Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.892
Cevap
30
Favori
99.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağolun hocam kendi kendine düzeldi,normalde mi logo ekranında 10-15 sn bekliyordu bu sefer 1 dakikaya yakın bekledi sonunda açıldı cihaz şimdilik sıkıntı yok gibi(sistem dosyalarına zarar gelmişmidir bilmiyorum cihaz donduğu sırada google play uygulama güncellemesi yapıyordu)

power tuşuna basılı tuttum ama 15 sn beklemedim, 9-10 son falan beklemiştim,bilgi için teşekkürler
  • Merhaba ;
    Redmi pro yu Hepsi burada dükkandan aldım. Yeni ithal bir üründü. Üzerinde miui global 8.0 Kararlı(8.0.0.1(MHQMIDG)) SÜRÜM GELDİ. 6.0 mra58k android olarak.
    Ama kameradan albümde resimlere bakma problemi hala devam ediyor.
    onun dışında bir problem görünmüyor.
  • Arkadaşlar red mi Pro 2 duyuruldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramsesX5

Merhaba ;
    Redmi pro yu Hepsi burada dükkandan aldım. Yeni ithal bir üründü. Üzerinde miui global 8.0 Kararlı(8.0.0.1(MHQMIDG)) SÜRÜM GELDİ. 6.0 mra58k android olarak.
    Ama kameradan albümde resimlere bakma problemi hala devam ediyor.
    onun dışında bir problem görünmüyor.

Hocam telefon bilgileri kısmının ekran görüntüsünü koyabilir misiniz?

• Erbaa82 kullanıcısına yanıt

Bu yeterlimi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramsesX5 -- 8 Haziran 2017; 16:22:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramsesX5

Bu yeterlimi hocam

Resimde Redmi Pro China yazan kısıma ikinci bir bölüm açıp ''Redmi Pro Global'' diye bir yazı yazılana kadar Redmi Pro için yayınlanmış ''Resmi'' ''Official'' ''original'' Xiaomi'nin onay verdiği bir ''global'' sürüm olmayacak.

cihazı yeni alanlar mutlaka bu bilgiyi bilsin cihaz ilk alındığında orada yazan Global ve kararlı ibaresi cihazın satışını sağlamak için ayarlanmış sahte bir sürümden başka bişi değildir linkte geçen sürüm kodu ile V8.1.2.0.MHQCNDI (MIUI8) an itibari ile yayınlanmış tek kararlı ''Çin'' romudur

Redmi Pro için Xiaomi Redmi Pro ''resmi rom'' sayfa linki http://en.miui.com/download-304.html

Redmi Note 4 için ''Resmi Rom'' sayfa linki http://en.miui.com/download-309.html

iyi sayfayı kıyaslayıp xiaominin Global rom çıkardığında nasıl gözükmesi gerektiğini Redmi Note 4 sayfasında bulabilir siniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 8 Haziran 2017; 16:50:42 >

• aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsundur. Fakat türkçe kurulum yaptım. herhangi bir menüde bir hata görmedim şimdilik.
    Butün ekranları ayarları düzenledim. Tek sıkıntı kamerada çekim sonrası resimleri görememek
  • Bir pil süresi de ben paylaşayım. Yalnız günlük telefon görüşmesi 1 saati, internet kullanımı (twitter, facebook) 1 saati geçmez. Eşimle beraber almıştım ancak onunki günü zor çıkartıyor; tabii konuşma ve internet (snapchat, instagram vs.) kullanımı daha fazla ancak yine de geceden sabaha aynı zamanda bıraktığımızda bile %3-4 daha fazla şarj harcıyor. Telefonu aldığım Archelot'a sorduğumda cihazdan cihaza böyle farklılıkların olabildiğini söyledi...

Sürüm : MIUI 8.3 - 7.5.11 / Beta

• Arkadaşlar bu telefonu almak istiyorum redmi pro yoksa samsung c7yimi alayım karar veremedim hani redmiproyu güncel roma nasıl koyacaz. birde dvnload ful yazanımı1.1G yazanımı indirecez birde dvopoler yazıyor anlamıyorum türkçe olmadıkları için
  • Kamera netleme yapmaz oldu acaba yazılımsal olabilirmi? Hepsiburadadan aldım içinde bulunan romu kullaniyorum

