Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
6.109
Cevap
73
Favori
156.047
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> ★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★
Giriş
    2198 Mesaj

İlk mesajda stok ROM indirme linki ve kurulumu anlatımı var hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Willian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3G'li olan telefonlara takoz diye tabir edilen telefonların IMEI sorun olmuyordu. Operatörlerin telefonlara göre sinyal ayrımı yapacak bir sistemi olduğunu düşünmüyorum. Bence sorun olmayacak. 4G uyumlu hat almaya gittiğimde telefonunuz uyumsuz dediler. Ben de uyumlu olduğunu söyledim ve menüyü gösterdim. Avea operatörüyle aramda şöyle bir konuşma geçti; Eğer bu telefonu pasaporta kayıt ettirseydim bana 4G uyumlu sim verecek miydiniz diye sordum. Hayır çünkü telefon modeliniz listemizde yok dedi. Ben de bu nasıl iş? Dünyada binlerce telefon var, iki sayfa telefon modeliyle benim telefonumun 4G uyumlu olup olmadığını bulamazsınız bu konu hakkında çözüm bulmanız gerekiyor dedim. Yapabileceğimiz birşey yok denildi.

|
    |
    JesterKafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: TacoNikky

quote:

Orijinalden alıntı: hayr16

arkadaşlar

dün akşam telefon koltuktan zemin ahşap yere düştü

cam üzerine değilde arka yüzey üzerine

şimdi kötü haberi veriyorum telefonla konuşurken ses çızırtılı geliyor. sanırım hoperlörü patladı

nasıl yapabiliriz. uyumlu başka model bulabilirmiyiz.

Telefonla konuşurken cızırtı varsa sorun ahizededir. Eğer muzik açtığınızda falan cızırdıyorsa hoparlördendir.
    Aliexpressten sipariş etmek lazım hocam. Geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

quote:

Orijinalden alıntı: hayr16

arkadaşlar

dün akşam telefon koltuktan zemin ahşap yere düştü

cam üzerine değilde arka yüzey üzerine

şimdi kötü haberi veriyorum telefonla konuşurken ses çızırtılı geliyor. sanırım hoperlörü patladı

nasıl yapabiliriz. uyumlu başka model bulabilirmiyiz.

Telefonla konuşurken cızırtı varsa sorun ahizededir. Eğer muzik açtığınızda falan cızırdıyorsa hoparlördendir.
    Aliexpressten sipariş etmek lazım hocam. Geçmiş olsun

Sorun ahize de
    Tr de bulunan uyan başka model varmıdır acaba

aliexresten link verebilirmisiniz. ben bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayr16 -- 21 Mart 2016; 13:29:29 >
    |
    |

• Teğmen
    128 Mesaj

Bir Avea kullanıcısı olarak gittim bayiye 4.5 G kartımı almak istiyorum dedim. Telefonumu aldı, 5555 ' e 4.5G HAZIR yazıp gönderdi. Gelen mesajda telefonunuz uyumludur mesajını görünce hazırladı kartı verdi. Şimdi 1 Nisanı bekliyorum. Başka bir bayi deneyiniz. :)
    |
    |
    alivelimaria kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    600 Mesaj

Bende vodafone da yaptim 4,5G yazip 7000e gönderdim. Sim kartiniz uyumlu ancak telefonunuz uyumsuzdur mesaji geldi.Ancak imei'ye gore cevap geldigini biliyorum. 4,5G geldiğinde ise telefonun 4,5Gde cekeceginden şüphem yok. Çünkü 4,5G yazilima gore degil donanima göre çalışır. İmei nin eski telefona ait olmasi sadece resmiyette desteklememesi anlamina geliyor. Yoksa telefonda o donanim carsa destekler.

|
    |
    fevzizafer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

IMEI'ye göre belirliyor cihazın 4G uyumlu olup/olmadığını. Bunu aşmak için kendi IMEI'sini yükleyip sonra tekrar klon IMEI yükleyebilirsiniz Maui Meta ile..
    |
    |
    sese61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2198 Mesaj

4.5G uyumlu bir cihaza takın hattinizi bayiye gidin değiştirin

Arkadaşın da dediği gibi 4.5G yazılım değil donanımla alakalı bu cihazda da 4.5G uyumlu donanım var

|
    |
    alivelimaria kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bence gerek yok oyle yapmaya. Ancak sagolun yine de öneriniz icin :)

