Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam zamanında bu konuyu çok araştırdım. Aynı marka model kartlarla sorun yaşayan da var yaşamayan da var. Dediğiniz gibi bozulmaya alamette olabilir. Benim kartta önceki cihazımdan kalma. Kartın tamamı değilse bile bazı hücreleri sorun çıkarmaya başlamış olabilir. Sd kartın temas yüzeyini iyice temizlemek (statik elektriğe dikkat ederek) veya iyi temas etmesi için arkasına yalıtkan bant yapıştırmakta bazen sorunu çözebiliyor. Amma velakin şu ana kadar sd kartımda bir kayıp olmadı. Artık eskisi kadarda sık bildirim gelmiyor. 64 gb lık kart kullanıyorum, mefta olursa 128 lik alır geçerim.
  • note 4 global için nano cam tavsiyesinde bulunacak varmı ?
  • Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, Acil yardıma ihtiyacım var.

Redmi Note 4 cihazım yaklaşık 1 aylık,

Son bir kaç gündür kendi kendine uygulamalar dan (face, müzikler, tiwetter vb gibi) ana sayfaya atmaya başladı.

Bu sorunu yaşayan var mı? Sorun ne olabilir?

Teşekkürler.

• Bilemiyorum tecrübem sadece kendi cihazım. Şimdi tekrar eski karta geçeceğim bakalım yine bildirim gelmeye başlayacak mı ?

Yalnız bende şöyle bir şey de olmuştu. Mesela bazen ses dosyalarım için bozuk diyordu. Başka zaman deneyince çalışıyordu

• alks kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazla hiç temasınız yokken mi yapıyor yoksa elinizdeyken özellikle parmağınız tuşlara yakınken mi? Statik elektrikten mi bilmiyorum bazen benim cihazda parmağım tuşa bir santim mesafe olduğu halde basmışım gibi algılıyor. Sizde böyle bir durum yoksa romu tekrar yüklemeyi, twrp varsa wipe dalvik/art cache ve normal cache yapmanızı tavsiye ederim.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Bende hiç dosya hatası vermedi ama genelde bu uyarı verme işi bilgisayara bağladıktan sonra oluyor. Normalde bağlamasamda oluyor ama bağladığımda daha sık kart bildirimi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Hocam cihazla hiç temasınız yokken mi yapıyor yoksa elinizdeyken özellikle parmağınız tuşlara yakınken mi? Statik elektrikten mi bilmiyorum bazen benim cihazda parmağım tuşa bir santim mesafe olduğu halde basmışım gibi algılıyor. Sizde böyle bir durum yoksa romu tekrar yüklemeyi, twrp varsa wipe dalvik/art cache ve normal cache yapmanızı tavsiye ederim.

Merhaba

"Sizde böyle bir durum yoksa romu tekrar yüklemeyi, twrp varsa wipe dalvik/art cache ve normal cache yapmanızı tavsiye ederim"

Burada ne demek istediğinizi anlamadım. Yapmam gerekenleri adım adım açabilir misiniz?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: alks

quote:

Merhaba

"Sizde böyle bir durum yoksa romu tekrar yüklemeyi, twrp varsa wipe dalvik/art cache ve normal cache yapmanızı tavsiye ederim"

Burada ne demek istediğinizi anlamadım. Yapmam gerekenleri adım adım açabilir misiniz?

Teşekkürler.

??

• Telefonun kendi şarj aleti 2A
    Bende 2.4A şarj aleti var acaba bunu kullansam hızlı şarj olur mu bataryaya zarar verir mi?
  • mustist81 kullanıcısına yanıt
    Ben de 2.4 a ile şarj ediyorum. Aynı hızda şarj ediyor. Telefona bir zararı yok. Burda önemli olan telefonun max ne kadar akım çekebileceği. İsterseniz 10 a ile şarj edin cihaz yine ayarlandığı kadar akım çeker. Ama voltaj işi sakat, verirseniz 12 voltu yakar atarsınız.
  • Açıklama için teşekkürler
    Hocam bu terimlere yabancı iseniz bence hiç bulaşmayın, gelecek bir sonraki update i bekleyin. Yok illa ben şansımı deneyeceğim derseniz bir sayfa önce rom atımı ile ilgili linkleri bir arkadaşa atmıştım, oradan bakabilirsiniz. Yalnız bootloader kilidinin açık olması gerekiyor, o da ayrı bir hikaye. Bootloader kilidi açık değilse twrp yükleyemezsiniz, ama rom işinden emin değilim.
  • Cevabınız için teşekkürler.

Dediğiniz gibi, terimleri ilk defa duyuyorum.

Hocam eğer telefonu sıfırlamak sizin için sorun olmayacaksa cihazın orjinal recovery sinden cihazı resetleyebilirsiniz. Youtube a redmi note 4 recovery wipe reset yazın orada anlatılanlara yaparak cihazı sıfırlayabilirsiniz. Ama riske girmek istemiyorsanız update beklemeye devam edin.
  • quote:

Hocam eğer telefonu sıfırlamak sizin için sorun olmayacaksa cihazın orjinal recovery sinden cihazı resetleyebilirsiniz. Youtube a redmi note 4 recovery wipe reset yazın orada anlatılanlara yaparak cihazı sıfırlayabilirsiniz. Ama riske girmek istemiyorsanız update beklemeye devam edin.

Hocam "Fabrika ayarlarını yükle" yapsam yeterli mi? Yoksa sizin tarif ettiğiniz bundan farklı olduğu için mutlaka tarif etttiğiniz gibi gerekli mi?

Hocam aynı etkiyi yapıp yapmadığını bilmiyorum. Ama siz önce kolay olanı deneyin. Olmazsa benim dediğimi denersiniz. Yalnız bu işlemleri yapmadan önce varsa mi hesabı şifrenizin doğruluğundan emim olun (aynı şekilde google hesabından da), sonra çok uğraşırsınız.
  • quote:

Hocam aynı etkiyi yapıp yapmadığını bilmiyorum. Ama siz önce kolay olanı deneyin. Olmazsa benim dediğimi denersiniz. Yalnız bu işlemleri yapmadan önce varsa mi hesabı şifrenizin doğruluğundan emim olun (aynı şekilde google hesabından da), sonra çok uğraşırsınız.

Teşekkür ederim.

Şimdi deniyorum. Mi hesabım yok.

• quote:

Hocam dediğinizi YouTube'de bulamadım. Hard reset olur mu acaba?

Olur hocam, ben de örnek bir video linki atıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=83UzxlD2-Qc
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.