Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
25
Favori
25.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benimde ekran süresi 10 saati zor görüyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam şarjı en uzun giden rom diye bir şey yok :) Sizin kullanım alışkanlığınıza göre değişiyor bu. Ben eu haftalık beta rom kullanıyorum, ondan da memnunum mesela.

Siz tavsiye üzerine çok gittiğine inandığınız romu bana söyleyin, ben size nasıl yükleyebileceğinizi anlatayım :)
  • Bende şu an ekran süresi ful wifide 6-7 saat oluyor. Bu süre büyük ihtimal mobil veri ile 4-5 saat olur. Yani bu telefondaki 4000 bataryaya göre çok az. Ben miui arayüzü olan şarjı uzun giden bi rom tavsiyesi istiyorum sizden. Ve nasıl yükleyeceğimi

4g İle kullanıyorsanız 6-7 saat normal diye düşünüyorum. Keza benim de öyle. Mobil veri ile dediğiniz gibi 5 saat normal sayılabilir.

Sırf ekran süresi için 2g ile denediğimde 10-12 saat arası alıyorum ama bunun bir anlamı yok ki. Sırf ekran sürem artsın diye telefonun sunduğu nimetlerden faydalanmayacaksanız ne anlamı var ki güncel bir telefon kullanmamızın. 3310 a devam ederdim.
    Benim full 3g ile 7-8 saat dayanır wifi ile 9-10

• genso kullanıcısına yanıt
    Bi yardımcı olsanız da ben de bootloader kilidi açsam ve sizin romu yüklesem? Yanlış mi hesabından başvuru yapmışım. Tekrar kendi mi hesabımdan başvuru yapamıyorum. Tam nasıl başvuru yapacağımı buldum ve başvuruyu yaptım ki aradan 5 dakika geçmeden onay mesajı geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheartgs43 -- 26 Nisan 2017; 14:4:45 >
    Ben de aynı hatayı yapmıştım, silinmesi için service.sg@xiaomi.com mail atman gerekiyor. Ben şöyle bir mail atmıştım hemen sildiler.

"Can you delete my number from this account: XXXXXXXXXX ( My number is: +905XX XXX XX XX )

Because i want to add my number another account: XXXXXXXXXX"

Üst taraftaki XXX'le yerine yanlış hesap no, alt tarafa olması gereken hesap no yazabilirsin.
  • bolobolo kullanıcısına yanıt
    Onay mesajı geldi. Herhalde sorun olmaz artık

He mesajı düzenlemeden önce okumuşum ben :)

Tamam o zaman bootloader açmak için China Developer rom kurmanız gerekiyor. Mevcut romda da deneyebilirsiniz China Developer'a geçmeden önce.
    Akşam deneyeyim hocam. China Developer roma nasıl geçeceğiz

Link süresi dolunca siliniyor. Daha önce attığım ana linkten yüklersiniz link ölürse;

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=ido_xhdpi&b=X&r=cn&n=

Detaylı anlatım için burayı inceleyebilirsiniz;

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-flash-tool-ile-fastboot-rom-kurulumu.3267/

Bootloader kilidi varken fastboot modda rom kuruluyor mu? Yoksa sadece bu durum için kabul ediyor?

Fastboot modda yüklenebiliyor kilide bakmadan.
    Emin misin hocam? O zaman neden kilit için uğraşıyoruz ki? Edl moduna alıp yükleniyor falan yazıyordu bi yerlerde. O zaman o şekilde yükleyeyim ben. Ayrıca kilidi kaldırmaya da çalışayım

Hocam siz ne yapmak istediğinize karar verip gelirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
    http://en.miui.com/download-298.html

Bu linkteki developer ya da stabil romu kurmak istiyorum. Sanırım en güncel bunlar

Bu linkteki romları yükleyebilmek için TWRP gibi 3. parti bir recovery yazılımı kullanmanız gerekiyor. TWRP yükleyebilmeniz için Bootloader kilidinin açık olması gerekiyor. Bootloader kilidinin açık olması için China Developer fastboot romunu yüklemeniz gerekiyor. China Developer fastboot romunu nasıl yükleyebileceğiniz de bir önceki linkte anlatılıyor.
    Peki bu romları bootloader kilidi açılmadan fastboot modda yüklemek için bi yöntem ya da dosyaların fastboota uyarlanmış başka bir çeşidi yok mu

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=ido_xhdpi_global&b=F&r=global&n=

Bu linkte Global Stable son sürümün fastboot versiyonu var.
    Mobilden açılmıyor ama eve gidince bilgisayardan bakayım hocam tamamdır. Kusura bakma seni de devamlı rahatsız ediyorum

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.