• Arkadaşlar redmi pro almayı düşünüyorum, şuan en uygun hb de 970 tl. Ancak şu bootloader kilidi ve twrp yükleme olayında sorun yaşanıyor mu, daha önce 2012 de motorola atrixte benzer işlemleri yaptım ama çok zaman geçti o yüzen bilenlere sorayım dedim. Win 10 64 bit bilgisayar mevcut. redmi pronun oled ekran ve çift kamera olayı beni cezbediyor. şuan huawei p9 lite 2016 kullanıyorum. yardımcı olursanız memnun olurum.
  • bootloader kilidi ve twrp yükleme olayını bende bilmiyorum.
    Telefonu aldık diyelim sırasıyla ne yapacağız bilen birisinin yardımına ihtiyacımız var.
  • Beyler 2 yildir huawei G7 kullanıyorum. Onu 700e sattim 300 daha koyup resmi pro alma düşüncem var Hepsiburada dan. Sizce mantıklı bir hareket olur mu. Telefonda oyun oynamam. Kamerası biraz iyi olsun forumlarda akıcı bir kullanım sağlasın yeter. Ha birde videolarda sesi kaliteli almalı çünkü G7 bu konuda cok kötü. Sesi bozuk alıyor yüksek sesli ortamlarda video cekemiyorum. Fikirleriniz nedir. 1080p 60fps video çekiyor mu bu cihaz.

• Merhaba arkadaşlar 8.5.2 güncellenmesini indiren var mi acaba sarjim gizli bitmeye başladı 3 saatten biraz fazla ekran suresi alabiliyorum önceden 7 saatten fazlaydi bazen 8 saati bile geçiyordu bide çok isinmaya basladi ayni şeylerle karsilasan var mi acaba

• Erşan Kuneri IV kullanıcısına yanıt
    8.5.2 sürümü daha lanse edilmedi bu yüzden hatta bu hafta 7.6.8 beta bile geri çekildi bir çok cihaz için ısınma ve var olan batarya tüketimini daha da artırdı Kernel üzerine çalışma yapıyorlar yaz sonunu bulur adam akıllı bir sürüm gelmesi. 4000 mAh lik OLED ekranlı cihaz yazılım sorunları yüzünden 2000 mAh cihaz gibi pil süresi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 12 Haziran 2017; 1:54:3 >
  • murat425 kullanıcısına yanıt
    Redmi Pro düşünenlere eğer benim gibi OLED/AMOLED ekran takıntınız yoksa tercihinizi Redmi Note 4x ten yana kullanın hem Global rom mevcut hemde ekran süresi her durumda 10 saat üstü alınıyor.

Redmi Pro toplamda güzel cihaz ama global yazılım çıkmaması mediatek in klasik sorunu olan çıkardığı SoC çözümlerine geç destek vermesi gibi durumundan cihaz hala 6.0 sürümünde takılıyor 6.0.1 bile değil geçtim 7.0 yada 7.1 i

mediatek bu şekilde yaptığı sürecek yakınsın dursun Helio x30 a talep azmış yahu adam helio x20/x25 e daha stabil bir kernel düzenleyememiş üzerine 1.5 yıl geçmiş bu kadar geç destek gelenbir işlemci çözümüne kim talep yapar

Mediatek in şuan yaptığı hem x20 serisi hemde x30 için Linux Kernel 4.7/4.8/4.9 sürümlerinden bir yada birkaçını Android 7.1.x yada Android 8.0 için uyarlanma durumu yaz sonuna kadar firmadan beklenen bu ...

Redmi Pro serisi çıhazın asıl çıkış amacı şu premium redmi serisi düşünen ama Mi serisi tasarımı sevenleri kazanmak için yapılmış bir seri Global sürüm çıkarsa ki anca ihtimal MIUI 9.0 sürümünde o zaman bişiye benzer şuan adeta lüx bir gemi ama içerisinde yolcu yok ...

• Xiaomi nin bu haftaki 7.6.8 China Developer sürümünde oluşan sistemde bilinmeyen çakılma hakkında açıklaması kısmen şu açıklama ile Xiaomi.eu sürümününde de benzer sorunlar olabileceğini unutmayın ve 7.6.8 xiaomi.eu sürümünü pas geçip xiaominin onay verdiği sorunsuz dediği bir developer sürümü bekleyin.

Important message:
    Since the very beginning of 2017,our developers have been putting strenuous efforts on MIUI optimizations. To ensure a successful result, the dev. team will be entering a closed developing phase, concentrating on improving users experience.

As a result of a carefully discussed decision, starting from 12th of June, 2017. Some devices will be suspended from regular China Developer/Alpha ROM updates (Stable ROM will not be effected of this decision). This progress will be lasting for a while. Please check the announcement regularly for any updates.

