Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.892
Cevap
30
Favori
99.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet ben de baktım çin romu eklenmiş hayırlı olsun. Söylemiştim problem olmadığını daha mı olsun 4 aydır bekletiyorlardı. Gelişmelerden haberdar edersin belki gözümden kaçan bir şeyler vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vollkan1989 V kullanıcısına yanıt
    şuan problem gözükmüyor güncelleme China developer sürümde de verildi. hatta sitede de yayınlandı (MIUI 8 olarak gözükse de)

ama yanlış bildiğin bişi var Xiaomi.eu sürümü Redmi Pro gibi cihazlar için Çin sürümlerinden baz alınarak yapılır aksi olsa idi Haziran dan bu yana bir çok Global sürüm geldi bir çok cihaz için port ederdi Redmi Pro için Xiaomi.eu toplulu cihazımız da 5 küsür aydır güncellemesiz kalmazdı

demek ki Xiaomi.eu sürümünü hazırlamak için bile Redmi pro için ''tek resmi sürüm'' olan Çin tabanlı sürüme ihtiyacı var.

Eu romda yapılan tek şey rom u sadeleştirip içerisinde GApps yerleştirmek birde kalıp dil desteği

eu rom un ana giriş sayfasında bile koskocaman yazıyor

'' MIUI Weekly ROM Releases | Unofficial International MIUI / Xiaomi Phone Support ''

'' MIUI ROM Downloads Multilang version based on original via MIUI China miui.com ''

Global cihazlar zaten Xiaomi den birebir sürümlerini sorunsuz alıyor.

Global Rom çıkmayan cihazlar ise Çin romundan devşirilerek ''resmi olmayan'' eu rom derleniyor.

bakıcam kurcalayacağım ama 4-5 aydır güncelleme gelmediği için 1 hafta fln deneyimlemek lazım anca o şekilde yenilik görülür pil süresi vs. gözüme çarpan bişi olursa mutlaka yazarım buradan ...

bide şu çin developer sürüme Türkçe desteği ekleseler süper olacak arapça dahil var türkçe olsa kur Gapps iş bitsin global rom derdi sona erer ...

hem konu içinde uzun süredir china dev kullanan bir ben varım gözüküyor çeşitlilik açısından iyi olur belki resmi rom farklıdır belki xiaomi.eu farklıdır değişiklikler göze çarpar yazılır konuşulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 13 Ekim 2017; 7:25:12 >
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Gözüme çarpan en harika iyileşme 3g sorununun çözülmesi oldu. Belkide sim kart problemi buydu 3g de aptal aptal donma yapması çekiyo gözüküyorken aslında çekmemesi. Neyse sorun çözülmüş gerisi hiç önemli değil. Benimde merak ettiğim konu batarya süresi ne alemde bunu zaman gösterecek.

batarya çözülmüş gibi gelmedi bana %100 den %93 lere geriledi zaten ram kullanımıda nispeten artmış gibi gördüm batarya tüketimi Android 6.0 yani MRA58K ilk 6.0.0 sürümü 5 Ekim 2015 tarihinde çıkan sürüm yani tam 2 yıllık sürüm kısacası bol bug olan bir android dağıtımı yapı ile alakalı bir durum ki bu tarafta Mediatek e de dayanıyor işin ucu (Android 6.0.1 li sürüm gerekli düzelmesi için) ile alakalı durum 7.x yada 8.x verilmeden bu cihaza zor toparlar batarya anlamında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 13 Ekim 2017; 7:43:45 >
    Bugün batarya konusunda bir ilerleme var mı eu rom da test edeceğim.

• Durumlar nasıl arkadaşlar. 8.6 eu 7.6.10 rom var onun ustune kurmaya değer mi?. Onun dışında güncelleme ekranına bu rom bilgileri gelmiyor illa twrp ile flash lamam gerekiyor. Bu normal mi? Update olarak gelmesi gerekmez mi?. Bu telefondan sonra led ekran telefon kullanamıyorum. Oled e çok alıştım. Batarya sorunu da temelli çözülürse bozulana kadar bu telefonu kullanırım gibi gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 13 Ekim 2017; 14:11:17 >
    benim dediğim durum bu ilk ekran görüntüsünü sabah romu kritik ederken almıştım ikinci ekran görüntüsü az önce

sabahki görüntüde çin stabil romunda 8.1.2.0 sürümü vardı gün içinde bunu çin stabil 8.5.4.0 ile değiştirip yeni stabil romu yüklemişler

ama

çin beta sürümü yayındı sabah ancak geri çekilmiş MIUI 9.0 güncellemesi OTA indirmeden de geri çekilmiş resmi forumda millet isyanda yine ...

bunu diyorum ben Xiaomi nin resmi sürümü bile geri çekilirken Xiaomi.eu nun o sürümü 1 gün öncesinde sunucuya yüklemesi mantıklı gelmiyor.

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

• Xiaomi.Eu sürümü sayfası üzerinde zaten ''resmi olmayan MIUI sürümü'' olarak belirtiyor kendisini xiaomi.eu bir geliştirici topluluğu Xiaomi nin Cin romlarını editleyip içerisinde Google Apps ve dil desteği ekleyip çin romunda bulunan yerel programları ayıklayıp alternatif topluğun oluşturduğu kısmen yarı özelleşmiş MIUI sürümü.

