Şimdi Ara

XIGMATEK SCYLLA 120 EN8613 120MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ Arızalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar 1 hafta önce aldım ürünü işlemci boşta 50 derecede geziyor pubg de 77 gördü bana kalırsa bir sorun var ama sizce de sorun varmı kullananlar varsa kaç derecede geziyor bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler. işlemcim 8600k

• valla ben ryzen 5 1600x kullanıyorum ve 240mm var yükte 45,50 alıyorum ama hiç ayar yapmadım, gürültülü çalışıyor, seninki normal gibi geldi bana.
  • Lovelorn Rhapsody kullanıcısına yanıt
    Az önce stress testinde 2 dk içinde 97 dereceyi gördü yanacak diye kapattım oyunda 77 hiç normal değil bana kalırsa yarın vatana götürecem fanı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle normal değil. Ya takarken tam temas etmedi boşluk kaldı ya da soğutucuda sıkıntı var.

r5 1600 var bende de. Stok soğutucu ile prime95'de maksimum 70 dereceyi gördü 2 dklığına. Genelde 63-68 arası değişiyordu. 3.7 Ghz 1.25V
  • nTaG kullanıcısına yanıt
    Benim islemci stock oc falan yapmadim yeni aldim islemciyi hava sogutma alacaktim yanlis yaptik

• BrkNea kullanıcısına yanıt
    Aslında 8600k için doğrusunu yapmışsın sıvı soğutma hava soğutmadan daha performanslıdır. Çarpan kilidi açık işlemcide overclock yapmamak, işlemciye hakaret ve boşa masraf demektir. Soğutucuyu tekrar kontrol edip tam oturduğundan emin olman lazım. Bir de taktığın soket pump soketi olmalı. Bunlardan sonra bios fan ayarlarına girip kontrol edebilirsin.
    Hocam islemciyi alali 1 gun oldu format attim sistemi kurdum denedim sadece oc icin vakit yok stokta pubgde 77 dereceye cikti oc yapsam 85 görur herhalde tam taktim ama yinede aksam kasayi göturucem denesinler vatandaki arkadaslar cok yanlis yönlendiriyor onu Anladim

• Vatan'dan topladı isen orada gidip denettir. o Sıcaklıklara normal derlerse şaşırma. Sistem boşta iken işlemci sıcaklığı kaç derece ? Bir de imkanın varsa farklı bir soğutucu kullanarak test et. Aynı sıcaklıklara geliyorsa işlemcide de sıkıntı olabilir..
    Ryzen 3 1200 de stress testinde 83 gördu oyunda 67 derecede geziyordu bosta iki islemcide 50 de geziyor adam Ryzene ilk taktiginda 38 derecede acildi sonra masaustunde 50 derece surekli

• quote:

Orijinalden alıntı: BrkNea

Ryzen 3 1200 de stress testinde 83 gördu oyunda 67 derecede geziyordu bosta iki islemcide 50 de geziyor adam Ryzene ilk taktiginda 38 derecede acildi sonra masaustunde 50 derece surekli

Soğtucuda sıkıntı var. Kasa bağlantısını kontrol et. Herşey doğruysa aldığın satıcıya memnun kalmadığını söylereyek iade et daha üstün bir soğutucu al. Bozuk dersen servise gönderelim derler. Memnun kalmadığını söyle bir şekilde iade et.
  • Arkadasimda benim sogutucudan aldi 8700kyi stress testine soktuk 65 dereceyi gecmedi sorun pompada galiba devirdaim yapmiyor ve vatana göturdum adama oyunda 77 derece diyorum normal diyor allahim ya yarin getir arkadaslar baksin anormallik var dedi

• BrkNea kullanıcısına yanıt
    Ben sana demiştim değil mi, normal derlerse şaşırma diye Soğutucu sorunlu, bence iade isteyip biraz daha iyi modeli alabilirsin. Mırın kırın edeceklerdir büyük ihtimal iade almamak için. Eğer vatandan alcaksan yine onu iade edip üstüne para verip yeni soğutucu almayı teklif et kabul ederler hemen
  • Bugün gittim biraz direndiler arkadaki demirini ters falan denediler baktı olmuyor iade aldılar aynı soğutucudan aldım 5 dk stress testi yaptık 50yi geçmedi sorun soğutmadaymış herkese teşekkürler

• kardeşim aynı soğutucudan var bende de. ben sistemimi 2. el olarak aldım 1 yıllık vatandan alınma tüm faturaları elimde garantileri devam ediyor.

sorunuma gelirsek i7 7700k işlemcim var sistem boşta 36-40 derecelerde pubg ye giriyorum 5 dk sonra 70lerde 10 dk sonra 80 derecelerde takılıyor. şimdi senin yazdıklarını okuyunca acaba benim soğutucuda damı sorun var diye düşünmeye başladım. Daha önce hiç sıvı soğutucu kullanmadıgım için mevzuyada uzağım. ama elimi radyatör fanının çıkışına koyunca sıcak havada üflüyor bu durumda bana devir daim sistemi çalışıyor gibi geliyor. sorun nerde tam olarak bilemedim. kimileride 7700k ısınır diyorda kardeşim 10dkda 85 derece olacaksa atalım çöpe
  • mustisas kullanıcısına yanıt
    Bende Pubg oynuyorum 52 duruyor sabit bozuk olan 77 80 derecede geziyordu Pubg de garantisi varsa gönder gitsin stress testinde 5 dk denedik vatanda 50 53 arasi gezdi %1000 ayni sorun var sende de benim islemcim de 8600k

Birde montalama yaparken vidalarini elinde dönder yildizla dönderme

• Bugün kasayı komple söktüm ve tekrar topladım. Biosdan işlemci voltajını 1.200 olarak ayarladım. kasaya ekstra ilave 2 adet daha güçlü fanlar taktım. Toplamda kasamda 2 adet içeri üfleyen 4 adet (sıvı soğutma fanı dahil) dışarıya üflüyen fan oldu. bu işlemlerden sonra yarım saat kadar pubg oynamam sonucu deneyimim şu şekilde oldu.

İlk 15dk 60-65 derece arası bir sıcaklık aldım 7700k dan.
    sonraki 15dk 70 dereceye dayanan sıcaklık orada kaldı.

Bu değerler kabul edilebilirmi sizce?
    Ben kabul edemem sogutucunda sorun var başıma gelenleri yazdım sana benimki 50 geçmiyor pubg de önde 3 tane dandik içeri üfleyen yukarıda egzoz bide sıvı sogutmanın var arkada işlemciyi oc yapsan hiç dayanmaz ben sana söyleyim biran önce götür garantiye ver dandik bi hava sogutmada verir sana o dereceleri işlemcin sürekli 70 de calısırsa ömrü kısa olur bunuda ekleyim hocam
  • Vatana götürdüğüm zaman hemen kontrol eden bir ekip oluyormu orada. Yani sorunun işlemcidemi soğutucudamı olduğunu orada test edebiliyormu mı hemen?
    kasayı takar bi stress testi yaparlar sogutucuyu baska işlemcide deneyemezler sanıyorum sen deneyebilirsin burada paylaş yada evde hava sogutma varsa onu tak değerlere bir bakalım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.