Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.893
Cevap
30
Favori
99.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hespsiburada.com dan redmi pro almayı düşünüyorum

Üründe biriyle konuşurken(öperatör üzerinden) ses kaydı yapabiliyor muyuz?

Kamerası nasıldır?

Bide herkes rom sorunundan bahsetmiş romda sıkıntı olan şey nedir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulobbo

herkese merhabalar

Kamerası nasıldır?

ses kaydı yapılıyoır.
    kamerası gündüz iyi gece kötü, ön kamerası idare eder, açısı dar. çift kamera bokeh efekti biraz amatör eğlendirir. :)
    telefonda çakma rom var, global bir ürün olmayıp çin'e özel olduğundan. bunun yerine eu rom denilen rom yükleniyor ki ben memnun değilim mesela. eski asus zenfone 2 ile yazılım konusunda çok fark var bu nedenle, takılmalar çalışmalar vs.

telefon şık ve sağlam, ekranı ses kalitesi iyi. alma nedeniniz bu olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

quote:

Orijinalden alıntı: mulobbo

herkese merhabalar

Kamerası nasıldır?

ses kaydı yapılıyoır.
    kamerası gündüz iyi gece kötü, ön kamerası idare eder, açısı dar. çift kamera bokeh efekti biraz amatör eğlendirir. :)
    telefonda çakma rom var, global bir ürün olmayıp çin'e özel olduğundan. bunun yerine eu rom denilen rom yükleniyor ki ben memnun değilim mesela. eski asus zenfone 2 ile yazılım konusunda çok fark var bu nedenle, takılmalar çalışmalar vs.

telefon şık ve sağlam, ekranı ses kalitesi iyi. alma nedeniniz bu olabilir.

Bu telefonu daha çok ses kaydı yapabildiği için almak istiyorum

Bu çakma romda fena değil gibi dediğinize gore

Oyun vs işim olmaz sadece kullanici uygulamalarıyla kullanicagim benim için yeterli olur o zaman

Bide 4a modeli var onun hakkında görüşleriniz nelerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rom neden yayınlanmıyor diyenler olabilir Redmi Pro için Ağustos ayına kadar bazı cihazlar için Alpha/Beta MIUI developer sürümleri billahssa çin geliştirici sürümleri askıya alındı zaten pil süresi iyece rezalet olmaya başladı onu geçtim cihaz boşta kalınca Cell Standby ve Phone idle durumu birleşince pil tüketiminin neredeyse %50 sini yapıyor.

Xiaomi Redmi pro ve Redmi Note 4 te yani MTK SoC çözümlü cihazda hem bu cell standby olayını çözmeli hemde pil tüketimini agresif ölçüde ayarlamalı bu da mediatek in adam akıllı optimize kernel derleyip dağıtmasından geçiyor.

3.18.22+ kernel i 2015 in sonbahar aylarında hazırlanmış sadece 6.0 sürümü (hatalarından arınmış en duru Marshmallow sürümü olan 6.0.1 bile değil) baz alınan bir kernel ve neredeyse 2 sene kadar eski ve geliştirme yada optimize sıfır durumda.

aklından Redmi Pro almayı geçiren varsa şahsen bulaşmasın Redmi Note 4x alsın bu tarz sorunlarla boğuşmasın

Bahsi geçen Ağustosa kadar Yazılım güncellemesi askıya alınan cihazlar

For China Developer/Alpha ROM users:
    Update suspended for the following devices (From 12th June to August, including Closed/Open Dev/Alpha):
    Mi 2/2S / Mi 3 / Mi 4 / Mi Note / Mi Pad 1 / Mi Pad 2 / Google Nexus 5 / Redmi 1 / Redmi 1S / Redmi 2 / Redmi 2A / Redmi 2 Prime / Redmi 3 / Redmi 3S/3X / Redmi 4A / Redmi 4 / Redmi 4 Prime / Redmi Pro / Redmi Note 4 / Redmi Note 3G / Redmi Note 4G / Redmi Note Prime / Redmi Note 2 / Redmi Note 3 MTK / Redmi Note 3 Qualcomm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 17 Haziran 2017; 15:58:50 >

• Sadece ses kalitesi ve ekran için Pro alacak idim ama arkadaşlarında dediği gibi mtk işlemciye güncelleme gelmemesi epey can sıkıyor mi6 fiyatının düşmesini bekliyorum Pro.ya adam gibi bi rom çıkana kadar Pro2 çıkar onu alırız belki

• Redmi Pro 2 Temmuz sonu - Ağustos dönemi için kesin gibi Xiaominin Redmi Pro modeli ile bence mi serisi cihazlar ile Redmi serisi cihazlar arasında köprü vazifesi gören bir tasarım dilini tercih ediyor olması seriyi popüler yapar ama ilk Redmi Pro dan ders alıp Desteği olan bir SoC çözümü ve Global Rom şart bide OLED/AMOLED Ekran ile kesinlikle gelmeli.

