Şimdi Ara

xp siyah ekran açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Netbook kullanıcısıyım ve cd-dvd sürücüsü yok. usb ile xp pro sp2 kurdum ve düne kadar sorunsuz kullanıyordum. pili çıkık durumdayken elek. kesintisi yaşayınca pc kapandı ve pili takıp, açmayı denedim fakat siyah ekrandaki windows yazısından sonra ekran tamamen siyah oluyor ve orada kalıyor açılmıyor.

- öncelikle belirtmeliyim ki usb win xp pro sp2 sağlam (yani başka xp ile dene demeyin lütfen)

- usbyle boot edip f8 deki win gelişmiş seçenekler menüsündeki her seçeneği ( güvenli mod, ağ isteğiyle güvenli mod, komut sistemiyle güvenli mod, önyükleme günlüğünü etkinleştir, vga modunu etkinleştir, en son iyi yapılandırma<çalışan en son ayarlarınız>, dizin hizmetleri geri yükleme modu<win etki alanı denetleyicileri>, hata ayıklama modu) denedim ve hepsinde de dondu. sol yukarıda beyaz imleç yanıp sönüyor sürekli.

- yine usbden boot edip win yükleme ekranına gelip, r tuşuna basıp kurtarmayı seçtim ardından 1i seçtim yine dondu.

- en son dedim ki bari format atayım tüm veriler gitsin baştan yükleyeyim. win yükleme ekranında r değilde enter yapıp devam ettim. bu sefer de önceki microsoft windows sürümleri inceleniyor... yazısında dondu.

içindeki verileri kurtarmayı da geçtim istediğim şey bilgisayarımın açılması. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

SORUN ÇÖZÜLDÜ:

Başka bilgisayarda Dvddeki windows 7yi wintoflash programıyla başka bir usb belleğe (4GB) yükledim. usbyi netbooka takıp boot ettim kuruluma başlamadan önce hdddeki tüm verileri sildim. baştan başlatıp, elimde mevcut olan xp bootlu usb belleği netbooka taktım ve xp kurulumunu gerçekleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crwly -- 7 Eylül 2011; 19:58:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.