Şimdi Ara

Xigmatek Monocool Fan Kontrolü(10TL) Yorumlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-mono-cool-mono-cool-fan-kontrol/productdetails.aspx?I_ID=45704

Kontrolcüyü çoktan aldım. Max hızda fanın hızı çok ama çok az düşmüş oluyor, min hızda 0 ses yapıyor fanları. Evet arkaya erişmek zor oluyor. Hassaslık konusunda kötü, sanki 3-4 düzey olarak artırıyor hızı. Yine de bana yetiyor. 3 fan bağlayabiliyorsunuz. Voltajı düşürdüğü için ledleri de kısıyor biraz. Fanları tamamen kapatamıyorsunuz ama, fanın ayaklarını görecek kadar yavaşlatıyor.

70-90 tlyi bi kontrolcüye vermek yerine 10 tlye xigmatekle işimi hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 26 Temmuz 2013; 16:00:27 >

• Baglıyacagınız fana baglı 3 fan takabilme olayı. Alet 10W/0.83A .Minimum verebileceginiz voltaj 6V
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Baglıyacagınız fana baglı 3 fan takabilme olayı. Alet 10W/0.83A .Minimum verebileceginiz voltaj 6V

haf912nin 2 tane fanını bağlayacağım, 14lük ve 20lik. normal kasa fanı işte.
  • Fanın arkasında amper degeri yazar o bilgiler lazım.
  • quote:

Fanın arkasında amper degeri yazar o bilgiler lazım.

Hocam büyüğe bakmam zor ama küçüğü 0.16 14cm olan yani.
    ek: büyüğe de baktım max 0.26 diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 23 Haziran 2013; 18:38:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun olmaz o zaman 0.58A yapıyor hepsi.
  • quote:

Sorun olmaz o zaman 0.58A yapıyor hepsi.

Sağolasın.
    Bu fan kontrolcülerde kalite kavramı var mı yani hepsi 5 V a kadar düşürebiliyor mu fan gücünü?
  • Kullanıcılar konuya bekleniyor arkadaşlar.
  • Güncel... Ben de aynı kontrolcüyü almayı düşünüyorum :)
  • Kontrolcüyü çoktan aldım. Max hızda fanın hızı biraz düşmüş oluyor, min hızda 0 ses yapıyor fanları. Memnunum arkaya erişmek zor olsa da.
    Hassaslık konusunda kötü ama. Sanki 3-4 düzey olarak artırıyor hızı. Yine de bana yetiyor. 3 fan bağlayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 26 Temmuz 2013; 1:58:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Kontrolcüyü çoktan aldım. Max hızda fanın hızı biraz düşmüş oluyor, min hızda 0 ses yapıyor fanları. Memnunum arkaya erişmek zor olsa da.
    Hassaslık konusunda kötü ama. Sanki 3-4 düzey olarak artırıyor hızı. Yine de bana yetiyor. 3 fan bağlayabiliyorsunuz.

Bende bundan 2 tane almayı düşünüyorum anakarttaki fan girişleri doldu fanlar boşta bekliyor
  • quote:

Kontrolcüyü çoktan aldım. Max hızda fanın hızı biraz düşmüş oluyor, min hızda 0 ses yapıyor fanları. Memnunum arkaya erişmek zor olsa da.

Teşekkürler hocam :) Güle güle kullanın..
  • İlk mesajı düzenledim alacaklara fikir olsun diye.
  • Yahu bende de bundan var ama minimum hızda, bağlı 3 fanım çok ses yapıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Yahu bende de bundan var ama minimum hızda, bağlı 3 fanım çok ses yapıyor :(

Senin fanlar sorunlu o zaman. Coolermaster megaflow var bende, tam hızdayken çok ciddi hava akımı sağladığından dolayı hava sesi geliyordu. Yarısına kadar kıstım fanı, 0 ses. Bir megaflow daha alacağım şimdi üste takmak için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Yahu bende de bundan var ama minimum hızda, bağlı 3 fanım çok ses yapıyor :(

Senin fanlar sorunlu o zaman. Coolermaster megaflow var bende, tam hızdayken çok ciddi hava akımı sağladığından dolayı hava sesi geliyordu. Yarısına kadar kıstım fanı, 0 ses. Bir megaflow daha alacağım şimdi üste takmak için.

Doğrudur. Fanlarım Zalman kasamın kendi fanları. 2 modu vardı sessiz ve performans. Şu an monocool ile minimum'a ayarlayınca, eski hızında dönüyorlar.
  • yararlı konu teşekkürler bilgilendirme için güzel bir ürüne benziyor bende alabilirim fiyatıda güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.