Şimdi Ara

Xiaomi yeniden dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben huawei p9ite kullaniyorum , ve emin olun alirsam kesinlikle ya xiaomi alirim ya da huawei. Guzel cihazlar yav , kazma yok , donma yok. Kendi segmentine göre de ucuz cihazlar. Cin maliymis , kalitesizmis öyle bir sey de yok zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple i kullananlari geçtik. Onlar farklı boyuttalar.

Ama Samsung un hala bu kadar ciddi bir pazari olması garip.

• Ürünler gereğinden fazla ucuz değil. Firmaların kar marjları aşırı fazla. Listenin en başına giren Apple ve Samsung'un kar marjları %50'nin üstünde.

Adamlar kar marjlarını düşürünce ucuza satabiliyor. Aslında izlenen yol doğru. Bu firmalar daha düşük fiyata kaliteli mal satılabileceğini herkese anlatabilirlerse diğer firmalar da kar marjlarını istemeye istemeye düşüreceklerdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony o kadar kötü mü ya?

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Hayir.

Samsung paralel ithalatli urunler ile resmi garantililer arasinda 2 kat gibi bir fiyat farki yoktur...

Paralel ithalat ile getirilenler perakende fiyati uzerinden getiriyorlar ufak karla yine makuller . Ama senin mantigina gore resmi garantili Samsung direk fabrikasindan ithal ediliyor...

Elimdeki Xiaomi Mi A1 var IMEI seri numari ile satisi perakende yapildigi ulke Asya da bir ulke suan aklima gelmiyor yani bu cihaz aslinda perakende fiyati ile bir ulkeden satin alinip tekrardan Turkiye de satilmistir. Teknosa dan satin almistim ...

Xiaomi malzeme kalitesi yerli TELPA General Mobile deki cabuk bozulan dandik ucuz parcalardan olusmuyor plastik kasa kullanilmiyor ...

Hepimiz biliyoruzki Samsung asiri kar ile satiyor indirimleri de ortalama 1-2 ay uurn ciktiktan sonra yapiyor ....

Xiaomi resmi olarak acikladi kar payimiz %5 fazlasi olursa tuketiciye iade edecegiz demisti DH de haberi de yapildi...

Bence resmen Xiaomi Turkiye ye gelmeli ...

Bir de Xiaomi toptan fiyati ile yurtdiis perakende fiyati ile kiyaslanmamali... Toplu alimlarda adetli oldugunda dahada uygun indiirmli olmaktadir. 197 $ perakende fiyati ... Cin de eminim daha da ucuzdur perakden veya toptan fiyatlarda ...

https://www.amazon.com/Xiaomi-Android-Cameras-Unlocked-Warranty/dp/B076HQ6FSY

• Varsayılan dosya yöneticisinde bile reklam göstermesi,

içindeki kendi hava durumu uygulamasında bile kişilere rehbere erişim ve telefon çağrılarını yönetmek istemesi,

google playdeki xiaomi kumanda uygulamasının neredeyse sabıka kaydı bile istemesi,

galeri uygulamasının bulut servisi çalışması için yüzleri tarama özelliğini açmaya mecbur bırakması sonucu ben de eskisi kadar sevdiğimi söyleyemem.

Sonuçta bunlar ciddi gelir getirebilecek şeyler. Bu kadar xiomi kullanan kullanıcı bilgilerini parayla istese bulamaz. Kimse bunlara değinmiyor ve hatta rahatsız olmuyor burası da ayrıca ilginç.

• ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Kullanıcılardan sağladıkları bilgilerle zaten yüklü miktarlar kazanıyor bahsettiğim buydu benim. Boşuna kârımızı düşürdük demiyorlar tamamen faso fiso

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FLowme131 kullanıcısına yanıt
    Pazar payi %1 civarinda diyorlar. 3,5-4 milyon kadar satmis olmali.
  • Mi mix 2 almayı düşünüyorum ekranda sıkıntı varmış galiba birde acaba Türkiye garantili nerelerden bulabilirim telefonu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.