Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.893
Cevap
30
Favori
99.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi Mi5s cihazımda MİuiPro rom kullanıyordum Redmi Pro içinde TR dil destekli haftalık romu geldi kullanmanızı tavsiye ederim. :)

https://miuipro.by/roms/
    https://miuipro.by/rommgr/device/478

Sıfırdan Wipe yaparak TWRP üzerinden kurarsınız sonra haftalık gelen güncellemeyi direk üstüne kurabilirsiniz kayıp olmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Kendi Mi5s cihazımda MİuiPro rom kullanıyordum Redmi Pro içinde TR dil destekli haftalık romu geldi kullanmanızı tavsiye ederim. :)

https://miuipro.by/roms/
    https://miuipro.by/rommgr/device/478

Sıfırdan Wipe yaparak TWRP üzerinden kurarsınız sonra haftalık gelen güncellemeyi direk üstüne kurabilirsiniz kayıp olmadan.

Miui Pro harika bir rom yüz kilidiyle açma özelliği bile var ben çok beğendim fakat batarya tüketimi fazla. Bekleme modunda hızlı batarya tüketiyor. Eğer bunda bir iyileşme olursa tekrar geri yükleyebilirim. Şuan Mi Globe son sürüm 7.11.16 yı kullanıyorum Bekleme süresi ve batarya tüketimi fena değil.

• limonlusoda L kullanıcısına yanıt
    bende eu 8.5.3stabil var. twrp ile factory reset bile deneyip 7.11.16 kurmaya çalıştım. en sonda takılı kaldı. updater ile denedim gene olmadı. neden olmuyor acaba? fikir verebilecek var mı? reemi note 4x e geçmeden deneseydik:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stentor

bende eu 8.5.3stabil var. twrp ile factory reset bile deneyip 7.11.16 kurmaya çalıştım. en sonda takılı kaldı. updater ile denedim gene olmadı. neden olmuyor acaba? fikir verebilecek var mı? reemi note 4x e geçmeden deneseydik:)

Twrp menüsünde temizlik kısmından gelişmiş temizlik ve ilk dört sırayı seçip (micro SD card kısmına kadar olan) format atmanız gerek sonra romu seçip kuracaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamun aleyküm arkadaşlar, bir tanıdık telefon bakmamı rica etti. Yaptığım incelemelerde Redmi Pro dikkatimi çekti. Grupta bir milyon ton yazışma olmuş. Sonuç itibari ile bu telefonu tavsiye eder misiniz? Ya da 1500 TL 'ye kadar şu telefonu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir model var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kasolet

Selamun aleyküm arkadaşlar, bir tanıdık telefon bakmamı rica etti. Yaptığım incelemelerde Redmi Pro dikkatimi çekti. Grupta bir milyon ton yazışma olmuş. Sonuç itibari ile bu telefonu tavsiye eder misiniz? Ya da 1500 TL 'ye kadar şu telefonu alsan daha iyi olur diyebileceğiniz bir model var mı?

son 10 sayfaya bakılması yeterli olur cihaz 2016 nın cihazı ve satışta değil çin yazılımı ile geldiğinden sorunları mevcut işlemcisinin optimize olmamasından dolayı batarya tüketimi fazla

onun yerine Redmi Note 4 yada xiaomi nin Android One cihazı Mi A1 alınabilir ki Redmi Note 4 950 - 1100 Tl bandından Mi A1 ise 1300 TL civarna bulunabiliyor Qualcomm işlemcili olduğundan batarua tüketimi çok dengeli aynı zamanda güncelleme sorunu da yok ve sürümler Global

yıl 2018 oluyorsa sıfır cihaz bakılacak ise Redmi Pro dan uzak durmak lazım ...

• celenlee C kullanıcısına yanıt
    Ben de böyle bir problem yok hatta şu an hiç problem yok çok stabil bir rom oldu.

• aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Cevabın için sağol hocam.

• Konunun eski sahibi ve gediklisi olarak diyeceğim tek şey şu:Sıfır alacaksanız bu telden uzak durun:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

Konunun eski sahibi ve gediklisi olarak diyeceğim tek şey şu:Sıfır alacaksanız bu telden uzak durun:)

Tam da son çıkan yazılımlar tam istedğimiz gibi olmuşken oldu mu şimdi :)
  • Şu an 7.11.16 eu developer rom var cihazda.Eu rom kullananlar bugün gelen 7.11.23 update ini yükleyebildiniz mi acaba?MD5 ile ilgili bir sorun var dedi devam dedim.TWRP ye giriyor md5 error diyip kendi kendine iptal ediyor rom yüklemesini.Galiba romda bir sıkıntı var devam etmeli miyim?
    edit: Bir de face id geldi ama nasıl kullanacağız?Nereden açılıyor ben bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qu4dro -- 24 Kasım 2017; 17:1:4 >
  • Eu son sürümü kurdum hiç sorun yaşatmadan kurdu. Telefon tamamen sorunsuz hale geldi.

