Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.893
Cevap
30
Favori
99.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah rızası için biri bana yardım edebilir mi arkadaşlar? Forumdaki satan bir arkadaştan aldım telefonu sıfır olarak. Beta rom indirdim telefonunn içinden rom dosyasını gösterip yükledim. Böylece her hafta güncelleme almaya başladı. İyi dedim güncelleme alıyor. Fakat son güncellemede sürekli hata vermeye başladı günlük kilit ekranı mi bulut vs her tuş kilidini açtığımda bu oluyor.
    Şimdi ben kararlı sürüme geçeyim diyorum ama twrp falan demişler buna gerek varmıdır? direk romu bulsak indirsek aynı betayı yüklediğim gibi yapsam olmazmı? İlla formatmı atılacak? Bir yardım edin Allah aşkına.
  • Stok yazılıma gelen son Ota update ile baya güzel oldu alet :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DallasPage kullanıcısına yanıt
    hangi rom
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuleonline

hangi rom

Stok yazılım diye belirtmiştim.

Stock orijinal.

• quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

quote:

Orijinalden alıntı: kuleonline

hangi rom

Stok yazılım diye belirtmiştim.

Stock orijinal.

cihaz için zaten bir elin parmaklarından az Rom mevcut ki stok sürüm yani Xiaominin resmi yayınladığı Çince gelen sürüm diğerleri ise Resmi olmayan modlanmış sürümler ki Xiaomi.eu ve Miglobe sürümleri

Kastedilen şu olsa gerek

• Redmi Pro'ya eu rom kurdum. Turk telekom hat var mobil veri bağlanmıyor. Gerekli apn ayarını birisini verebilir mi?

• benim redmi proda sürekli en yuksek parlaklıkta kullanıldığından ghost ekran olustu. amoled scrren burn vs uygulamları kurdum ama tam fayda etmedi. sizde durum nedir.
  • radiko1 R kullanıcısına yanıt
    ayni problem bende de mevcut,garantiye ver dicem ama ben guvenemedigimden vermedim :)

Aynı sorundan ben de muzdaribim, donanımsal sorun, ekran değişmediği sürece düzelmez, geçmiş olsun, ben takmamayı öğrendim :)

• Ben parlaklığı ortanın üstüne cikartamiyorum sanırım full evde olduğumdan :))

Bu sorunu ilk yaşayanlardanım, konunun başlarına doğru bakarsanız aylar öncesinden belirtmiştim. Isıya dayalı bir problem ve çözümü ekran değişimi. Geçmiş olsun...

• Cihazı 2.el olarak Evo garantisi de yeni aldım gece 12.00 da sarza koydum yanlız pil hızlı düşüyor 40 dk sonra %89 oldu sebebi yüklenen rom dan dolayı mı acaba yardım edermisiniz

• recovery mod üzerinden rom kurarken wipe işlemini yapmamış olmak çok önemli orun çıkarır mı? (Çince olanlar için recovery mod da sağ en üstteki buton wipe butonu) youtube'dan video izleyerek rom yükledim, wipe ve backup yapmadım, başka bir videoda wipe yapmanız çok önemli demiş, şuan rom kurma işlemi tamamlandı, telefona yükleme yapıyor %60'larda.Sorun olur mu sizce?
    Edit: yükleme tamamlandı ama eski verilerim, uygulamalar, fotoğraflar vs. herşey duruyor, wipe yapmadığım için mi bunlar silinmedi?

edit 2: kurduğum rom detaylarında miui 9.3 by xiaomi.eu 8.1.25 beta yazıyor, sanırım orijinal eu rom.dün 1-2 saat kurcalama imkanım oldu ve gözüme ilk çarpan geliştirme parmak izi okuyucu, eskisine göre çok daha hızlı çalışıyor, eskiden zaten hızlıydı şimdi ise mükemmel olmuş.Bunun dışında kameradan galeriye geçiş sorunu düzeltilmiş,eski roma göre gözle görülür hızlanma var(eskiden sahte çin romu kullanıyordum) tuşlara özellik atama gibi bazı özellikler gelmiş,mi kumanda ve ekran kaydedici uygulamalarının gelmesi güzel olmuş.Son olarak aklıma gelen google sesli komut özelliği, eskiden var mıydı bilmiyorum ama gerçekten çok başarılı çalışıyor, sesinizi,söylediklerinizi çok iyi ayırt edip webde-görsellerde-videolarda vs. aratabiliyorsunuz, aradığınız bilgi örnek olarak messi kimdir gibi bir soru ise yani kişi hakkında bilgi arıyorsanız otomatik olarak aramayı yapınca vikipediden 1-2 cümlelik sesli mesaj olarak okuyor, telefon içinde müzik araması yaptırabiliyorsunuz,ses ile istediğiniz saate alarm kurabiliyor, istediğiniz programı açabiliyorsunuz bunun gibi birçok özellik var.nasılsın-iyimisin gibi soruları saymazsak siri kadar başarılı olmuş diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neil deGrasse Tyson -- 30 Ocak 2018; 17:17:8 >

