Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 7 Pro ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yaklaşık 6-7 aylık bir yenileme döngüsüne oturan Xiaomi’nin Redmi serisi için yedinci nesle geçiş zamanı geldi. Yavaş yavaş sertifika onaylarında ve görsel sızıntılarında Redmi 7 serisini görmeye başladık.

Xiaomi Redmi 7 Pro özellikleri

Kısa bir süre önce Çin haberleşme komisyonu onayından geçen Redmi 7 versiyonları gündeme gelmişti. Bu kez de Redmi 7 Pro modeline ait olduğu ifade edilen bir görsel internete sızdırıldı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi’nin Android Go telefonu ortaya çıktı

Redmi 5 serisinde 18:9 görüntü oranına geçiş yapan, Redmi 6 serisinde ise çentik tasarımını benimsemeye başlayan Xiaomi, Redmi 7 serisinde de su damlası çentik tasarımına geçiş yapacak gibi görünüyor.

Çentiği biraz daha küçülten firmanın böylece ekran-kasa oranını bir miktar daha arttırabildiği tahmin ediliyor. Bir değişiklik olmazsa Redmi 7, Redmi 7 Pro, Redmi Note 7 modellerinin tamamında su damlası çentik tasarımını görebiliriz.

Diğer taraftan çift arka kamera ve parmak izi okuyucu yine kesin olarak modelde yerini alacak. Donanım tarafında ise Snapdragon 632 yonga seti ve daha küçük bir batarya tahminleri yapılıyor. Yeni Redmi 7 serisi ya ay sonunda ya da gelecek ay ortalarına doğru piyasaya çıkmış olacaktır.

• İşlemcisi biraz daha iyi olabilir gibi ama redmi note 7 de büyük ihtimalle 660 veya 710 kullanırlar.

• Xiaomi damla çentikle şuan geride. İsmi ve yaygınlığını kullandığı için hissedilmiyor. Yoksa Vivo ve Oppo damla çentikli zilyon tane model çıkardı.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Yemin ediyorum anlamıyorum. Bunu siz, biz, o, bu, şu düşünebiliyor şirketler nasıl düşünemiyor ya da düşünüyorsa niye yapmıyor. Abi adam yılda 10 tane telefon çıkarmaya uğraşıyor yav. Manyak mısın nesin kardeşim. Bu yüzden verdiği sözleri de tutamıyor. Misal ben Xiaominin patladığı modellerden redmi note 2 sahibiyim. geçen aylarda google'ın lisans muhabbetinden sonra xiaomi bizi sattı. 1 aydır güncelleme yapamıyorum google uygulamalarına. Android 6 sözü verdi onu da yapmadı. Bu yüzden Redmi note 6 pro çok tatlı gelsede param olsa p20 lite alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Yemin ediyorum anlamıyorum. Bunu siz, biz, o, bu, şu düşünebiliyor şirketler nasıl düşünemiyor ya da düşünüyorsa niye yapmıyor. Abi adam yılda 10 tane telefon çıkarmaya uğraşıyor yav. Manyak mısın nesin kardeşim. Bu yüzden verdiği sözleri de tutamıyor. Misal ben Xiaominin patladığı modellerden redmi note 2 sahibiyim. geçen aylarda google'ın lisans muhabbetinden sonra xiaomi bizi sattı. 1 aydır güncelleme yapamıyorum google uygulamalarına. Android 6 sözü verdi onu da yapmadı. Bu yüzden Redmi note 6 pro çok tatlı gelsede param olsa p20 lite alacağım.
    Bende OnePlus One cihazımda MIUI'yi severek kulllandım. Kendime Redmi Note 4 aldım. Baktım kronik denecek sıkıntılar var. Global cihaz Band20 destekli olmasına rağmen şebeke sıkıntıları var. International sürüm olmasından dolayı güncellemeler kıt, Çin ROM gibi değil. Güncellemeler genelde bug giderme ancak yeni güncellemeler yeni bug demek. Bu arada snapdragon destekli cihaz. Aynı modelin MTK işlemcili olanı da var. O daha vahim olabilir. Bir serinin bile bir kaç varyasyonu var. Hangi birine güncelleme verecek bu marka? Hayran kitlesi çok olan bir marka olduğu için hatalar gözardı ediliyor gibime geliyor. Farklı marka olsa yerin dibine sokarlar.

• Emin KOÇ kullanıcısına yanıt
    Mi8 lite'da 710 olsaydı note 7'e koyarlardı ancak 660 olduğu için çok büyük ihtimalle 660'la gelir diye düşünüyorum gerçi 660'da eskidi artık keşke 710 olsa da alsak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin KOÇ kullanıcısına yanıt
    Bi zahmet hocam note 6 bile 660 type-c çıkmalıydı yüzyılın saçmalığını yaptı. 636 gene micro usb sadece ön kamerasi ve çentik farki var. 5den

• vjdrsjejv kullanıcısına yanıt
    Korkutma beni ya a2 alalı 2 hafta oldu.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Mtk pişmanlık aynen. Bende o var misal. Bluetoothdan hoparlör bağlanınca 3g rezilleri oynuyor vs vs. Haklısınız vallaha bende yere göre sığdıramıyodum ama alıcıların dur demesi lazım artık. giriş orta üst ve premium diye 4 segment çıkar devam et. Yok avrupa, giriş orta arası, premiumdan ortaya kırpma ıvır zıvır alanlar açıyor kendine.
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Yazılım desteğinin asıl kesilme sebebi mediatek olmasın ?

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    Diğer MTK ürünlerde durum nedir bilemiyorum hocam. Belkide öyledir bilemiyorum. Bootloader kısmı bu cihaz modelinde herkese açık, erişilebilir olarak geliyordu. Redmi note 3 ve sonrası cihazlarda bunun için xiaomi merkeze açar mısınız telefonumu diye mail atmak gerekiyordu. Belkide güvensiz falan diye engellemiştir google. ama 7.1.2 geçince engel falan kalmadı. Şu an LineageOS kullanıyorum. Yine açık bloatware. Ölçüsü ne bu işin bilemedim.
  • cayadüsensinek kullanıcısına yanıt
    2017 ikinci çeyrekte çıktı gerçekler

Xiaomi büyüdükçe saçmalamaya başladı böyle giderse sonu samsung gibi olabilir. Xiaomi tek avantajına bakarsak fiyatları çokta artısı olan cihazlar değil.
    @ridianod hocam redmi note 6pro'yu xiaomi yüzünden almayan kişi asus zenfone max pro'da alabilir yada p20 yerine zenfone 5. ^^ ayrıca asus zenmax pro2 tanıtıldı sd660 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 21 Aralık 2018; 3:59:59 >
  • Ekran kaç inç olacak?
  • cayadüsensinek kullanıcısına yanıt
    Micro var diye note6 plus aldim. Type c yi nerede bukucaz. Daha yaygin degil. Ama her yer micro dolu. Evdeki her esyada var neredeyse. Suan icin gereksiz goruyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.