Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (843. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.833
Cevap
654
Favori
560.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok yazık olmuş, üzüldüm.
  • S5max offline gözüküyor. Wifi resetlediğim halde bağlantı kuramıyorum telefonla. (düğmesine basınca çalışıyor)

İç kısmında mavi ışık yanıp sönüyor.

Problem ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

S5max offline gözüküyor. Wifi resetlediğim halde bağlantı kuramıyorum telefonla. (düğmesine basınca çalışıyor)

İç kısmında mavi ışık yanıp sönüyor.

Problem ne olabilir?

iki tuşa basılı tutarak bağlantı kurmayı denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: NIGRA

iki tuşa basılı tutarak bağlantı kurmayı denediniz mi?

Alıntıları Göster

Evet denedim ama donuk gözüküyor hala Device offline yazıyor.

Biraz araştırdım sunucularda ara ara geçici sorunlar oluyor sanırım. Şu an S5 max i çalıştırabilen var mı yoksa sadece bende mi sorun?

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Evet denedim ama donuk gözüküyor hala Device offline yazıyor.

Biraz araştırdım sunucularda ara ara geçici sorunlar oluyor sanırım. Şu an S5 max i çalıştırabilen var mı yoksa sadece bende mi sorun?

Alıntıları Göster

Aynı server mıdır bilmiyorum ama şuan s6 pure da bir sorun yok.

• Makina işini yapıyor fakat her zaman stabil değil, dediğin gibi sinir bozuyor ve bunca paraya bazen dyson almadığıma pişman oluyorum. Şarj istasyonunu farklı odada gösterme durumunu ben de yaşadım fakat sanırım babam alet çalışırken eline alıp kaldırdığı için haritası karıştı. Yeni haritalama yapınca o sorunla bir daha karşılaşmadım. Wifi kanalı sabitleme dediğin işlem nedir hocam? makinaya sabit ip verme gibi birşey anladım.

• Benim de s5 max'te şöyle bir sıkıntım oluyor;

Küçük bir bölgeyi işaretleyip temizle dediğimde sapıtıyor, işaretlediğim yerin dışına çıkıyor ve dahası istasyona geri dönemiyor. Odayı veya bütün evi temizlettiğimde ise bir sorun olmuyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba, neden olabilir?

• kom1989 K kullanıcısına yanıt

İlk kurulumunda kendi telefonuma (İOS) kullanıcı adımla kurulum yaptım akabinde diğer telefona(Android) yine aynı kullanıcı adımla MiHome programnı programını kurdum,zaten otomatik olarak robot yazılımda cıktı iki telefondada sorunsuz bir şekilde kullanabildim.bu şekildede bir deneyebilirsiniz.

• Sağolun hocam dediğiniz yöntem ile yaptık uyumlu senkronize oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mobu takılı ve su tankı dolu iken mob seçeneğini iptal etsem bile yerde ıslaklık bırakıyor.. Bu bir önceki çalıştırmamda mobun ıslak kalmasından mı kaynaklı? Keşke mobu biraz havaya kaldırarak işlemini yapsa. Bu büyük bir eksiklik.. Halılar ıslanıyor ve bakteri üretiyor.

bir diğer sorum da; bu alanı mob yapma dedim ve süpürge+mob modunu açarak odayı temizlettim. mob yapma dediğim alana hiç girmiyor. bu bir sorun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: plastic_angel

Mobu takılı ve su tankı dolu iken mob seçeneğini iptal etsem bile yerde ıslaklık bırakıyor.. Bu bir önceki çalıştırmamda mobun ıslak kalmasından mı kaynaklı? Keşke mobu biraz havaya kaldırarak işlemini yapsa. Bu büyük bir eksiklik.. Halılar ıslanıyor ve bakteri üretiyor.

bir diğer sorum da; bu alanı mob yapma dedim ve süpürge+mob modunu açarak odayı temizlettim. mob yapma dediğim alana hiç girmiyor. bu bir sorun mu?

