Şimdi Ara

Xiaomi Powerbank Fırsatları (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.829
Cevap
113
Favori
217.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    peki bu tarz bir dönüştürücü aparat biliyormusunuz ? Hangi isimle araştırıp bulabileceğimi bilmiyorum açıkcası. Bir ucu laptopa uygun diğer ucu usb olsa olur sanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyRRhiC

peki bu tarz bir dönüştürücü aparat biliyormusunuz ? Hangi isimle araştırıp bulabileceğimi bilmiyorum açıkcası. Bir ucu laptopa uygun diğer ucu usb olsa olur sanırım ?

Her laptopun girişi farklı. Öyle genel bir kablosu yok. Hatta bir ucu usb olan herhangi bir Laptop adaptör kablosu ne gördüm ne duydum. Çünkü usb kabloların Laptop şarj etmeleri mümkün değildir. Kablo kesitleri küçük olduğundan çok fazla ısınır ve yanarlar.
    İlla da ben macera arıyorum derseniz bir USB kablosunu ve Laptop adaptörünüzün kablosunu keserek birleştirebilir hatta daha pratik olarak araya erkek dişi konnektörler takarak ister adaptörü ister Usb'yi kullanmayı deneyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    5V ile şarj olan laptop var mı? Geneli 19V'tur. Ben 5V ile şarj olan laptop görmedim hiç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatta tabletlerin bile çoğu 9V'tur. Micro USB'den şarj olan tablet azdır.

• marikanwap kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinizde haklısınız fakat powerbank ile laptopu şarj etmenin bir yolunu bulmaya çalışıyorum.
  • PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Kendiniz bir takım devreler yapmanız lazım, doğrudan kablo ile olacak iş değil malesef hocam. Hatta söyleyim uğraştığınıza değmez. 10400 bir kez bile şarj etmez laptopu. Çünkü 5-19V inverter devresi ile verimde kayıp yaşayacaksınız. Powerbank'ta zaten %80-85 verim ancak verebiliyor. Yani olacak iş değil pek.

Aslında romoss markasının edge 52 diye bir modeli var laptop da şarj edebilen fakat hem boyut hem ağırlık olarak hem de fiyat olarak çok fazla. Dediğiniz sistemi bir elektrikçiye yaptırmaya çalışacağım. En azından deneyip görmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

5V ile şarj olan laptop var mı? Geneli 19V'tur. Ben 5V ile şarj olan laptop görmedim hiç.

Evet akım haricinde bir de belirttiğiniz gibi voltaj olayı var ki bazı laptoplar 18V, bazıları 32V istiyor.

hem kutulu olanda hemde plastik olanda da hologram mevcuttu

sizin dediğiniz gibiyse 2 farklı versiyon sanırım, bilgi için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Palabıyık

hem kutulu olanda hemde plastik olanda da hologram mevcuttu

sizin dediğiniz gibiyse 2 farklı versiyon sanırım, bilgi için teşekkür ederim.

Plastik kutulu olan versiyonda halogram daha doğrusu güvenlik numaraları yoktur. Yanlış hatırlıyor olabilirsiniz. Bunlarda plastik kutunun sarılı olduğu kağıt özel bir maddedir. Elinizle kolay kolay yırtamazsınız. Bir kağıt gibi kolayca yırtılmıyor.

• Arkadaşlar benim 10400'lük cihaz Moto G'yi üç kere doldurunca bitiyor, bazen 3 kere de doldurmuyor.2 binlik bataryayı 4-5 kez doldurması gerekmiyor mu? Sanalpazardan almıştım orjinal ürün bu arada.

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Samers'ten bende alış veriş yaptım sorunsuz ilgilidir.
  • Herkese merhabalar

10400 olanı yurtdışından siparis vermeyi düşünüyorum da acaba hangi linke rahatça güvenebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Twanche

Herkese merhabalar

10400 olanı yurtdışından siparis vermeyi düşünüyorum da acaba hangi linke rahatça güvenebilirim?

Hocam ben chane den verdim su an kargo durumunda digerlerinin kargosunda sıkıntı çıkabiliyormus bi kaç önceki Mesajları okursanız fikriniz netleşir

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Bu cihazların verimi yaklaşık %80-85. Bazı şarj aletleri bu cihazı tam dolduramıyor anladığım kadarıyla problem çıkıyor. Doldu zannedip şarj duruyor.
    Telefonu açıkken şarj ettiğinizden onun sarfiyatını da hesaba katın. Ama yine de 2000mAh'lik bir bataryayı en az 3 kez tam doldurmalıdır. @cevo_61

• Twanche T kullanıcısına yanıt
    www.chinabuye.com
    Forumun büyük çoğunluğu buradan temin etti ürünü.

• n11 de 78 yeni hesap 11lira cek 66 ucrtsz kargo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo3182 -- 17 Kasım 2014; 17:28:22 >
  • Sanalpazar 65 Lira kargo dahil orjinaller satıldı. Anlık 10₺ indirimle kargo dahil 55'e geliyor.

• Arkadaşlar sonunda ben de N11'den bir 5200'lük aldım. Kutu üzerindeki numarayı kazıyıp sorguladım ve orijinal olduğu doğrulandı.
    Yalnız yaklaşık 4 saattir ilk şarjda olmasına rağmen, yanıp sönerken sadece 2. lede geçebildi.
    Bana yavaş gibi geldi, sizdeki durum nedir? Bu arada Samsung 2A şarj cihazıyla şarj ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.