Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (Türkçe İnceleme İlk Sayfada) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.202
Cevap
50
Favori
157.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar MTK'lı modelde şöyle bir sonuç aldım, Geçen gece 12'de şarjdan çıkardım.

Sabah 8'den akşam 9'a kadar wifi ve hücresel veri sürekli açıktı, 1 saat 15 dk konuşma süresiyle durum bu.

Cihaz bekleme yaparken şarj çok gidiyor gibi geldi. Eski telefonumda mesela gece boyunca pil 1-2 birim düşerken bunda 6-7 birim düşüyor

★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (Türkçe İnceleme İlk Sayfada)

★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (Türkçe İnceleme İlk Sayfada)

• Bende güncelledim. Fark olarak gözüme hiç bişey çarpmadı.

• 3GB ram boşta kalan 600MB. Ram kullanan uygulamalar hangisi nasıl görebiliyoruz.Taşıma yapılamaz mı

• keremyan kullanıcısına yanıt
    Ayarlar uygulamalar, çalışanlar sekmesinde görebilirsiniz.Ram'de nasıl taşıma olacak :)

Gereksiz çalışanları Greenify ile uyutabilirsiniz.

• GreatWhite kullanıcısına yanıt
    Snapdragon model olsaydı o süre 8 saat olurdu.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Lg telefonumda 2gb ram olduğu halde %25 ram boşta idi ve daha çok uygulama vardı. Bu telefon 2 gündür bende. 3 gb ram boşta kalan %20, 25 civarı.

• arkadaş güncellemiş android 7 oldu hayırlı olsun :)
    bende güncelliyorum şimdi.
  • keremyan kullanıcısına yanıt
    Bende en az 1 GB boş ram kalıyor hep.200 kadar uygulama yüklü.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Nasip, o dönem 64 GB bu denk geldi aldım. Biraz kullanıp değiştiririm belki.

Lenovoda resimdeki temayı kullanıyordum, xiaomide aradım bulamadım, bu şekilde kilit ekranı varmı acaba?

• Kenarları çok kalın geldi bana. Ekrandaki siyah kısım ile bileştiğinde falan.

Sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmC43 -- 16 Ağustos 2017; 18:28:7 >
  • YAŞADIGIM SORUNU SÖYLİYİM 10GÜN ÖNCE ALDIM BUGÜN KENDİ KENDİNE KULAKLIK SESİ ARAMA YAPARKEN SESİ KENDİNE AŞIRI AZALDI BENİM SES KARŞIYA NORMAL GİDİYOR HOPARLÖRDE NORMAL 1SAAT BÖYLE OLDU RESET FELAN ATTIM İŞE YARAMADI FABRİKAYA DÖNDÜRCEKTİM ANDROİD 7 GÜNCELLEME GELDİ YAPTIM DÜZELDİ SİZCE BU NEDENDİR İLGİNÇ GELDİ BANA
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyintr

Biraz kurcaladım ama uygulamaları taşımayı bulamadım. Depolama ayarlarında böyle bir seçenek buldum

Verdiğiniz ekran görüntüsüne bakılırsa sistem içindeki yer kaplayacak ses-foto-video dosyaları varsayılan seçenek olarak microSD karta kaydediliyor görünüyor. Bu önemli ve iyi bir haber, en azından uzun süreli 1080p videoları sıkıntısız karta kaydederiz gibi görünüyor sistemin kendi appleri ile.

Ama asıl önemli olan, 3.parti yazılımların, yani Titanium Backup gibi yedekleme ve Dailyroads vs. gibi video kayıt uygulamalarının klasörleri. Bu 3. parti yazılımların dosyaları karta kaydedilemiyor olabilir!

Yani benim sorduğum 3 seçenek direkt MIUI içinden yapılamıyor galiba, diğer konuda sorduğum arkadaşlardan da olumlu cevap gelmedi şimdiye dek.

Ama Redmi Note 4X konusundaki bir arkadaş "ResurrectionRemix (Android 7.1.2)" içinden bu dediklerimin tamamının mümkün olduğunu yazdı sağolsun:

Link: https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128320462

quote:

Hocam ben MiUi kullanmıyorum şuanda deneyemeyeceğim fakat kullanmakta olduğum ResurrectionRemix (Android 7.1.2) romunda dediklerinizin hepsini sistem içerisinden yapabiliyorum ve Micro SD kartı da özel olarak biçimlendirip dahili hafıza olarak kullanıyorum, sistem depolama ayarlarında mevcut. Cihazı alırsanız bu romu kullanmanızı öneririm hem batarya performansı daha iyi hem genel kullanım daha akıcı. Herhangi bir hatası da yok. Ayrıca custom romlar arasında tamamen türkçe olan tek rom.