• Xiaomi böyle güzel bir telefona global rom çıkarmayarak gerçekten çok yazık etti telefona. Telefon gerçekten harikaydı. Bir global rom işi çözecekti ama yapmadı xiaomi.
  • Beyler Bluetooth kulaklık kullanıp da temassızlık, bağlanmama, tanımama vs sorunları yaşayan var mı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

Xiaomi böyle güzel bir telefona global rom çıkarmayarak gerçekten çok yazık etti telefona. Telefon gerçekten harikaydı. Bir global rom işi çözecekti ama yapmadı xiaomi.

Xiaomi de suç yok açıkçası asıl suçlu firmaları yarı yolda bırakan Mediatek sadece firmalar da değil Helio X yongalarını üretmeme kararı alarak son kullanıcıyı da yarı yolda bırakmış oldu. kısacası üretici tarafından firmaya destek verilmiyor ise Xiaomi ne yapsın.

Bootloader ı açılan ama hiç bir halta yaramayan bir cihaz olma yolunda ilerliyor. hatta TWRP recovery de bile cihaz neredeyse bırakıldı eskiden end222 nin çabası ile TWRP çıkıyordu şimdi TWRP 3.2.1.0 sürüm olmasına rağmen Redmi Pro için hala 3.1.1 sürüm portlanmış olarak mevcut.

2011 yılınınpremium segment cihazı olan Galaxy Nexus ki hala çalışıyor cihazın işlemci tarafı TI OMAP serisi bu cihaza Android 6.0 a kadar destek verildi TWRP Recovery güncellemesi hala geliyor en güncel sürüm Resmi olarak çıkmaya devam ediyor.

Redmi Pro yu donanım sağlayıcısı da bırakmış cihazı üreten firma da bırakmış küçük bir umut belki Android 8.1 son anda verilebilir mi diye düşünüyorum ama o bile zor.

Aklını kullanan üretici bu saatten sonra Android 8.0 asla vermez bir çok Oreo cihazda pil sorunu mevcut 8.0 ile ama 8.1 ile bu sorun genel anlamda çözülüyor ve yaz aylarında çoğu cihazın 8.1 aldığını görmüş olacağız gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

Beyler Bluetooth kulaklık kullanıp da temassızlık, bağlanmama, tanımama vs sorunları yaşayan var mı aranızda?

up
  • quote:

quote:

Beyler Bluetooth kulaklık kullanıp da temassızlık, bağlanmama, tanımama vs sorunları yaşayan var mı aranızda?

up

qcy'nin bir modeli vardı olmadı, o piyasada sorun bence telefonlarda değil ext. kaynaklar (araba kulaklık vs) daha çok sorunlu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

quote:

up

qcy'nin bir modeli vardı olmadı, o piyasada sorun bence telefonlarda değil ext. kaynaklar (araba kulaklık vs) daha çok sorunlu.

kulaklığı görmedi mi telefon hocam? Sorun neydi tam olarak söyleyebilir misin?

telefonun kulaklık jack girişi temassızlık yapıyor, Delta servise verip de telefona yazık etmek istemiyorum onun yerine bunu aldım indirimdeydi

https://www.hepsiburada.com/spigen-legato-arc-r72e-kablosuz-bluetooth-kulaklik-qualcomm-aptx-hd-audio-000sd21953-p-HBV000009KEXS

kafamdaki soru acaba bir sorun olacak mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

quote:

up

kulaklığı görmedi mi telefon hocam? Sorun neydi tam olarak söyleyebilir misin?

telefonun kulaklık jack girişi temassızlık yapıyor, Delta servise verip de telefona yazık etmek istemiyorum onun yerine bunu aldım indirimdeydi

https://www.hepsiburada.com/spigen-legato-arc-r72e-kablosuz-bluetooth-kulaklik-qualcomm-aptx-hd-audio-000sd21953-p-HBV000009KEXS

kafamdaki soru acaba bir sorun olacak mı?

anlatamamışım :) qcy'nin modeli ve redmipro uyumu bende sorunsuzdu.
    bazen bağlanmama, bağlandı görülme vs. her telefonda yaşadım. bunun nedeninin telefonlar değil harici kaynaklar olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.