Yaparsan hata alma olasılığın çok az
  • Ben de okuyup iyice herşeyi 100% anlamadan başlamak istemediğim için, aklıma takılan en ufak soruları bile soruyorum ki sonra bir terslik olmasın
    Gereken tüm yazılımları indirdim, root yapmaya niyetlendiğimden beridir her gün nasıl root yapılır konusunu da adım adım okuyorum ki anlamadan başlamayayım diye işe
    Hem malesef çevremde Android telefonunu efektif bir biçimde kullanan yok. Baksanız hepsi Android kullanıyor ama iPhone kullanıyorlar sanki
    Sırf bir arkadaş var root işinden anlayan onda da Galaxy SII var Xperia değil :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogancihan -- 15 Temmuz 2012; 23:03:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.