Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon isi fiyat performans isi, ben general mobile gm5 plus i 3-4 sene once 900 e almistim daha yeni beni yari yolda birakmaya basladi. Benim gorisum iphone haric hepsi 3-4 sene idare eder. Gecen zamanlarda ceo su telefonu yavaslattiklarini kabul etmisti somut testler yapinca, ama bunu pil omru icin yaptiklarini savunmustu (inanmadim) O yuzden bu cihazlarda bana gore planli eskitmeler daha az olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan arkadaşlar bikaç sorum olacak size..
    1-)Memnun musunuz?
    2-) Bazı kişiler ekran parlaklığı ve kalitesinin kötü olduğunu sövlüyor
    3-)günlük kullanışta kalınlığı sorun yaratıyormuş
    4-)sizin şikayetçi olduğunuz konular var mı?
    5-)bazı zamanlar telefonun Kastığı söylenir
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aengineer23 -- 30 Kasım 2019; 19:39:9 >
  • Hard formatta attım. Dokunmatik sorunu devam ediyor. Boş yere format atmayın.
  • süraka kullanıcısına yanıt
    yavaş olması normal bluetooth 4, 1 mbps (100 kb/sn), bluetooth 5 ise 2 mbps ile dosya aktarabiliyor. bluetooth ile dosya aktarmak pek verimli değil, bluetooth daha çok kablosuz kulaklıklar için kullanılıyor. zamanında kızılötesi de dosya aktarmak için kullanılırdı. şimdi ise kumanda olarak iş görüyor.

bunun dışında benim telefonda da benzer sorun var. benim telefondan wi-fi açıkken galaxy s4'e doysa gönderip alırken donuyor. bir yüzdeye kadar aktarıp, o noktada takılıyor, ilerlemiyor. wi-fi'yi kapatıp deneyince, sorun ortadan kalkıyor. kesintisiz dosya aktarıp alabiliyor. Ama huawei p smart 2019'a dosya gönderip alırken, wi-fi açık olsa da sorun çıkmıyor. ilerlerken yine donacak gibi olup, biraz bekledikten sonra devam ediyor. sonuçta bütün dosyayı sorunsuz gönderip alabiliyor. galaxy s4'te bluetooth 4, psmart 2019'da bluetooth 4.2, bu telefonda her ne kadar xiaomi sitesinde 4.2 yazsa da bluetooth 5 var. emin değilim ama tahminim bluetoth 4.2 ve 5 bağlantı kesintiye uğrasa da, kaldığı yerden devam edibiliyorken, bluetooth 4'te bu özellik olmayabilir. her ne olursa olsun, benim bluetooth ile nerdeyse hiç işim olmadığı için umursamıyorum. sensör ve dokunmatik sorunu çıkmadı ya, ona şükür ediyorum. önemli olan onlar :)

bu arada bluetooth ile benzer bir sorunu, ben redmi note 7 kullanan bir kişide de görmüştüm. o wi-fi açıkken bluetooth kulaklıkla müzik dinleyemediğini sesin kesik kesik geldiğini, wi-fi'yi kapatınca sorunun ortadan kalktığını yazmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aengineer23

Kullanan arkadaşlar bikaç sorum olacak size..
    1-)Memnun musunuz?
    2-) Bazı kişiler ekran parlaklığı ve kalitesinin kötü olduğunu sövlüyor
    3-)günlük kullanışta kalınlığı sorun yaratıyormuş
    4-)sizin şikayetçi olduğunuz konular var mı?
    5-)bazı zamanlar telefonun Kastığı söylenir
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar
    1) Memnunum
    2) Bence parlaklık makul, kalitesi güzel
    3) Her telefonu kılıfla kullanıyoruz zaten kalınlık bence sorun değil. Ekran büyük gelebilir de büyüklüğü bilerek alıyoruz.
    4) Bir şey var bildirim gelince onu direk aşağı kaydiramiyorum :D sistemle ilgili o da eskisinden alışmıştım. Direk cevaplaniyor da bildirimden tutup aşağı kaydiramiyorum
    5) Nadiren kasıyor, uygulamaları temizleyince düzeliyor bende sıkıntı yaşamadım

• Selamlar.
    Perşembe günü Akasya Mi mağazasından Note 8 alarak aranıza katıldım. Cihazın kontrolleri yapılırken hattımı takıp yakınlık sensörü testi yaptım, sorun çıkmadı.
    Akasya mi çalışanı Samet çok yardımcı oldu sağolsun.

• Arkadaşlar bu telefonda panoya kopyalama özelliği yok mu? Sadece en son kopyalanan kullanılıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Bir de rehberdeki kişileri hızlı arama özelliği falan yok mu? (Sağa kaydırınca arama sola kaydırınca mesaj gibi). Rehbere gir ismi bul/içeriğine gir/aramaya bas... Hiç pratik değil.
    Widgetlerde istenen kisilere hızlı arama atama özelliği de yok.. buna bir çözüm lütfen?