Redmi Pro 2 şayet Temmuz sonu - Ağustos ayı içerisinde tanıtılır ise ihtimaller şu yönde 5.5 yada 5.7 Ekran OLED olur yine Full HD panel kullanılır işlemci tarafı ya Qualcomm SD660 platformu yada Mediatek Helio X30 bu iki SoC den başkası pek olacağına ihtimal vermiyorum ama sürpriz yapıp elde 820/821 kaldı ise kullanma ihtimalide olur pil büyür 4500 mAh ve üstü modern bağlantıların hepsine destek gelir fiyattan kırpma amaçlı diğer Redmi serilerinde olduğu gibi 802.11ac desteği olmadan gelmez 2017 model sonuçta

SD660 platformu olursa ve MIUI 9.0 ile doğrudan gelirse cihaz baya uzun ömürlü olur ki bence Redmi Note 5 yada 5x gibi cihazlar çıkarmasındansa Redmi Pro 2 olsun adam akıllı özellikler bir cihazda toplansın ve Global rom dağıtımı ile en ücra pazarlarda bile satılabilir olsun.

Şahsi fikrim Xiaomi nin elinde Redmi serisi ile über maliyeti düşük cihazlar yapabiliyor keşke google ile görüşüp Android One programına dahil ''Redmi One'' ismiyle 5 inch Full HD SD435 3 GB RAM / 32 GB Depolamalı cihaz üretebilse de yazılım tarafını google a bırakıp stok android yayınlansa ancak çıkan ürün için MIUI sürümüde alternatif olarak kalsa yine Bootloader kilit açma talebinde bulunan ister stock Android One Romunu isteyende MIUI romunu indirip kullanabilse ki böyle bir durum olursa Xiaominin satışlarının %60 ı belki böyle bir cihazdan oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 18 Haziran 2017; 5:0:51 >

• Cihazda miracast-dlna-all share (ekran yansıtma) özelliği yok mu?

• Arkadaslar bu telefonu alinca kendimiz imei attirmak zorunda kaliyormuyuz

Yoksa telefonu aldigimiz taktirde direk tak çalıştır şeklinde kullanabiliyormuyuz ? Hepsiburada dan almayı düşünüyorum acil yazarsaniz sevinirim .Teşekkürler

• ŞAVKÇI09 Ş kullanıcısına yanıt
    IMEI sorunu olmadan kullanılıyor ama önceki yorumlarımı okursan OLED/AMOLED takıntın yoksa Redmi Pro yerine Redmi Note 4x e yönelmeni tavsiye ederim Redmi Pro da yazılım sorunu ayyuka çıktı bu yüzden Xiaomi bazı modellerde sorunun nereden kaynaklandığını anlamak adına Ağustos ayına kadar yazılım güncellemesini askıya aldı zaten Redmi Pro için sadece çin romu var global rom mevcut değil birde Mediatek cihazların genel sorunu cihaz içerisindeki işlemciye gönderilen yük ayarlamasını yapan ve CPU Governor diye bilinen CPU yöneticisi kısmı özellikle helio x20/x25 modellerinde baya sorunlu xiaomi bunuda muhtemelen ayarlamak adına güncellemeleri askıya aldı.

Amacım cihazdan soğutmak değil ama yazılım sorunları ile uğraşırsın aldıktan sonra Redmi Note 4x te hiç bir problem yok Global Rom da mevcut ve Pil süresi hissedilir seviyede daha uzun..

Redmi Pro yu OLED Ekran kullanmak isteyen ve cihazı kurcalamak isteyenler hatalarını eksiklerini bilip alsınlar

• Selam. Ben de artik redmi pro kullanicisiyim. Telefonu hepsiburada dan aldim. Sali aksam 9 da verdiğim sipariş çarşamba günü 14 de elimdeydi İstanbul Bahçelievler e geldi. Bundan önceki telefonun LG g3 idi. Gerçekten çok problem yasadim. Şuanda telefondan memnunum kutuyu actim sim kart ve sd karti takip kullanmaya başladım gayet yeterli bir telefon. Sarjini tamamen bitirdim sarja taktim 1.5 saatte doldu aksam 9 da sarjdan aldim şuana kadar (saat 12:52) batarya %55 de. Mi5 prime ile bunun arasında karar veremedim yaklaşık 1 hafta arastirdim mi5 almaktan son anda Vazgeçtim resmen mi5 te isinma problemini birçok kişi yazmisti zaten üzerine de isinmasindan dolayı ekran sararmasi görünce (ki bu 2 aylik bir telde yaşanmış g3 kullanicilarinda da oluyor aynisi) redmi pro aldim.

