Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.892
Cevap
30
Favori
99.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

quote:

Beyler Bluetooth kulaklık kullanıp da temassızlık, bağlanmama, tanımama vs sorunları yaşayan var mı aranızda?

up

qcy'nin bir modeli vardı olmadı, o piyasada sorun bence telefonlarda değil ext. kaynaklar (araba kulaklık vs) daha çok sorunlu.

kulaklığı görmedi mi telefon hocam? Sorun neydi tam olarak söyleyebilir misin?

telefonun kulaklık jack girişi temassızlık yapıyor, Delta servise verip de telefona yazık etmek istemiyorum onun yerine bunu aldım indirimdeydi

https://www.hepsiburada.com/spigen-legato-arc-r72e-kablosuz-bluetooth-kulaklik-qualcomm-aptx-hd-audio-000sd21953-p-HBV000009KEXS

kafamdaki soru acaba bir sorun olacak mı?

anlatamamışım :) qcy'nin modeli ve redmipro uyumu bende sorunsuzdu.
    bazen bağlanmama, bağlandı görülme vs. her telefonda yaşadım. bunun nedeninin telefonlar değil harici kaynaklar olduğunu düşünüyorum.

Hah okey hocam anlaşıldı şimdi.

Bu arada benim kablosuz kulaklık 10 numara çalışıyor şu an için bi nazar degmezse tabi :)

Alacak arkadaşlara referans olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

benim redmi proda sürekli en yuksek parlaklıkta kullanıldığından ghost ekran olustu. amoled scrren burn vs uygulamları kurdum ama tam fayda etmedi. sizde durum nedir.

Xiaomi gruplarının birinde görmüştüm elemanın biri delta ya göndermişti ve delta da ekran değişmişti. Şansınızı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

quote:

benim redmi proda sürekli en yuksek parlaklıkta kullanıldığından ghost ekran olustu. amoled scrren burn vs uygulamları kurdum ama tam fayda etmedi. sizde durum nedir.

Xiaomi gruplarının birinde görmüştüm elemanın biri delta ya göndermişti ve delta da ekran değişmişti. Şansınızı deneyin

eyvellah teşekkürler.. malesef garantisiz.. ekran fiyatı serviste ne tutar acaba.. ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

quote:

eyvellah teşekkürler.. malesef garantisiz.. ekran fiyatı serviste ne tutar acaba.. ?

Hocam bu arkadaş işini çok temiz yapıyor. Yeri İstanbul da. Bir iletişime geçin isterseniz ;https://www.facebook.com/xiaomiteknikservisii

• Geçenlerde aşağıdaki ekran görüntüsünde görünen romu kurdum, herşey çok iyi ama batarya tüketimi çok fazla önceden en az 1.5 - 2 gün kullandığım telefon şuan 1 günü zor çıkarıyor ,pil tüketimi konusunda iyi olan bir rom önerebilir misiniz?
    Edit : mobilden foto ekleyemedim miui 9.3 - 8.1.25 beta rom kurulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neil deGrasse Tyson -- 12 Şubat 2018; 14:15:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neil deGrasse Tyson

Geçenlerde aşağıdaki ekran görüntüsünde görünen romu kurdum, herşey çok iyi ama batarya tüketimi çok fazla önceden en az 1.5 - 2 gün kullandığım telefon şuan 1 günü zor çıkarıyor ,pil tüketimi konusunda iyi olan bir rom önerebilir misiniz?
    Edit : mobilden foto ekleyemedim miui 9.3 - 8.1.25 beta rom kurulu

ekstra rom mu var cihaz için zaten hepi topu kendi orijinal çin romu ve Xiaomi.eu rom başkası yok

Mediatek ne zaman kaynak kodları açar o zaman cihaz kendini toparlar ama pil tüketimi ciddi şekilde arttı MIUI 9.0 ın pek bir katkısı da olmadı katkısı nasıl olur Android 7.1.2 yada 8.1 şu cihaz için verilir anca düzelme olur 6.0 ile kaldıkça gram iyileşmez aksine şuanda olduğu gibi kötüye gider.

• mi globe rom diye geçen xiaomi.eu rom mu oluyor yoksa farklı bir rom mu?
    önceden telefonun üzerinde gelen sahte çin romunun ufak tefek sorunları vardı ama batarya konusunda mükemmeldi.Eski sürümlerden birisine dönüş yapma imkanım vardır sanırım, eski sürümlerde en iyi pil performansı hangi romda o konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • Neil deGrasse Tyson kullanıcısına yanıt
    mi globe diye geçer rom da Xiaomi.eu nun modlanmış halinden başkası değil eski sürümlere dönüş yapılır da illa cihaz güncelleme isteyeceğinden bir süre sonra oto güncelleme yapar.

ayrıca eski sürüm kullanmanın en büyük eksi noktası aylık güvenlik güncelleştirmelerini alamamak bu noktada MIUI beta sürümleri gerçekten hızlı geçen cuma gelen sürüm şubat 1 sürümü olmasına rağmen içerisinde 5 Şubat 2018 tarihli güvenlik güncelleştirmesi vardı.

pil konusu eski sürüme dönerek değil de cihaz için yeni Android sürümü gelmesini umarak düzelir diyelim zaten Xiaomi Mi 7 ile Android 8.1 i kullanıma sunuyor belki Mediatek te imana gelir Android 8.x li sürümler için kaynak kodlarını 3 sene sonra yayınlar
  • anlamadığım şekilde menü tuşunun yanındaki geri tuşu son uygulamaları gösterme tuşu oldu. Nasıl düzeltiriz bunu problemi?

