Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.772
Cevap
117
Favori
423.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk defa %100 doldurdugum telefonda daha sarj tam oturmamasina gore pilden gayet memnun kaldim arkadaslar kullanim detayini fotolar ile gosteriyorum daha iyi fikir sahibi olabilir almayi dusunenler.
    Bu mesaja eklenen görseller:

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akheria

Xseller dan aldim ben fiyati listede yaziyo ztn

Güle güle kullan Hayırlı olsun
    Bende Xsellere sipariş geçtim bakalım ne zaman gelir.
    Ayrıca Benim bu teli almamdaki en büyük etken Pil Performansı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

sorun şarj olma süresi :) bir önceki sayfaya tazmıştım, sadece bilgisayardan sarj oluyor su an

Selam Bilgisayarın üstünden 100mA gibi düşük akımla şarj olupta,
    senin orjinal şarj alatinden sajrj olmaması tuhaf durum,
    Peki başka bir şarj aleti ile denedinmi?
    şarj aleti bozuk olma ihtimalide var
  • ekrem.kolu kullanıcısına yanıt
    En az 5-6 farkli sar aleti ve kablosuyla denedim olmuyor. İsin pis tarafi kendi sarj aleti bozuldu,zannediyorum butun gece sarjda birakinca oldu. Sarj edemeyince kafayi buldu sarj aleti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla bende sasirdim sizin sorunuza, bildigim kadariyla sarj aleti sarj bitince elektrigi kesio boyle bir soruna yol acmamasi lzm. Hizli sarj destego var telefonda ondan mi kaynaklandiy ki

• Arkadaşlar iyi akşamlar lenovo vibe z2 promu redmi note 3 pro mu?

Redmi note 3 proda hızlı şarj yok bildiğim kadarıyla varsa redmi alabilirim
    Kamera olarak lenovo vibe z2 pro daha iyi diye biliyorum

Kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Warknife_ -- 20 Mart 2016; 22:14:45 >
  • _Warknife_ _ kullanıcısına yanıt
    Redmi note 3 pro'da piyasadaki en hızlı şarj teknolojisi olan qualcomm quick charge 3.0 teknolojisi mevcut. Takriben 30 dk'de pilin %50-55'i dolar.
  • Akheria A kullanıcısına yanıt
    Aklima gelen veya nette bulabuldigim herseyu denedim ama nafile. Google de redmi note 3 not charging gibi bi arama yaparsaniz baya kisinin basina benzer sorunlar geldigini ama henuz kimsenin cozum bulamadigini gorursunuz.
    Hayur sarj soketinden falan emin olsam yarun gidip degistirecem ama emin degilim iste .

Bu arada telefona daha onay vermemistim aliexpress uzerinden,saticiyla da baya gorustuk bu konuyu ama malum cozumsuz kaldi. Telefonu cine tamire yollasam donuste gumruge takilir. Kismi para iadesi istiyim diyorum ama ne kadar istemeliyim sizce ?

• Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    hocam emin misiniz, bunu hiç görmemiştim gsmarena'da da quickcharge yazıyor sadece, 1.0 anlamında düşünmüştüm hep onu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Redmi note 3 pro'da piyasadaki en hızlı şarj teknolojisi olan qualcomm quick charge 3.0 teknolojisi mevcut. Takriben 30 dk'de pilin %50-55'i dolar.

Cenkay Bey quickcharge 3.0 desteklemediğinden bahsediyor linkte

http://en.miui.com/thread-224873-6-1.html
  • Araştırdığım kadarıyla işlemci quickcharge 3.0 destekliyor fakat telefonda quickcharge 2.0 varmış.
  • Bu arada imei repair işini soran arkadaşlar için miui forumundan birisi anlatmış link veriyorum konu sahibi isterse ilk mesaja koyabilir.
    http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akheria

Bu arada imei repair işini soran arkadaşlar için miui forumundan birisi anlatmış link veriyorum konu sahibi isterse ilk mesaja koyabilir.
    http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html