Mopu kullanmadığınız zaman üstünden çıkartmalısınız.

• Arkadaşlar merhaba , xiaomi g1 süpürgem var genel olarak cihazdan öenunum fakat, evimde ince olmayan klasik uzunlulda halılar var ve makine üstüne çıktığında turboya geçiyor, sonrasımda düz çizgide gitmesi gerekirken yanlayarak gidiyor ve düz bir çizgi yerine çapraz bir yol izliyor. Bunun sonucuda aynı yerde dolanıyor gibi oluyor. Düz zeminlerde bu olay yok. Hepsinde mi bu şeklide acaba?

• tiger006 T kullanıcısına yanıt
    Jiroskop kontrollü makineler kayan zeminlerde düz gidemeyebilirler çünkü paralellik kontrol mekanizmaları yoktur.
    Yüksek halı havı tekerleklerde kaymaya sebep olur.
    Saygılarımla
  • plastic_angel P kullanıcısına yanıt
    Mop yapma dediğiniz alana mop takılı iken doğal olarak girmeyecektir, bu bir arıza değildir.
  • Herkese iyi aksamlar,

Gecen hafta efsana cuma da aldigim Mop pro bugun elime ulasti. Deneme amacli salonu supurtturduk bir problem gormedim.

Tecrubeli arkadaslara sorum;
    Sarj istasyonunu hangi odaya konumlandirmak daha kullanisli oluyor? Ev 3+1, bir oda cocuk odasi, 1 oda ardiye gibi kullaniliyor(genelde kapisi kapali) 1 oda yatak odasi bir oda salon ve ayri mutfak seklinde. Suan icin dogalgaz olmadigindan klima ile isiniyoruz, bu nedenle klima calistigi zamanlarda salon ve cocuk odasi kapisi kapali oluyor. Cocuk 1 yasinda.
    Bu ev icin ben 2 yer dusundum, birisi salonda tv unitesi alti (supurge altina tam girebiliyor yaklasik 10-12 cam yerden yukseklikte) yada yatak odasina bos bir kose var orasi. Yatak odasi icin cekincem sarj standindayken dugmede yanan isik (kapanabiliyormu bilmiyorum).

Kullanan arkadaslar genelde nereye kunumlandiriyor sarj standini?
  • f1bekir F kullanıcısına yanıt
    Benim viomi v2 proda da oda secip temizle dedigimde o odaya gidemiyor, salondaki koltugun icinden gecmeye calisiyor surekli, gecemeyincede sarja geri donuyor. Tum evi supur dedigimde sorunsuz temizliyor. Benzer bir sorun
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    Işıkları hep yanar standtan ayırınca kapanıyor. Ama şarj istasyonu hep yanıyor. En azından benim stymj.... model cihazımda öyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Bana en kolay gelen metod;

Mop aparatı çıkartıp önce süpürme yapmak ve daha sonra mop aparatını takıp moplama yaptırmak (no mop zone aynı haritada tanımlayarak)

Çoklu harita yaratarak da kullananlar var diye biliyorum.

roborock s5 max çoklu harita nasıl yapılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurum35

roborock s5 max çoklu harita nasıl yapılıyor?

Alıntıları Göster

Roborock uygulaması/ modelin üstüne tıklayın/ karşınıza gelen harita kenarında edit map var ona tıklayın/ 3 seçenek geliyor altta mymap var yada ne isim verdiyseniz ona tıklayın /açılan ekranda create new map var.

Not: Building Layout : multi story seçili olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NIGRA -- 3 Aralık 2020; 1:12:13 >
  • serhard kullanıcısına yanıt

Yok hocam, modem arayüzünden wifi kanal seçimim otomatikti, onu değiştirdim; müsait olan bir kanala aldım (bende 5.kanal boştu). "Hangi kanal müsait, nasıl anlarım?" derseniz de bir kaç basit program var civarınızda ağ kanallarını gösteren, küçük bir araştırmayla halledersiniz.

• 
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.