• Geçen sene global rom çıkmayacağını ta o zaman anladığım için hemen satmı?tım.. ?imdi iyi ki zarar etmeden elden çıkarmışım diyorum, bu telefona hiçbir zaman global rom çıkmayacak.. Mtk islemcili cihaza sırf bu yüzden artık tövbe ettim, çoğu cihazı piç etti bıraktı kaynak kod inadı yüzünden

• Telefon deşarj durumundayken ilginç bir durumla karşılaşmaya başladım.

Batarya düşüşüne baktığımda sürekli zigzaglar var.
    Bu tip bir sorun yaşayan var mı?
     XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 7 Mart 2018; 11:6:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xiaomi.eu rom kurdum güncelleme geliyor ama yükleyemiyorum hata veriyor. TWRPye giriyor yükle diyince oradan instal diyip seçiyorum md5 uyumsuz gibi bir hata veriyor.
    2update geldi 2 si de aynı oldu 1gb kadarlar hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

Xiaomi.eu rom kurdum güncelleme geliyor ama yükleyemiyorum hata veriyor. TWRPye giriyor yükle diyince oradan instal diyip seçiyorum md5 uyumsuz gibi bir hata veriyor.
    2update geldi 2 si de aynı oldu 1gb kadarlar hep

Yüklenen md5 uzantılı dosyayı silip yeniden denersen halloluyor.
  • G flex ve G flex 2 modelleri dışında oled ekranlı telefonu yok diye biliyorum onlarda kavisli oled ve evet kendi cihazlarında kullanmıyor tv hariç. Mi note 2 nin ekranı lg üretimi olduğunu donanımhaber incelemesinde izleyip duydum. Redmı pro ekranıda lg üretimi diye buradan yola çıktım tabi kesin bir kaynak bulamadım. Dediğin doğru olabilir çinli bir firma bandından çıkmış olabilir. Fakat ekran güzel olmasına rağmen ısıya dayanıksız. Cihaz alüminyum kasa olduğu için ısıyı anında her yere eşit yayıyor bu da telefonun ekranının altında üstünde yanıklar oluşmasına neden oluyor. Plastik kasa olsaydı eğer sadece ısınan işlemci bölgesinin olduğu yerde yanık oluşurdu. İçten bir izolasyonla belki ekranın ısıya maruz kalması önlenebilirdi. Sonuçta ıps ekranda ısıya bağlı sararma oled ekrana yanma oluyor bunun önlemini neden almazlar insan sormuyor değil. http://freedomappapk.com/google-installer-apk/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufreedom1026 -- 29 Mart 2018; 14:29:49 >

• Arka kamera çalışmıyor, donanımsal veya yazılımsal olduğunu nasıl anlarım. Cihaz test kısmında ön kamera var arka yok ve güncellemelerde md5 eşleşmedi hatası alıyorum onun için elle yüklüyorum güncellemeleri.

• Iyı gunler batarya degıstıren oldumu cok gec sarz oluyor Bes saat altı saat suruyor bazen

• ufreedom1026 U kullanıcısına yanıt
    Bu yazı bana ait 😊

• kuleonline K kullanıcısına yanıt
    Geç şarj olma nedeni şarj aleti veya usb kablosudur. Farklı şarj aleti ve usb kablosuyla deneyin.

• Merhaba

Cihazı Turkcell hat ile kullanılırken sorun yok da Vodafone hat ile kullandığımda ses gidip gelmesinde sorun yaşıyorum üzerinde fake bit Rom yüklü ve bir yıla yakın süredir herhangi bir güncelleme yapmadım. Ne yapmamı önerirsiniz

• Merhaba arkadaşlar, bir senedir sorunsuz şekilde haftalık rom kullanıyorum ama bir aydır telefon garip hatalar vermeye başladı. Mesela playstore indiriyor ama yüklemiyor tekrar deniyor sonra hata veriyor,arka kamera açılmıyor hata veriyor.
    Cihaza adb programından twrp 3.0 yüklemiştim fakat unlock kilidi açmak istersem %50de kalıyor.
    Supersu.zip yüklemek istediğimde could not find 'META-INF... diye hata alıyorum. Sistemi dipten yenilemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Bunun gibi birçok hatadan kurtulmak istiyorum.
     XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.