Bu anlatımı Türkçeye çevirecek babayiğit varmıdır acaba? İnternetten bulduklarıma göre çok daha kolay gözüküyor bu yöntem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TA7AI

arkadaşlar sitem ediyorsunuz ama konuyu hiç okumuyorsunuz
    ben konun başında da yazdım
    geekbuying sitesinden aldım ama risk ederek aldım
    çünki bazıları almış eline ulaşmış
    bazılarınınki geri dönmüş o yüzden bende hocanın hesap göle yogurt çaldım ve aldım
    bakalım 10 martta kargolanacak bekliyorum

hocam ne yaptınız sizin tel sip de varmı gelişme ne yaptınız bende pro ya geçmek üzereyim ama tamda karar veremedim
  • Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    Cenkay hocam pro içinde bir mesaj gurubu varmı ?
    varsa benide eklermisniz
    yoksada kuralım not 3 için çok faydalı olmuştu
  • Arkadaşlar cinde bulunan bir yakınımızdan redmi 3pro getirteceğim gelicek cihaz ülkemizde sorunsuz calisirmi dikkat etmem gereken bir versiyonu varmidir ona göre sipariş vericem..

• http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html

adım 1
    **telefonun rootlu olması gerekiyor.**

adım 2
    -https://drive.google.com/file/d/0B3bizPCWTBjcYllrVUx5cDJoTDQ/view?usp=sharing bunu indirin.
    - adreste Qualcomm QPST Tool, IMEI Converter ve adb dosyaları var.
    - qpst'yi kurun.

adım 3
    - qpst'yi kurduktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın ve adb klasörünü açın.
    - telefonda usb debugging (usb hata ayıklama) nın işaretli olduğundan emin olun.
    - shift'e basılı tutarak boş bir alanda sağ tıklayın ve "komut penceresini buraya aç" seçeneğine tıklayın.
    ***tırnak içindeki alanın çevirisi sizde farklı ama benzerdir, aşağıdaki resimden doğru seçeneği bulunuz.***
    ★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★

- cmd ekranında "adb shell" yazıp enter'a basın.
    - aynı ekranda "su" yazın. sonra da "setprop sys.usb.config diag,adb" yazın.
    - telefon şimdi tanılayıcı modda (diagnostic mode) olacak.
    - "C:\Program Files (x86)\Qualcomm\QPST\bin" adresinden "QPST Configuration"ı açın.
    - telefonunuz active phones'un altında yer alacaktır.

- "star client"a ve açılan seçeneklerden software download'a tıklayın.

- sekmelerden backup'a tıklayın ve bu ekranda QCN dosyanızı bir yere kaydedin. bunu yapmanız sonradan yanlış bir şeyler yaparsanız diye önemlidir.

- bu QCN dosyasını restore etmek için restore sekmesinden qcn dosyanızı seçin.
    - QPST'yi kurduğunuz yere gelin ve “RF_NV_Manager” programını bulun.
    - bunu “C:\Program Files (x86)\Qualcomm\QPST\bin” adresinde bulabilirsiniz, fakat size göre değişiklik de gösterebilir.

- “RF_NV_Manager”yi açın ve telefonu bağlayın. (zaten bunu yapmıştık, heralde fazladan yazma gereği duydu konuyu açan arkadaş.)
    - “RF_NV_Manager” içinde "file"a tıklayıp "Read supported RF NV items"a basın.

- 550 sayısını arayın. yanında "NV_UE_IMEI_I" yazacaktır.

- 9 tane boş kısım var, burası imei numaranızı yazacağınız yerdir.
    - hex kutucuğunu işaretleyin.
    - indirdiğiniz klasörün içindeki IMEI converter programını açın
    - bu programı imei numaranızı hex numarasına çevirmek için kullanın. imei numarasını dikkatli yazdığınızdan emin olun.***

- bu işlemi yaptıktan sonra RV NV Manager programında o boşlukları dolduracaksınız. burası önemli:
    *** 9 tane boşluk var her boşluğa iki karakter yazacaksınız. ilk boşluk 08 gibi bir şey iken ikinci boşluk da 9A gibi bir şey olacak.***

- bütün boşluklar dolduktan sonra "File"a tıklayın ve "Write changed NV items to phone"a basın.

****arkadaşlar burada önce "Write changed NV items to phone"a basın demiş ama resimde ise "Write NV"ye basın demiş. buradaki ayrımı ben anlamadım, tecrübeli arkadaşlar buraya bir açıklık getirmeli.****

- bütün işlemler bu kadar, telefonu yeniden başlatıp *#06# 'yi tuşlayarak değişikliği kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mike4peace -- 21 Mart 2016; 0:57:34 >

• mike4peace kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam. Arayanların ve benim işime yarayacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ridooo kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam, umuyorum ki birilerine yardımcı olur.

• Ceviri iline saglik hocam cok faydali olucak umarim butun arkadaslar icin

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.