Şimdi Ara

Xiaomi'nin elektrikli otomobili ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi'nin elektrikli otomobili ortaya çıktı
    China Automotive, Çin'de halka açık yollarda test edilen ilk Xiaomi otomobilin fotoğraflarını, teknik özelliklerini ve Çinli kaynaklardan alınan fiyat bilgilerini yayınladı.

Ayrıca Bkz.Aracı otomatik pilota alıp uyuyan Tesla sürücüsü otobanda yakalandı

İlk Xiaomi otomobili Modena kod adlı tamamen elektrikli bir sedan olacak. Akıllı telefon üreticisinin araca neden İtalyan şehrinin adını verdiği bilinmiyor. Daha önce aracın 22,000 ila 29,000 dolar arasında bir fiyata sahip olması beklenirken, şimdi 38,000 ila 44,000 dolar aralığı telaffuz ediliyor.

Qualcomm 8295 platformuyla desteklenecek

Xiaomi'nin elektrikli otomobili bu yıl piyasaya sürülmeyecek, zira seri üretimin 2024 yılında yapılması planlanıyor. Ancak bu durum üreticinin yeni modeli tanıtmasına ve bu yıl ön sipariş almasına engel değil. Yollarda görülen test aracı, aerodinamik gövde şekline, uzun kaputa ve tavanda LiDAR sensörüne sahip elektrikli bir sedan.

Açıklanan bilgilere göre otomobil, her biri Qualcomm 8295 çipe sahip üç versiyon halinde satışa sunulacak. İkisi BYD'nin 400 volt şarj ile uyumlu Blade demir-fosfat bataryasına, üçüncüsü ise CATL'nin 800 voltluk şarjı destekleyen ve sadece 15 dakikada %0'dan %80'e kadar şarj edebilen Qilin bataryasına sahip olacak.

Xiaomi ayrıca 2025 yılında çıkması beklenen Le Mans kod adlı bir elektrikli otomobil daha geliştiriyor.

Kaynak:https://news.mydrivers.com/1/883/883828.htm

• Çıkarır güncelleme vermez, ekranda reklam çıkar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 40k büyük para. Bir sürü bilinen otomobil üreticisi araç satıyor bu fiyata. Ben zannetmiyorum kimsenin xiaomi marka arabaya 40k vereceğini.

• bunuda türkiyeye kaçak getirirler. telefoncuda bi imeide atarlar, oh mis.

• Kesin buglarla gelir araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz55_55 -- 7 Ocak 2023; 15:6:53 >
  • Sony, Google, Amazon, Xiaomi gibi telefon ya da dijital pazarda olan markaları araba yapacağız diye tutturup elektrikli ucubeler üretirken görünce midem bulanıyor. Bırakın bu işin ehli firmalar ilgilensin bu işle. Çin malı tabletler gibi her yer acayip markalarla dolacak yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 7 Ocak 2023; 16:11:40 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Profes124 kullanıcısına yanıt

Bizdeki can pazarı yaşanan dogan şahinden iyidir hem ayrıca xiaomi ve Sony yi sadede telefon üreticisi olarak görmek çok yanlış sadece xiaomin şu anda 2400 tane seri üretim ürünü mevcut sony desen batarya da üstüne yok bu işi bu iki markadan daha iyi kimse yapamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Visionx st V kullanıcısına yanıt
    Onlardan iyi olduklarına şüphem yok. Sony ve Xiaomi her sektörde varlar evet. Fakat elektrikli otomobillerde bu denli fazla marka oluşu can sıkıcı.

• Birçok teknoloji şirketi otomobil sektörüne girecek bu daha başlangıç.

sheeple güruh saçmalamakiçin yorum yazmasa...

• elophidae kullanıcısına yanıt
    alamıyacağından göremezsin ki...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt
    Demek istediğinizi anlayamadım.

• Oha aw

• Kapak fotoğrafı Lucid Air arkadaşlar Xiaomi değil

TR'de sattırmazlar... telefon nede elektroniğe benzemez...

• Apple
    Tesla
    Xiaomi

bu 3 firma elektrikli araç sektörüne yön vereceğini düşünüyorum.
    Umarım Togg'da olur ama bu kadar iddaalı konuşamıyorum çünkü bu 3 firmanın geçmiş başarıları var.

Allah aşkına beğenmediği markalara bak, memleketteki tüm holdingleri, irili ufaklı sirketleri, organize sanayiler ve hatta esnaf dükkanlarını da dahil etsen bu şirketlerden bir tanesi etmiyor.

• Yine düzgün çalışsın diye “China Mainland” mi seçmek gerekiyor acaba menusunden..

• CrimsonBlade C kullanıcısına yanıt
    Marka beğenmemek değil hocam mevzu.

Telefonum Xiaomi, her zaman tercih ettiğim arama motoru Google, Amazon güvenilir bir site ve zaten Prime üyesiyim. Defalarca kez alışveriş yaptım. Sony Xperia Z3 ilk çıktığında satın aldım. Sony PlayStation 3 ve PSP kullandım zamanında... Kısacası söylediğim markaları seviyorum ve zaten kullanıyorum.

Xiaomi bir Scooter olarak ve telefon olarak çok iyi bir marka. Google işletim sistemi ve arama motoru olarak muazzam. Sony oyun konsolu konusunda neredeyse rakipsiz. Ama bunları kendi kulvarlarında iyi olarak yapıyorlar.

Şahsen Ferrari, Renault, Honda vs telefon, robot süpürge, elektrikli çöp kutusu vs üretsin istemem. Bu markaları otomobil üretirken tanıdık. Artık bir kültür oluşturdular. Köklü firmalar. Şahsen pazarda ilginç ilginç markalar görmek benim adıma can sıkıcı oluyor. Neden tablet, konsol, telefon üretmede usta bir markanın arabasını alayım? Be otomobilleri 5 sene kullan çöpe at olarak görmüyorum. Ama bana bu saydığım markalar ürünlerini böyle hissettiriyor.

Dediğim gibi, marka kötüleme söz konusu değil. Sadece önyargı ile yaklaşıyorum bu konuya.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.