Şuanda öğrenmek istediğim şey home tuşuna basinca değil de dokunmatikle ana sayfaya nasil gecirebilirim onun ayarini yapamadim. Parmak izi ile kilit koymak istemiyorum. Bilen varsa yesillendirebilir mi?

Antutu puani 84bin kusurdu.

• rowdyseqo R kullanıcısına yanıt
    Ayarlar/Ek ayarlar/Düğmeler seçeneğine gir

Ana ekrana geri dönmek için ana sayfa düğmesine dokunun'u aktif hale getir.

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)
  • Tesekkur ederim çok iyi oldu. Yalniz ben deki ifadeler farklı. Surumden dolayı sanirim

• mulobbo kullanıcısına yanıt
    Hocam ses kaydini tum android telefonlarda ayapabilirsiniz zaten. Automatic call recorder gibi programlarla. Programsiz kayit falan mi yapiyo acaba benim bilmedigim.

Telefonu 2gundur kullaniyorum herseyi guzel de cok fazla kullanmadigim halde samsung A7 nin 3000 mah lik bataryasindan daha kotu bir performans gosterdi 4050 lik batarya. Gece 01:30 da yatarken sarj %88 idi sabah 5:30 da %80 e dusmus calisan uygulama vs de kaldirmistim. İlk gun hususi denedim sarji 1 gun gidecek mi diye ama kesinlikle gitmez. Yogun kullanmadigim halde 20 saat dayandi kullananlar normal kullanim.ile 2 gun sarjinin yettigini yaziyo benim telefonda mi bir sorun var acaba biraz daha kontrol altinda tutucam sorunlu gibiyse teknik servisin yollari gorunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: rowdyseqo

Hocam ses kaydini tum android telefonlarda ayapabilirsiniz zaten. Automatic call recorder gibi programlarla. Programsiz kayit falan mi yapiyo acaba benim bilmedigim.

Telefonu 2gundur kullaniyorum herseyi guzel de cok fazla kullanmadigim halde samsung A7 nin 3000 mah lik bataryasindan daha kotu bir performans gosterdi 4050 lik batarya. Gece 01:30 da yatarken sarj %88 idi sabah 5:30 da %80 e dusmus calisan uygulama vs de kaldirmistim. İlk gun hususi denedim sarji 1 gun gidecek mi diye ama kesinlikle gitmez. Yogun kullanmadigim halde 20 saat dayandi kullananlar normal kullanim.ile 2 gun sarjinin yettigini yaziyo benim telefonda mi bir sorun var acaba biraz daha kontrol altinda tutucam sorunlu gibiyse teknik servisin yollari gorunur.

Telefonla görüşme yaparken xiaomi de tek seçenekle programsız kayit yapıyor

Samsung telefonlarda (benim kullandıklarından) indirilen programlardan hepsi engelli program olduğunu anlayınca telefonun sesini bile kesiyor o yüzden kendinden kayıtlı olması gerek..

İyi günlerde kullanın

• Arkadaşlar merhaba ben dün Türkiye garantili xiaomi redmi Pro aldım cihazda 8.0.7.0 kararlı Global Sürüm yüklu

Cihaz güncellemesini kontrol ettiğimde herhangi bir güncelleme yok diyor

Ne yapmalıyım otomatik güncelleme yayınlandığında gelir mi yoksa dışarıdan kendimiz mi yükleyeceğiz

• tr1903 T kullanıcısına yanıt
    öyle bir versiyon yok ve redmi proda global cersiyon yok. Sizdeki sürüm maalesef fake rom. Biran önce eur roma geçin yoksa cihazdan soğursunuz
  • tr1903 T kullanıcısına yanıt
    bu mecra altında şu konunun son 15 sayfası okunursa satın alma kararından önce daha doğru bir yol izlenmiş olur. sadece ben değil diğer kullanan arkadaşlarda defalarca belirtti redmi pro nasıl bir cihaz nelere dikkat etmeli vs. diye ...

biraz okumak lazım OECD sıralamasında neden gerilerdeyiz belli oluyor okumuyor araştırmıyor hazıra konuyoruz şahsın için söylemiyorum Milletçe böyleyiz ...
  • Kardeş güzel diyorsun da ben bu işin uzmanı degilim ki. Telefon lazım oldu , bu önerildi, ben de aldım. Saha önce Apple ve Samsung kullandım böyle sorunlar olmadı.

Zaten buradaki yazılanları okuyunca bir danisayim istedim. Yoksa fake rom hakiki rom bilmem ben.

• Hayırlı bayramlar redmi pro kullanıcıları

• Merhaba ben n11 de ürünü aldım sorular ve cevaplar kısmında şöyle birşey yazmış satıcı. Yorumlar misiniz ne demek, siparişi geri iptal etmeli miyim ?

Global romlu mu sorusuna

2016021-hiç modelidir arastirabilirsiniz yazmis

Şimdi bu nedir

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.