Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
25
Favori
25.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kaç defa tamamen deşarj ettiniz telefonu şimdiye kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

Kaç defa tamamen deşarj ettiniz telefonu şimdiye kadar?

Saymadım ama 2 günde 1 şarj ediyorum genelde. Geçen sene ekimde almıştım, yani 9 ay oldu alalı, 135 deşarj olur ortalama. Onun dışında google uygulamaları devre dışı bırakılmıyor global stabil romda. Buna bir çözüm var mı? Root atmak istemiyorum stabilite bozuluyor. Root atıp uygulamaları silsem sonra twrp ve rootu kaldırmamın imkanı var mıdır?

Edit:Tamamen diye sormuşsunuz dikkat etmedim başta. Tamamen bitirmek huyum değildir, 5-10 kaldığında şarja takıyorum. Tamamen bittiği olsa olsa 10 kez olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genso -- 7 Haziran 2017; 16:23:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genso kullanıcısına yanıt
    Lityum Polimer pil olduğu için şarj aleti ve kablo da seçiyor diye düşünüyorum (kendim kullanırken de fark ettiğim bir şeydi) Şuan kutudan çıkan kablo ve şarj aletiyle mi şarj ediyorsunuz?

Ayrıca tamamen deşarjın pil ömrüne faydalı olduğu bir gerçek, bunu da denemeni tavsiye ederim. Ayda bir mutlaka tamamen deşarj ediniz. Şarj olan tüm cihazlarınız için geçerli bu arada, sadece telefon değil :)
  • bolobolo kullanıcısına yanıt
    Tam aksine bunun zararlı olduğunu söyleyenlerde var. Doğrusu hangisi anlıyamadım. Kendi kablosu bozuldu kendi adaptörü ve başka kablo ile şarj ediyorum.

Zararlı olduğununu söyleyen halt etmiş :) Uzun araştırmalarım var bu konuda. Siz de araştırabilirsiniz, internette konuyla ilgili kaynak çok. Ama mümkünse yabancı kaynakları baz alınız. Çünkü TR kaynaklar yoruma dayalı oluyor genelde, araştırmaya dayalı değil.

Kablo 2A destekli değilse onu 2A yapabilirsiniz. Onun da etkisi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bolobolo

Zararlı olduğununu söyleyen halt etmiş :) Uzun araştırmalarım var bu konuda. Siz de araştırabilirsiniz, internette konuyla ilgili kaynak çok. Ama mümkünse yabancı kaynakları baz alınız. Çünkü TR kaynaklar yoruma dayalı oluyor genelde, araştırmaya dayalı değil.

Kablo 2A destekli değilse onu 2A yapabilirsiniz. Onun da etkisi olacaktır.

Peki hocam bu uygulamaları nasıl kaldırabiliriz? Rootsuz twrpsiz.

Hangi uygulamaları hocam? Resim yüklediyseniz görünmüyor.
  • Arkadaşlar anneme 1 yıl önce Redmi 3 aldık.
    Üzerinde gelen yazılımı halen kullanmakta.
    Yalnız telefon aşırı yavaşladı.
    Şu an en sorunusz,stabil,ksama,donma yapmayan yazılım hangisi?
    Onu yüklemek istiyorum.

Telefonda Miui7/Android 5.1 yüklü.
    MinT diye güncelleme almayan bir yazılım yüklü.
  • Arkadaslar En sonki Global Stabil yukledim memnunum fakat resimdeki "Ağ Baglantisi Bekleniyor" dye bildirim ara ara ckiyor onemsiz bsey ama ynede bunu yoketmenin bi yolu varmi bulamadimda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 8 Haziran 2017; 17:7:18 >
    SS atmıştım gelmemiş. Hangoust, Fotoğraflar, Sesli Arama, Play Filmler, Drive, Play Müzik.
    Mevcut yazılımı değiştirmeden/rootlamadan onları kaldiramazsiniz ama devre disi birakabilirsiniz. Yer kaplar ama çalışmaz. Siz galiba yer için soruyorsunuz, çünkü miui zaten siz aktif etmezseniz uyutuyor bu uygulamalari.

• ltrg kullanıcısına yanıt
    WLAN a gelin ayarlardan, orada Wlan yardımcı yoneticisini kapatin

• granma79 kullanıcısına yanıt
    1 yıldır hiç format atmadiysaniz ondan da olur. Ama yazılımı değiştirmek istiyorsanız, eu son stabil romu yükleyin.

Cok tesekkur ederim.ilgilenip cevap yazdiginiz icin.

• ltrg kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, çözüldü degil mi sorun?

İsteyim.suanda Bende huawei Mate 7 var bu esimin telefonu anlattim bulamamis. Galiba eve donunce ben bakacam :)

Surum Son global Stabil olan surum.Sanirim.yerini bulamadi.

Devre dışı bırakılmıyor bende. Son stabil global rom. Devre Dışı tuşu pasif. Sorunda o zaten.
    Hocam sen niye root ya da farklı yazılım olayına karşısın? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolobolo -- 8 Haziran 2017; 22:4:29 >
    Stabil kalmıyor hocam ondan.
    Valla hocam EU weekly rom ve root ile kullandım 6 ay boyunca redmi 3'ü. Gayet de canavar gibiydi :) Rootlu makinenin, rootsuz makineye göre yavaş çalışması imkansız :) Stabillik kısmı oynadığınız ayarlarla alakalı.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.