|
    |
    felixamor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    http://en.miui.com/download-301.html#440 buradaki romu indirdim pcden telefona attım update ile seçtiğimde cihaz yeniden başlıyor yüklnemiyor yardımcı olabilir misiniz?
    |
    |
  • Binbaşı
    1845 Mesaj
    Arkadaşlar ne kadar çok mesaj o kadar hızlı çözüm sizde konu hakkında talep yollarsanız çözerler.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Apple iPhone 7 & 7 Plus Kullanıcı Kulübü
    iPhone 7 Plus / 32GB Mat Siyah
  • Çavuş
    68 Mesaj
    Beyler redmi note 3 un 4g freksnsları 1800mhz, 2100mhz, 2600mhz destekliyor. Ben bulunduğum yerde 4g sinyallerine baktım avea 4g yi buluyorum ama vodafone 4g yi bulamadım aynı yerde Huawei g7 hem avea hemde vodafone un 4g sini buluyor internet baktığımda o modelin fazladan 4g 800mhz bandına da sahip olduğunu gördüm. Sormak istediğim biz bu işlemcideki 800 mhz bandını acamazmıyız sony m5 modeli de mt6795 kullanıyor ve onda bu frekans var. 1800 ve 2100 şehirler için uygun frekanslar deniyor ama kırsal bölgeler için 800mhz öne çıkıyor bunu mtk tools ile açabilirmiyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kesn -- 21 Mart 2016; 19:29:32 >

Rica ederim faydalı olduysa sevindim
    |
    |
    cettindir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: zaomss

Arkadaşlar ne kadar çok mesaj o kadar hızlı çözüm sizde konu hakkında talep yollarsanız çözerler.

quote:

Orijinalden alıntı: zaomss

Kullandıkları tüm sosyal medya kanallarından iletişime geçtim. Üzererine iki güncelleme geldi hala değişiklik yok. Ayrıca marketten miui ile ilgili tüm olumsuz yorumları beğeniyorum ama nafile

|
    |

• Yarbay
    2191 Mesaj
    Yeni rom yukledim full parlaklik ve %50 wifi + %50 mobil veri kullanimi

• Teğmen
    170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

IMEI'ye göre belirliyor cihazın 4G uyumlu olup/olmadığını. Bunu aşmak için kendi IMEI'sini yükleyip sonra tekrar klon IMEI yükleyebilirsiniz Maui Meta ile..
    quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Ben onuda denedim avea tanımadı yine uyumsuz dedi, 8 lira verdim aldım..
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Kesn

Beyler redmi note 3 un 4g freksnsları 1800mhz, 2100mhz, 2600mhz destekliyor. Ben bulunduğum yerde 4g sinyallerine baktım avea 4g yi buluyorum ama vodafone 4g yi bulamadım aynı yerde Huawei g7 hem avea hemde vodafone un 4g sini buluyor internet baktığımda o modelin fazladan 4g 800mhz bandına da sahip olduğunu gördüm. Sormak istediğim biz bu işlemcideki 800 mhz bandını acamazmıyız sony m5 modeli de mt6795 kullanıyor ve onda bu frekans var. 1800 ve 2100 şehirler için uygun frekanslar deniyor ama kırsal bölgeler için 800mhz öne çıkıyor bunu mtk tools ile açabilirmiyiz
    quote:

Orijinalden alıntı: Kesn

Hocam merhaba, bu konuyu oldukça araştırdım. İşlemcinin ne olduğundan ziyade üretici firmanın anakarta koyduğu lte chip'ine göre oluyor bu destek.

Bizim telefon 1800, 2100 ve 2600 frekanslarını destekliyor. Başka frekans eklemek ya da acmak gibi bir durum olmuyor.

Note 3 proya bakarsanız snapdragon işlemcili ama o da 1800, 2100 ve 2600ü destekliyor.

800 bandı daha yavaş 4g hızı olmasına ragmen cok daha fazla yerde çekim gücü sağlıyor. Ben de avea kullanicisiyim, biz 1800 ve 2600 frekanslarından faydalanacağız çünkü turkcell 2100 frekansındaki tüm bandları satın aldı. İyi 4g hızına sahip olacağız ama çektiği yerlerde. Zamanla baz istasyonu arttıkça çekim sorununuz geçecek

|
    |

• Yüzbaşı
    253 Mesaj

full parlaklık nasıl kullanıyorsunuz gözleriniz yorulmuyor mu? ben yarı parlaklıkta bile gözlerimi kısarak kullanıyorum. ama full parlaklk için iyi bir süre almışsınız. hangi rom acaba bu?
    |
    |
    Willian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2191 Mesaj

Hocam dışarıdaydım bugun hep ondan dolayı sorun olmadı. Romun adını bilmiyorum bende mi forumda gezerken denk geldim.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    hed-pe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    600 Mesaj

7.2.3 romunun hangisi oldugu gecmis 10 sayfa icinde var. Ben dahil bir cok kullanici suan bu romu kullaniyoruz.

|
    |
    hed-pe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevap için teşekkürler hocam nette baktığımda mtk li modellerin çin için uygun olan 4g frekanslarını ve bazı kullanılmayan 3g frekanslarını batarya tasurrufu için kapatıldığını görmüştüm ondan dolayı açabilirmiyiz diye düşünmüştüm. Anlaşılan bu konuda yapabileceğimiz bişey yok

|
    |
    Bahsedilenler: TacoNikky
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,653
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.