Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O program arka planda çalışanları durduruyor hocam , haliyle işlemci işlem yapmadığı için soğuyor.Android bunu kendisi de yapıyor ancak arka planda çok fazla işlem yaptığı için uygulamaların çoğu tam olarak kapatılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xıaomi cihazlarını çözdüm hocam.1 sene geriden takip etmek daha mantıklı.note 10 yeni çıktı.kronik problemi varsa 1 sene geç almak daha mantıklı.şimdi 9s veya 9 pro almak gerek.seneye note10 alınır.ben note 8 aldığımda note 9 yeni çıkmış,note 8 çıkalı 1 sene olmuştu.note 9 ve sonrası telefonlar çok büyük ebat olarak.bayanlar için ideal.çantaları var sonuçta.

@meeb

• tercih ve risk meselesi, he Xiaomi cihazlarda bir lg kadar kronik sorun çıkmıyor.Çıksada ilk parti cihazlarda çıkıyor mesala elimdeki cihaz ilk parti üretim.Risk aldım 😀 Ama sonrası bence mantıksız niye derseniz şuan note 9 ile note 10 arasında 300 400 lira fark var.Değer mi derseniz değmez.Evet note 9 s gerçekten büyük bir telefon bu yüzden eşime aldım çanta vs. bayanlar için taşıma derdi yok dediğiniz gibi.

Ayrıca dediğim gibi android ekosistemi gereği alırken en güncel modeli almakta her zaman fayda var.Özellikle note 10 serisi kutudan android 11 ile çıkması bile alınması için avantaj.

• Ben şu anda note 8de android 9 kullaniyom.no problem
    @meeb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/428492-662517/redmi-note-9_redmi-note-10/

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/564443-662517/xiaomi-redmi-note-9-128gb_redmi-note-10/

note 9 , 3 /64 zaten alınmaz ama note 10 ile arasında bile 450 küsür fark var.Üstelik note 9 128 ithalatçı garantili fiyatı.

Bu arada ithalatçı garantili kesinlikle almayın , ne zaman alsam hep sorun çıktı ,thh uğraştım durdum.Özellikle son aldığım note 9 un imei klonlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 9 Mayıs 2021; 10:27:29 >

• meeb kullanıcısına yanıt
    Ben note 8i ithalatçı garantili diye aldım piyasadan 200 lira düşük fiyata, genpa garantili çıktı resmi garantili gibi oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Note 10 dersinin amoled ekranı bence en büyük avantajı. Bu devirde her telefon amoled olmalı. Note 8in ekranından renklerinden çok sıkıldım.

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    sizin şansınıza😁 En son arkadaşa note 9s aldık ,nişanlısı için.Satıcıya sordum bizde hepsi var dedi, ithalatçı , genpa, evofone, kvk ve dora bilişim.Arkadaşın şansına dora geldi.Ama zaten Xiaomi de distribütör garantili olsun istediğin firmaya gönderebiliyormuşsun.Sizin de karıştı heralde.

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum yıllar önce geçilmesi gerekiyordu ancak Samsung un tekel olması engelledi bunu .İps ilkel ve bitmiş bir teknoloji bana göre.Amoled in En büyük avantajı always on display olması.Ekran güzel ,hatta sınıfından pahalı bir çok telefondan daha iyi Samsun g marka panel kullanılmış.İncelemelere bakabilirsiniz.

• Android 9'dayım, playstore ve sistem uygulamalarını güncellemiyorum uzun süredir. Güncellersem herhangi bir sıkıntı olur mu? Gelen güncellemeler kasma donma yapıyor diye şikayetler okudum, kişiler, arama, mesajlar uygulamaları gibi.

• Neyi güncellediysem telefon daha kötü oldu.

• O zaman güncellemeden devam etmek en iyisi. Teşekkür ederim cevabınız için.

• En iyisi hocam

• SON OF GOD kullanıcısına yanıt
    Soğuk lehim yaparsın cihazı hiç tavsiye etmem kaldı ki pil icin de cok zararlı

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Siz neyini begenmediniz cihazın ? Ben redmi note 8 den pil haricinde çok memnunum

Samsungun tekelliği bitti mi şimdi ?

• başta boe ve sharp ve birkaç çinli firmanın amoled ekran ürettiğini duydum.

http://m.tr.shenzhenlcd.com/info/domestic-amoled-panel-makers-enter-the-key-per-33173919.html

• Birçok kez yazdım hocam, yine ve yine yazayım:

1- Snapdragon 665 sürücü sorunlu bir cihaz, kullanılan tüm cihazlarda yazılımsal sorunları var. Bu nedenle A10 ve A11 uyarlamada çok sorun çıkardı, çıkarmaya da devam edecek.

2- Ekranın genel üreticisi Tianma (%90). Tianma panelli tüm cihazlarda hayalet ekran oluyor, olacak.

3- Yazılımsal sorunları yüzünden pil performansı hiçbir zaman iyi olmayacak.

4- Android 9'dan sonraki yeni yazılımların hiçbiri Note 8'de iyi çalışmayacak (custom romlar da dahil).

Alternatif cihazlarda bu durumların çoğu yok. Özellikle muadil cihazları kullanınca insan fark ediyor Note 8'in ne kadar kötü olduğunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim ekran da Tianma. Bir umut hayalet ekran olmaz diye umuyordum ama 1.5 yıl sonra hayalet ekran başladı. Tianma panel kesin hayalet ekran oluyor bence. Çünkü uzun süre (1.5-2 sene) kullanıp da hayalet ekran olmayan duymadım.

Hocam neredeyse 1.5 , 2 yıllık cihazın bu kadar aşağılanıp övülmesini de anlamadım şahsen.Netice de android cephesinde 6 ayda bir bile çok şey değişiyor.

Zamanına göre iyi telefon deyip geçelim , arkadaşa ilk çıktığında 2019 Kasım da 1500 liraya aldık ve o zaman o paraya alınabilecek belkide en iyi cihazı aldık ve kendisi de çok memnun halen.En azından emsallerine göre pil ve performans olarak.

İps panellerde ghost screen çoğu zaman kaçınılmaz özellikle tianma marka panellerde çıkıyor malasef.Benim note 6 pro da da oldu.Kendim ekran renk şemasından şu şekilde ayarlayarak hiç görmedim desem yeridir.

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.