O zaman Custom Romlar ile hızlı bir 32-64GB microSD kart kullanarak daha ucuz olan 16GB'lık Redmi versiyonlarını bile satın alabiliriz rahatça, çekinmeden. Böylece sistemi biraz yavaşlatsak da elimizdeki kartlarla 32GBlık cihazların bile üstünde depolamaya sahip olabiliriz. Ramin 2GB olması beni pek etkilemez nasıl olsa (Redmi 4X 2/16GB için konuşuyorum).

İşin kötü tarafı, ben 5.5" telefon kullanamadığım için daha küçük olan 5" Redmi 4X almak zorundayım. Ancak Redmi 4X , Redmi Note 4'ün yanında sönük kaldığı için dünya genelinde pek tercih edilmiyor. Redmi Note'lar için birçok konu açılmışken ve Custom Romlar hazırlanırken, Redmi 4X'in kendine ait bir altforumu bile yok XDA sitesinde henüz.

Yani büyük ihtimalle Redmi 4X ile ResurrectionRemix gibi custom Romları kullanamayacağım, ya da muhtemel bugları olabileceği için tercih edemeyeceğim. Aslında ben öteden beridir Cyanogenmod hayranıyım ve alacağım cihazların resmi CM destekli olmasını tercih ederdim. Ama şimdi hatasız bir LineageOS gelir mi Redmi 4X'e, emin değilim. Kullanıcı az olduğu için seçenekler pek fazla olmayacaktır, olanların da bugları kısa sürede düzeltilmeyecektir.

O yüzden bu seçeneklerin en azından bir kısmı orijinal MIUI içinden yapılabiliyor olsaydı mükemmel olurdu benim için. En azından ilk etapta, sorunsuz bir Custom Roma geçene dek.

Çok teşekkür ederim ilginiz için.

NOT: MIUI içinden dediklerimi deneyebilen başka arkadaşlar da olursa çok sevinirim bu arada!

• Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Redmi 4x yerine, redmi 4 prime düşünürseniz biraz daha performanslı bir cihaz almış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Redmi 4x yerine, redmi 4 prime düşünürseniz biraz daha performanslı bir cihaz almış olursunuz.

Çok haklısınız, zaten ilk dikkatimi çeken Redmi 4 Prime'dı!

SD625 ve Adreno506 ile çok daha performanslı ve fiyatını hakeden bir telefon. Üstelik 14nm SD625 ile FHD ekrana sahip olmasına rağmen, 28nm SD435'li Redmi 4X'den daha uzun batarya süresi alınabiliyor.

Ama işte siyah rengi ülkemizde az bulunuyor ve fiyatı Redmi 4X'den 150-200 TL daha pahalı. Böyle olunca da Mi5'e çok yaklaşıyor. Mi5 varken de Redmi4 Prime alınmaz zaten, yazık olur. İleride kronik sorunu çıkmazsa 128GB Mi6 alacağım için şu an işe yarar en düşük fiyatlı Xiaomi telefon ile iadre etmek zorundayım. Redmi 4A ise en ucuz olmasına rağmen o özelliklerle 500-550 TLyi haketmiyor, Redmi 4Xden çok geride.

5.5" telefonları sıkıntısız kullanabilen sizin gibi arkadaşlara imreniyorum resmen. Canavar gibi Redmi Note'ları alıyorsunuz ve arkanıza dönüp bakmıyorsunuz bile. O fiyata o özellikler harika ya!

Hepiniz güzel günlerde kullanın telefonlarınızı. Bilgilendirme için teşekkürler.

Çok sağolun, teşekkür ederim :)

Aslına bakarsanız ben bu cihaza 4.7 inch Galaxy Alpha'dan geçtim :) İlk 5.5 inch telefonum.İnsan kafasına takmazsa herşeye alışıyor

• Arkadaşlar merhaba. engineer modda, cds information menüsü yok. nasıl imei atabilirim? teşekürler
  • Merhabalar arkadaslar. Bir kac sorum olacak. Telefonu cok begendim ama bilgisizim bu konuda.

Mediatek ile sd625 arasindaki farklari kisaca anlatir misiniz? 10cekirdekli bir islemci ama anladigim kadariyla rahatsiz olanlar var

Bazi modeller 3gb bazilari 4gb bu nasil oluyor?

Bi kac mesajda gordum global surum tam olarak nedir?

Mtk ile 625'i nasil ayirt edebiliriz? Hepsiburada'dan bakiyorum da birden fazla redmi note 4 var. Hangisi snap625 oluyor?

Son olarak da snap625 islemcili olan ne kadar fiyata satiliyor?

500-550 ye 4a nerde var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar telefon abime ait. kendisi şu an eskişehirde olduğu için imei işini halledemiyorum. Eskişehirde olan ücret mükabili yardımcı olabilecek biri var mı aranızda
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.