• quote:

Orijinalden alıntı: Achambo

1) Memnunum
    2) Bence parlaklık makul, kalitesi güzel
    3) Her telefonu kılıfla kullanıyoruz zaten kalınlık bence sorun değil. Ekran büyük gelebilir de büyüklüğü bilerek alıyoruz.
    4) Bir şey var bildirim gelince onu direk aşağı kaydiramiyorum :D sistemle ilgili o da eskisinden alışmıştım. Direk cevaplaniyor da bildirimden tutup aşağı kaydiramiyorum
    5) Nadiren kasıyor, uygulamaları temizleyince düzeliyor bende sıkıntı yaşamadım

Alıntıları Göster
    Bu kasmalar umarım sık ve abartı değildir dostum, açıkçası bazı kasıyor yorumları beni rahatsız etti.. iPhone gibi stabil bi sistemden geçiş yapıcam..

• quote:

Orijinalden alıntı: aengineer23

Bu kasmalar umarım sık ve abartı değildir dostum, açıkçası bazı kasıyor yorumları beni rahatsız etti.. iPhone gibi stabil bi sistemden geçiş yapıcam..

Alıntıları Göster
    Yok ya kasma dediğim ekranda sağa kaydirirken hafif FPS drop oluyor gibi, haftada 1, max 2 kere oldu bende.

iPhone kaçtan geçiş yapcan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achambo -- 30 Kasım 2019; 23:6:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achambo

Yok ya kasma dediğim ekranda sağa kaydirirken hafif FPS drop oluyor gibi, haftada 1, max 2 kere oldu bende.

iPhone kaçtan geçiş yapcan?

Alıntıları Göster
    İPhone 6’dan dostum eski olmasına rağmen hala stabil bi telefon.. bide bu ek uygulamar çok mu? Onlar çok ise silmek lazım onları ya hayatımda hiç kullanmayacağım şeylere ne gerek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aengineer23 -- 30 Kasım 2019; 23:52:32 >
  • Eyvallah

• Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla herkes bu arama ekranı ve yeni kişi kaydından şikayetçi. Benim sürümüm 10.4. 1.0 güncelleme yapmadım. Eşi dostu tanıdığı yada eski xiaomi telefonundan telefon uygulamasunin apksini burada paylaşacak arkadaş var mı? Mi6 konusuna yazdım kimse cevap vermedi.

• mydonose_2 kullanıcısına yanıt
    miui rehber/arama apk yükleniyor fakat arama yapmıyor.o yüzden şimdilik çalışmıyor.
  • Hocam aynı hatayı bende alıyorum neden acaba? Saçma bir arayüz var bu konuda

• 1-Memnunum
    2-Parlaklığı ve kalitesi fazla iyi
    3-Kalinliga alisiliyor max 1 hafta
    4- eski telefonum 140 gr 5 inch idi bu yüzden ince ve hafif olsa ballı kaymakti
    5-kasma yaşamadım desem inanır mısın (daha önce 5 farklı Android telefon kullandim)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba arkadaşlar. ben de aranıza katıldım.

konusu belki geçmiştir ama göremedim, telefonun kamerasında slow motion video çekim özelliği var, 120 ya da 240fps çekiyor, çekim bittikten sonra kendi arayüzünde videoyu yavaş oynatıyor ama bir türlü bu şekilde kaydetme özelliğini bulamadım.

ekstra bir program mı kurmam gerekiyor. yani kısaca videoyu slow motion olarak kaydetmek istiyorum.
  • soniquakee kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Videoyu çektikten sonra sağda ve solda birer çubuk çıkıyor. Yavaş gösterim olmasını istediğiniz bölümü o çubukların içine alıp kaydedin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar biraz konu dışı olacak, yinede sormak istiyorurm.
    https://www.hepsiburada.com/spigen-xiaomi-redmi-note-8-kilif-core-armor-matte-black-acs00273-p-HBV00000P2YDT?magaza=Hepsiburada

Hepsiburadadan telefon için spigen kılıf aldım. Kılıfın tahmini kargoya verilişi 23 aralık yazıyor. Satıcısı hepsiburada olup hiç bu kadar ileri tarihe verdiğini görmemiştim. Sizde bu kadar ileri tarihte yazılı olup daha erken verilen ürününüz oldu mu? Telefonum var dışarı çıkartamıyorum kılıfsızlıktan.

• mydonose_2 kullanıcısına yanıt
    Değişmemesi telefon/rehber google olduğu için olabilir
  • bekow238 B kullanıcısına yanıt
    22 kasımda aldığımızda süper hızlı gönderiydi.Yani aynı gün alınca hemen kargoydu ama tam 1 hafta sonra 29unda kargoya verildi.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.