Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.875
Cevap
119
Favori
134.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gexoney00

38'e kadar indim bulamadım :(
    YEtkili bir bayiden Türkiye garantili beyaz renk 128 GB almıştım.
  • 64 gb olan ile 128gb olan cihaz arasında hafızadan başka fark var mı acaba?

Arada 300 lira oynuyor eğer başka bir özellik farkı olmuyorsa bana 64 gb hafıza fazlasıyla yeter zaten herşeyi google üzerinde depoluyorum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

64 gb olan ile 128gb olan cihaz arasında hafızadan başka fark var mı acaba?

Arada 300 lira oynuyor eğer başka bir özellik farkı olmuyorsa bana 64 gb hafıza fazlasıyla yeter zaten herşeyi google üzerinde depoluyorum....
    Bir fark yok hocam ikisinde de ram 6 gb.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

Bir fark yok hocam ikisinde de ram 6 gb.

Alıntıları Göster
    Peki hocam telefonun kendisi ne kadarını kullanıyor hiç bi şey yüklenmemiş halinde...

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Açıkçası hiç dikkat etmedim. Önceki cihazimda 12 gb yer kaplıyordu şimdi android sürümü yükselince daha da artmıştır. Büyük ihtimalle 50-52 gb depolama alanı kalacak. Yanına bir 32 gb sd kart alırsınız büyük dosyaları ona atar rahat rahat kullanırsınız. Ben öyle yapıyorum şahsen.

Arada 150 liranın altında fark yoksa 128 almaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Arada 150 liranın altında fark yoksa 128 almaya gerek yok.
    Şu anda arada 370 lira gibi bir fark var hepsiburada üzerinde...

64 gb = 2890 lira
    128 gb = 3260 lira

Bir eşime bir kendime alacağımı düşünürsek,
    370 X 2 = 740 lira iyi para gibi gözüküyor...

Elimdeki 4 yıllık telefon 16gb ama hiç yer sıkıntım olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 17 Ağustos 2020; 16:8:45 >
    Öte yandan 64 gb hafıza kartı ne kadar ki bu kadar para istiyorlar.
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    hafiza kartına uygulama yüklenmiyor.o yüzden telefonun dahili hafizasinin yuksek oluşu cok onemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca ufs 2.1 hafıza tabii ki harici karttan farklı. Lakin değer mi? Şu durumda gereksiz. Cihazı hepi topu 3 sene bilemedik 5 sene kullanacağız. Nasıl bir uygulama yazacaklarda bize yetmeyecek? (İşlemci ram yetecek mi öyle bir yazılıma) Fazla hafıza göz çıkarmaz tabi ama arada ki farka değmez.

240 gb ssd 250 lira. Kaliteli Bir hafıza kartı 150 tl. Özel bir durum vardır 128 şarttır belki ama kime lazım ki? Çok az kişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisi007 -- 17 Ağustos 2020; 16:52:47 >
  • 370 lira civarı bir fark olduğu için ben de 64 siparişi veriyorum.
    A71 ile 9 Pro arasında kaldıysanız kesinlikle 9 pro a71 parasını hakeden bir telefon değil 4 bin bütçeniz varsa mi note 10 lite yada realme 6 pro alabilirsiniz.

• Ne kadar süre kullandınız da girdi? Birde nerden satın aldınız, 2 haftadır kullanıyorum çok şükür yaşamadım henüz toz kaçma olayı, internette okuduğum kadarı ile bir parti üretimde böyle bir sorun oluşmuş sorun yaşayanlar değişim talebinde bulunsun diyorlardı.

• quote:

Birde bölge değiştirmeyi dener misiniz? Bölgeyi usa yapın.
    Bölge dediğiniz , google ayarlar - ses- diller seçeneği mi ? youtube da çözümler o şekildeydi ama olmadı. Yoksa direk google ayarlar - diller ve Bölge deki ayar mı ?

Voice Match ayarında - Bağlantı hatası diyor girmiyo o menüye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pukiman -- 17 Ağustos 2020; 22:2:1 >
  • pukiman kullanıcısına yanıt
    İzinleri kontrol ettiniz mi? O da değilde hesabınızı kaldırın cihazın dilini ve bölgesini İngilizce yapın. Hesabınızı yeniden kurun. Sonra bir ara Türkçe'ye çevirirsiniz.

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Evet telefonu ingilizce yapınca muazzam çalıştı. Tr yapınca yine gitti. Hesabı kaldırıp , cihazı ing yapıp kuruyorum. Tamamdır deniyorum şimdi yazarım durumu. Teşekkür ederim.
  • Telefonu cuma saat 11 de şarjdan dolu olarak aldım.hiç şarj etmeden bugünkü veriler bu şekilde.
    Güvenlik güncellemesi geldiğinden beri toplam ekran süresi,açık kalma süresi gibi bilgiler düzgün çıkmıyor.benim nerden baksan 72 saat ve üzeri açık kalma sürem var ama grafikler hep farklı gösteriyor.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro [ANA KONU]

• quote:

İzinleri kontrol ettiniz mi? O da değilde hesabınızı kaldırın cihazın dilini ve bölgesini İngilizce yapın. Hesabınızı yeniden kurun. Sonra bir ara Türkçe'ye çevirirsiniz.
    Yaptım , ingilizce olarak hesabı kurdum hatta başka hesapta kurdum. Tr yapınca çalışmıyor üzücü. Herkeste öyle değil sanırım , çıldırdım :(
  • pukiman kullanıcısına yanıt
    Evet normalde doğrudan çalışması lazım. Eskiden asistan Türkiye'ye gelmeden önce kullanmanın yolu buydu. İkinci arama ve ses Dilini Türkçe yapın. Sistem dilini Türkçe'ye çevirin. Böyle çalışması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: *mennan*

Telefonu cuma saat 11 de şarjdan dolu olarak aldım.hiç şarj etmeden bugünkü veriler bu şekilde.
    Güvenlik güncellemesi geldiğinden beri toplam ekran süresi,açık kalma süresi gibi bilgiler düzgün çıkmıyor.benim nerden baksan 72 saat ve üzeri açık kalma sürem var ama grafikler hep farklı gösteriyor.

Gerçekten çok sinir bozucu bir durum ben de az önce fark ettim bi foruma gireyim dedim başka şikayetçi var mı merak ettim. Siz çıktınız ve daha çok insan vardır. Açıklamak gerekirse en son şarjdan cektigimizden beri olan istatistikler gözükmüyor. Sadece gün içinde ekran ne kadar açık kalmış onu gorebiliyoruz ancak ben geçen hafta görebiliyordum. Pil kullanım istatistiklerine güncelleme gelmiş sanırım ama batırmışlar.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.