Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.115
Cevap
63
Favori
167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefonla gelen romda İngilizce ve Türkçe dil mevcut geldi. Rom kurmadan sadece root işlemi yapılması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonsan

Telefonla gelen romda İngilizce ve Türkçe dil mevcut geldi. Rom kurmadan sadece root işlemi yapılması gerekiyor.

Türkçe var ise satan arkadaş kendi yüklemiştir. Ben aldığımda da arkadaş türkçe yüklemiş ama rom çok kötüydü. Kendim sphinx rom yükledim o gayet iyi. Orjinalinde sadece ingilizce ve çince mevcut.
  • Benim telefonum da az önce geldi. Beklediğimden hafif ve küçük. Ele alınca 1. Sınıf bir telefon olduğu anlaşılıyor. Rom tabiki farklı ama alışacağız. Şöyle diyeyim bir Çinli telefonlar var bir de xiaomi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobjk -- 28 Aralık 2015; 19:02:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagamor

Arkadaşlar bugün ben de cihazı aldım. Yalnız kutusunda td lte yazıyor. Biraz araştırdığımda fdd lte olması filan lazım deniyor 4G bağlantı için. Doğrumudur?

Nerden aldin usta teli acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yanlis anlasilmis, ben zaten diyorum ki
    32gb redminote-2 gereksiz , sd yuvasi aten var. 0.2ghz daha hizli islemci filan gereksiz..
    16gb redminote-3 de sdcardi olmadigi icin sikinti. onu da eledim.

yani ben zaten
    redminote-2 16 gb
    ile
    redminote-3 32gb

hangisi diye dusunuyorum.
    bu arada bu ikisi arasindaki fiyat farki 470 TL vs 730TL oldu..

bu kadar fark olunca da simdi redminote2 alip 2 sene sonr redminote 5 alsam, daha avantajli mi olur acabaa )))
    f/p ve TR garantisiz telefon alicaz diye oturup sonra da 700 tl yi gecmek garip..

@sagamor
    hocam androidde oyle o is,
    yani 4gb ramin olsa bu sefer bostayken 2gb sini kullanacak.
    arka planda bazi uygulamari uyutuyor kaynak sikintisina gore.

• quote:

Orijinalden alıntı: mali63

quote:

Arkadaşlar bugün ben de cihazı aldım. Yalnız kutusunda td lte yazıyor. Biraz araştırdığımda fdd lte olması filan lazım deniyor 4G bağlantı için. Doğrumudur?

Sahibinden de bir şahıstan aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali63

quote:

Sahibinden de bir şahıstan aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dragonsan

Türkçe var ise satan arkadaş kendi yüklemiştir. Ben aldığımda da arkadaş türkçe yüklemiş ama rom çok kötüydü. Kendim sphinx rom yükledim o gayet iyi. Orjinalinde sadece ingilizce ve çince mevcut.

Teşekkürler ingilizce varsa rom atmama gerek yok alınca

• Bu arada miui'nin resmi forumunda global android 6.0 için gönüllü testerlar arıyorlar. Yakında redminote 3'lere de 6.0 gelir.
  • gmail rehberini aktarabilen var mi ?
    tlfu yeni aldım şu an kafayı yemek üzereyim
  • Derken hallettim çok karışık geliyor şu anlık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLeNN

gmail rehberini aktarabilen var mi ?
    tlfu yeni aldım şu an kafayı yemek üzereyim

Marketten Google uygulamalarını yüklemeniz gerek. Onunla birlikte Google Contact Sync diye bir uygulama yüklenecek. Ondan sonra otomatik olarak senkronize olacak rehber.
  • Bu tel. aliexpres üzerinden alıp eline ulaşan varmı acaba?

Varsa link atarmı?
  • Cihaz bugün elim geçti, ilk izlenimlerim gayet olumlu. Merak ettiğim bir kaç konu var, tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim. Cihaz Türkçe geldi çeviride bir kaç küçük sorun dışında probleme (henüz) rastlamadım. Sorularım;
    1 Cihazda rom yüklü olup olmadığını nasıl anlarım. Türkçeyse rom var mıdır? Cihazdaki MIUI sürümü 77. stabil sürüm 77.0.11.0 şeklinde yazıyor. Play store var.
    2 Cihazla gelen gereksiz uygulamaları nasıl silerim? Ya da silebilir miyim?
    3 Cihazı orijinal romuyla ingilizce olarak kullanmak istiyorum. Mantıklı mı yoksa başka bir rom mu önerirsiniz?
    4 IMEI repair işlemini eski usül yazılım falan yüklemeden yaptım işe yaradı. Yazılım attığımda tekrarlamam gerekir mi?