• Erbaa82 kullanıcısına yanıt
    O eskidendi şimdi telefonla rom bir uyum içerisinde çok stabil ve sorunsuz. Mıuı 8 de yaşanan sorunlar rafa kalktı tarih oldu. Yeni bir telefon almışcasına bir his yaşatıyor mıuı 9 haksızlık etme telefona 😉

• Ben satarım gene de kayinpedere vermezsem. Sinir etti. Rom yükleme işiyle uğraşıyor duruyoruz. Global sürümlü otomatik güncellemeleri alan model olsa da bizde sevseydin keşke.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stentor kullanıcısına yanıt
     XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

2 yıl sorunsuz güncelleme gelecek cihaz Xiaomi Mi A1

Stok Android 7.1.2 ile çıkışını yaptı muhtemelen Aralık içinde 8.x li bişi alır 2018 bitmeden de 9.x li bişi alır 2019 bitmeden de 10.x li bir sürüm alır net 2 sene güncelleme sorunu yok daha ne olsun

Redmi Pro yu büyük umutlarla almıştım ancak Mediatek in son açıklaması zaten olayı bitirdi uzunca bir süre üst seviye yonga üretimi yapmayacak yani helio x10 ve heliox x20 deki rezalet işlemci üretimi helio x30 a da sıçradı bundan sonra mediatek orta seviye SoC işlemci üretimi yapacağını duyurdu. Redmi Pro daki Helio X25 in başarısızlığı Resmen firma tarafından da kabul edildi yani firması bile yarı yolda bıraktı tüm helio x serisi cihazlar gereksiz yere övmemek lazım.

önümüzdeki aylarda muhtemelen bende elden çıkarıp ya Mi A1 alırım yada Mi Note 3 için Global rom yayınlanırsa ona geçerim zaten geçen zaman içinde de Mi Note 3 ün fiyatı normalleşir şuan bile 1700 lere düşmüş durumda o cihazın hakkı 1500 - 1600 anca sonuçta Snap 660 ile geliyor orta-üst segment işlemci

ancak 2017 içerisinden üreticilerin kalitesiz OLED leri bıraktığını gördüm ki Xiaomi hiç bir şekilde OLED panel e bulaşmadı bu sene mi Note 3 te IPS kullandı Redmi Pro 2 zaten çıkmadı bu durumda Redmi Pro nun sorunlu bir cihaz olduğunu göstermiş oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 24 Kasım 2017; 22:29:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: suleymanalemdar

Şu an 7.11.16 eu developer rom var cihazda.Eu rom kullananlar bugün gelen 7.11.23 update ini yükleyebildiniz mi acaba?MD5 ile ilgili bir sorun var dedi devam dedim.TWRP ye giriyor md5 error diyip kendi kendine iptal ediyor rom yüklemesini.Galiba romda bir sıkıntı var devam etmeli miyim?
    edit: Bir de face id geldi ama nasıl kullanacağız?Nereden açılıyor ben bulamadım

Merhaba ben miglobe 7.11.23 olanını yükledim.Şuan kullanıyorum Herhangi bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: suleymanalemdar

Şu an 7.11.16 eu developer rom var cihazda.Eu rom kullananlar bugün gelen 7.11.23 update ini yükleyebildiniz mi acaba?MD5 ile ilgili bir sorun var dedi devam dedim.TWRP ye giriyor md5 error diyip kendi kendine iptal ediyor rom yüklemesini.Galiba romda bir sıkıntı var devam etmeli miyim?

İndirilen rom ve md5 dosyalarını silip güncellemeyi yeniden indirince sorun kalmıyor. Eski yüklemelerde başıma gelmişti.
  • Güncellemelerden sonra sürekli günlük kilit ekranı durduruldu hatası alıyorum ...
  • arkadaşlar eu rom günceleme nasıl oluyor biri bana açıklamalı anlatabilir mi

• Redmi note 4x e geçtim. Bu telefonu 8.5.3 kararlı sürümde sifirlayip bıraktım. Artık rom ıvır zıvır güncelleme ile uğraşmak istemiyorum. Diğerine güncelleme geldi hemen. Redmi pro üzdü bizi.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.