Devices which will not be effected by this decision.
    Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Prime / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X

Other devices will be temporarily suspended from regular China Developer/Alpha ROM Update.
    Thank you for your understanding and pardon. Please be patient and we will bring you better MIUI for sure.

Update for Mi 6 / Mi 5 / Mi 5C / Mi 4S / Mi 4c / Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi Note 4 / Redmi Pro / Redmi 4A suspended due to possible system crash issue. We are investigating the issue now, please wait for further announcement.

Notes:
    1) MIUI 8 China Developer ROM was released for Mi Max 2, Fastboot method and Full WIPE are required before updating from Stable ROM to Developer ROM. Please back up important data before flashing. please click here for flashing tutorials.
    2) Update for Redmi 4X, Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5s and Mi 5s Plus suspended due to closed beta test for MIUI based on Android 7.0. Please stay tuned.
    3) Update for Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi 4 suspended this week.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 12 Haziran 2017; 4:32:4 >

• Merhaba resimde yazan sürümü söyledim ama sanirim farkli şekilde sürüm sizin dediğinize göre şuan telefona downgrade yapmak istiyorum ancak nazil olacak bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erşan Kuneri IV -- 12 Haziran 2017; 5:3:52 >
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Merhaba china developer 7.6.10 çıktı ve kurdum bilginize

• ethemugur kullanıcısına yanıt
    eyvallah sağolasın normalde Xiaomi'nin Download sayfasında miflash üzerinden Fastboot linki olarak 7.6.10 rom dosyası pazar günü yayındaydı ama resmi OTA güncellemesi sunulmadan riskli sonucta etkilenmesin cihaz aslında MIUI ekibinin artık tamamiyle MIUI 8.0 çalışmalarını bırakıp MIUI 9.0 a odaklanması lazım sözde Temmuz içerisinde MIUI 9.0 bazı cihazlara dağılmaya başlanacak ama çok zor Xiaomi bu MIUI sürümlerinin dağıtımlarını iyice geciktirmeye başladı teknik olarak yeniliklerde bu vesile ile gecikmekte.

xiaomi yine duyuruyu güncellemiş

şu şekilde

Since the very beginning of 2017, our developers has been putting strenuous efforts on MIUI optimizations. To overcome tiredness and fatigue has never been easy, but, the battle ahead requires heroes. To ensure a successful result, the Development Team will be entering a closed developing phase, concentrating on improving users experience and system optimization.

As a result of a carefully discussed decision, starting from 12th of June, 2017. Some devices will be suspended from regular Global Beta ROM updates (Global/China Stable ROM will not be affected by this decision). This progress will be lasting for a while. Our most optimistic estimate of this suspension decision will be ended gradually for each individual device starting in August. Please check the announcement regularly for any updates. Once again, thank you for your understanding and pardon. We will bring you a better MIUI for sure.

For Global Beta ROM users:
    Update suspended for the following devices (From 12th June to August, including Closed/Open Beta):
    Mi 2/2S / Mi 3 / Mi 4 / Redmi 3/Prime / Redmi 3S/Prime / Redmi 2 / Redmi 2 Prime / Redmi 4A / Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi Note 3 SE / Redmi Note 4 MTK / Mi 4i / Redmi Note 2 / Redmi Note 4G / Redmi Note Prime / Mi Note / Mi Note

Update for the following devices releases as usual (Including Closed/Open Beta):
    Redmi Note 4X/Qualcomm / Mi 5 / Mi Max 32G / Mi Max 64G(128G) / Redmi 4X / Mi Note 2 / Mi 5s / Mi 5s Plus /

For China Developer/Alpha ROM users:
    Update suspended for the following devices (From 12th June to August, including Closed/Open Dev/Alpha):
    Mi 2/2S / Mi 3 / Mi 4 / Mi Note / Mi Pad 1 / Mi Pad 2 / Google Nexus 5 / Redmi 1 / Redmi 1S / Redmi 2 / Redmi 2A / Redmi 2 Prime / Redmi 3 / Redmi 3S/3X / Redmi 4A / Redmi 4 / Redmi 4 Prime / Redmi Pro / Redmi Note 4 / Redmi Note 3G / Redmi Note 4G / Redmi Note Prime / Redmi Note 2 / Redmi Note 3 MTK / Redmi Note 3 Qualcomm

Update for the following devices releases as usual (Including Closed/Open Dev/Alpha):
    Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Pro / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.