Redmi Pro için OTA dan güncelleme otomatik gelmesi isteniyorsa cihazın tek sürümü mevcut o da China Stable yada China Developer sürümleri.

Cihazın çin dışında satışı için mecbur dil desteği ekliyorlar satıcılar Redmi Pro da bu şekilde

bunun benzeri Yeni satışta olan Mi 5x içinde geçerli o cihazda çin bolgesine özel Redmi Pro gibi ve cihazın MIUI sürümü sadece çin odaklı çıkıyor ama burada Xiaomi güzellik yaptı mi 5x i Global olarak satışa çıkardı ama bir farkla isim değişti Mi A1 oldu ve google ile işbirliği yapıp Android One projesi altında çıkardı.

OLED e ben 2009 den beri alışkın olduğumdan taaa Samsung I8000 Omnia II döneminden sonrası Galaxy S ve Galaxy Nexus cihazından beri kullandığım için IPS ekran almamak için İşlemci tarafından ödün verdim Mediatek li cihaz alarak.

yazılım noktasında Resmi sürüm daha doğrusu xiaominin yayınladığı tek sürüm olan çin beta sürümü geri çekildi şayet yayınlanırsa bilgi veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 13 Ekim 2017; 14:59:56 >

• Twrp ile wioe cache dalvik yapamadim. Failed hatasi aliyorum. China surume geceyim bari. (Eu 8.1.2 deyim)

• stentor kullanıcısına yanıt
    China Stable 8.5.4.0 çıktı onu bir dene derim şuan hala yayında duruyor redmi pro sayfasında yakın zamanda Xiaomi.eu da Stabil rom kısmına Redmi Pro için 8.5.4.0 sürümünü derleyip yayınlar.
    teşekkürler. indiriyorum şu an.
    Flaş ışığı düzgün çalışmadığı için geri çekilmiş, çok basit bir hata gibi gözüküyor. Eu rom da böyle bir sorun yok çok stabil çalışıyor. Kısa zaman içinde tekrar uploud ederler romu. Sen kurdun romu sen de flaş ışığı sorunu var mı?

• Telefon çekim kalitesi ve 3g performansı olarak adeta çağ atladı, düne kadar çekmeyen bölgede şu an 3g veri kullanıp internete bağlanıyorum. Bu cihazda 800 band yok bu yüzden 4g sıkıntı olabiliyordu ama 3g de neden sıkıntı oluyor diye kafayı yiyen arkadaşlar vardı romu gönül rahatlığıyla kurabilirler sorunu kökten çözmüşler. Mesela 4g den birden 3g ye geçince 20 saniye telefona ulaşılamazdı arama yapılmaz nete girmezdi bu sırada çekiyor gösteriyordu. Şimdi bu sorunlardan eser kalmamış 4 ay bekledik ama deymiş gibi gözüküyor, test etmeye kullanmaya devam...

• Bu hafta bende yükleyeceğim bakalım.

Bu arada iyi haber xposed türkçe olarak miui 9 versiyonunda sorunsuz çalışıyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=xImTJ3mvPKs

https://www.tricksfolks.com/xposed-framework-miui-android-nougat/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vollkan1989

Telefon çekim kalitesi ve 3g performansı olarak adeta çağ atladı, düne kadar çekmeyen bölgede şu an 3g veri kullanıp internete bağlanıyorum. Bu cihazda 800 band yok bu yüzden 4g sıkıntı olabiliyordu ama 3g de neden sıkıntı oluyor diye kafayı yiyen arkadaşlar vardı romu gönül rahatlığıyla kurabilirler sorunu kökten çözmüşler. Mesela 4g den birden 3g ye geçince 20 saniye telefona ulaşılamazdı arama yapılmaz nete girmezdi bu sırada çekiyor gösteriyordu. Şimdi bu sorunlardan eser kalmamış 4 ay bekledik ama deymiş gibi gözüküyor, test etmeye kullanmaya devam...

sıkıntısız diyosunuz yani hocam? bi de linki atabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quesnay -- 14 Ekim 2017; 23:25:15 >
  • resatt R kullanıcısına yanıt
    telefonun tek resmi romu yani Xiaomi nin cihaz için ürettiği tek yazılım çin sürümü cihaz sadece çin pazarı için satılan bir cihaz ancak farklı ülkelerde satılabilmesi için çakma rom yapılıp ülkelere sokulmuş durumda...

Otomatik güncelleme alması için çin romunu yüklemenin yanı sıra Google Programlarını da yüklemek gerekiyor ayrıca Dil seçimide çince hariç ingilizce ve arapça olarak kullanmakta mümkün ...
    teşekkürler hocam rom güvenli diyosanız yüklemeye çalışıcam

• Quesnay kullanıcısına yanıt
    Rom da olan ufak sıkıntıları yukarılarda yazdım. Şu an mıuı 8 den çok daha iyi olduğu kesin ve telefondan soğutan ağ hatalarına varıncaya kadar bir çok hatayı çözmüşler. Kameradan galeriye geçilmiyor bu sorun devam ediyor, sorunun nedeni Türkçe dilin sonradan roma eklenmiş olması.

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.