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
  • Biliyorum ancak burada konu altında videoyu izledikten sonra almak isterlerse diye paylaşmıştım :(
  • Herkes sizin gibi düşünse konu ilan sayfasına döner

• telefon şimdi elime ulaştı. işyerinde olduğum için akşama ilgileneceğim artık. şarj aleti yolda daha. lg g2 şarj aleti ile sorun olmaz herhalde standart hepsi.
  • Benimde cihazım elime ulaştı. Gri renk. Malzeme kalitesi oldukça iyi. Kamerası Nokia 808'den geçtiğimden ancak idare eder düzeyde geldi. Gerçi Nokia 808 yeni çıkan kamera özelliğiyle ön plana çıkan cihazlarla bile kapışacağından normal. Onun dışında bir sorun vs. göremedim. Sonuç olarak ilk izlenimim, Türkiye'den bu memnuniyeti sağlayacak bir cihazı 1500 liraya alırdım en az.

Düzenleme:Belirtmeyi unuttum, cihazı yeni alanlar SIM tepsinini çıkarırken biraz sorun oluyor. Sanki iğneyi boşluğa batırıyormuş gibi oluyor korkmayın biraz daha zorlayın. Bende endişelendim ilk başta ama şu videoda görünce bayağı zorlamam gerektiğini denedim ve sorun yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=rfaSI8g1ecA

Düzenleme 2:Turkcell ve Avea SIM kartlarla denedim, ikisindede 3G hızı iyi, yarım saatlik süreçte kopma vs. olmadı. Cihazda hiç bir sorun yok şimdilik ve bu kadar sorunsuz olmasını beklemiyordum, dur bakalım kesin çıkacak bir sorun :)

Düzenleme 3:Sebebini bilmiyorum ama ilk açılışta Avea şebekesi hemen geliyor Turkcell şebekesi Avea'nın neredeyse 3 4 katı sürede (2-3 dk) geliyor. Onun dışında bir sorun yok, uyumsuzluk vs. gibi bir şey sanırım. Buna sorun denebilirse tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen -- 29 Aralık 2015; 16:15:51 >

• Dün geceden beri ben de kurcalıyorum sorun denebilecek pek bir şey yok. Sphinx rom muydu neydi onu sorunsuz kurdum. Çin uygulamalar gitti. Google uygulamaları geldi. Cihaz gayet hızlı. Az önce baktım 6 saat 45 dakika ekran süresi bunun %75'ini ekran kullanmış. Şarj % 74'de. Ki neredeyse elimden düşürmedim ekran parlaklığı 75-80 arasıdır . Wi-fi hep açık, 3g nadir. Tek sıkıntı widget yükleyemedim. Launcher da yüklenmiyor sanırım. Romla alakalı diye düşünüyorum. Bilgisi olan varsa fikirlere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobilist

Benimde cihazım elime ulaştı. Gri renk. Malzeme kalitesi oldukça iyi. Kamerası Nokia 808'den geçtiğimden ancak idare eder düzeyde geldi. Gerçi Nokia 808 yeni çıkan kamera özelliğiyle ön plana çıkan cihazlarla bile kapışacağından normal. Onun dışında bir sorun vs. göremedim. Sonuç olarak ilk izlenimim, Türkiye'den bu memnuniyeti sağlayacak bir cihazı 1500 liraya alırdım en az.

Düzenleme:Belirtmeyi unuttum, cihazı yeni alanlar SIM tepsinini çıkarırken biraz sorun oluyor. Sanki iğneyi boşluğa batırıyormuş gibi oluyor korkmayın biraz daha zorlayın. Bende endişelendim ilk başta ama şu videoda görünce bayağı zorlamam gerektiğini denedim ve sorun yok.
    https://www.youtube.com/watch?v=rfaSI8g1ecA

Düzenleme 2:Turkcell ve Avea SIM kartlarla denedim, ikisindede 3G hızı iyi, yarım saatlik süreçte kopma vs. olmadı. Cihazda hiç bir sorun yok şimdilik ve bu kadar sorunsuz olmasını beklemiyordum, dur bakalım kesin çıkacak bir sorun :)

Düzenleme 3:Sebebini bilmiyorum ama ilk açılışta Avea şebekesi hemen geliyor Turkcell şebekesi Avea'nın neredeyse 3 4 katı sürede (2-3 dk) geliyor. Onun dışında bir sorun yok, uyumsuzluk vs. gibi bir şey sanırım. Buna sorun denebilirse tabi.

Ustadim, link verirmisin aldigin yerin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.