Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verdiğiniz detaylı yanıt için çok teşekkür ederim.
    Mi home uygulamasından üretim tarihini göremedim.
    Onu araştırıp üretim tarihini öğrenmeye çalışacağım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 0y2n 0 kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Bakım için satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz onlar size servise yönlendirebilir. Ama çoğu servis bunu maalesef kabul etmeyecek ve sizin yapmanızı isteyecek.

1.Fren balatalarını kontrol edebilirsiniz.

2.Lastik aşınmalarını ve basıncını (50 PSI olması lazım) kontrol edebilirsiniz.

3.Katlanma yerindeki parçaları (özellikle katlanma yerindeki kancanın pimine dikkat edin çabuk kırabilen bir parça) kontrol edebilirsiniz.

4.Sarsıntıdan dolayı bütün vidaları kontrol edebilirsiniz gevşemiş olabilir.

5.Arka tekerleğin jantının rulmanlarını kontrol edebilirsiniz (O da şöyle oluyor lastik yaklaşık "S" hareketini yapıyorsa arka jantın rulmanlarını dağılmaya başlamıştır.

Ama ön tekerlekten tak tak ses geliyor demişsiniz. Şuan scooterım 2600 Km'de (M365 Pro) ve şuana kadar böyle bir ses gelmedi.

• bico.rock.44 B kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Mi Home uygulaması üzerinden sağ üstte üç nokta olacak ilk önce ona tıklayın. Ardından Pil bilgileri bölümü olacak ve ona tıklayın. Tıkladıktan sonra aşağıda üretim tarihi yazacak bu tarih pilin üretim tarihidir ama cihazın üretim tarihiyle aynıdır veya çok yakındır.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz şekilde baktım mi home uygulamasından.
    Üretim tarihi 13.08.2020 yazıyor.
    Çokta yeni bir model sayılmaz galiba 😁

• bico.rock.44 B kullanıcısına yanıt

Şimdi çok yeni model olması tartışılır çünkü: Üretilen scooterlar belirlenen ülkelere gitmesi için lojistik işlemleri başlatılır ve belli bir müddet bekliyor ondan sonra belirlenen ülkelere gidiyor oradan gümrük işlemleri başlıyor. Diğer aşamalarda ithalatçı yada distribütörler bunu alıyor mağazasına ekliyor. Tabii bu işlemler çok daha detaylı ben kısa bir özetini yazdım. Bu işlemlerin hepsi bir süre o yüzden Türkiye'ye üretim tarihi yakın ürün çok az geliyor. Ama komşunuzunda scooterını kontrol edin onun üretim tarihi nedir diye.

• arkadaşlar pro 2 scooterım var yeni sayılır.arka lastik patladı bisikletçilere gittim lastiği jantta bile ayıramadılar.

3 kişi bir olup lastiği janttan ayırdık. iç lastiği onardım ama lastiği bir daha janta sokamadım.

levye kalın tornavida bir kaç aparat ile iç lastik tekrar patlıyor bir türlü olmadı.

lastik küçük ve aşırı sert esneme yok ben böyle rezillik görmedim şuan halen takılmamış şekilde duruyor.

scooterdan soğudum resmen. ne yapın edin arka lastiği patlatmayın.

sakaryada servis ağıda yok.

youtubedan bir video izledim bir arkadaş takmış ama jantı çok yıpratmış.

var mı pratik bir bilgisi olan şöyle yap şuraya götür diyebilen.

• Ben istanbulda her gün martı kullanıyorum birkere lastik patlamasıyla alakalı bir problem görmedim bu durum xiaomi lerde kronik galiba scooter aldıktan sonra istediğim gibi kullanamayacaksam ne manası varkş zaten

• Merhabalar,

Çünkü çoğun Martının lastiği patlak veya inmiş vaziyette. Hatta arkadaşımla 2 kere Martının lastiğini şişirdik bir tanesi patlamış şişmedi ama diğeri şişti. Kaç kere iletişime geçtik ama bir geri dönüş olmadı.

• polatts kullanıcısına yanıt

Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef Sakarya'da ki servis ağını bilmiyorum ama satın aldığınız yer iletişime geçebilirsiniz satış sonrası hizmetlerinde bu desteği vermeleri lazım. Belki satıcının Sakarya'da servis hizmeti vardır.

Kendiniz ben yaparım diyorsanız dikkat edin. Dediğiniz gibi jantı yıpratan yamultan kişi sayısı çok fazla. Kendiniz değiştirirseniz ilk önce tornavida, levye, bıçak gibi kesici ve delici aletleri kullanmayın. Bunun için özel aletler var. Video'da bir çok kişi özensiz değiştiriyor ve jantı yıpratıyor özel aleti koyduğunuz yere mutlaka yumuşak bir parça koymanız lazım çizilmesin. Bide arka lastik değişimi yapılacaksa mutlaka fren diskini sökün. Kendiniz değiştirseniz isterseniz daha detaylı anlatabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef Sakarya'da ki servis ağını bilmiyorum ama satın aldığınız yer iletişime geçebilirsiniz satış sonrası hizmetlerinde bu desteği vermeleri lazım. Belki satıcının Sakarya'da servis hizmeti vardır.

Kendiniz ben yaparım diyorsanız dikkat edin. Dediğiniz gibi jantı yıpratan yamultan kişi sayısı çok fazla. Kendiniz değiştirirseniz ilk önce tornavida, levye, bıçak gibi kesici ve delici aletleri kullanmayın. Bunun için özel aletler var. Video'da bir çok kişi özensiz değiştiriyor ve jantı yıpratıyor özel aleti koyduğunuz yere mutlaka yumuşak bir parça koymanız lazım çizilmesin. Bide arka lastik değişimi yapılacaksa mutlaka fren diskini sökün. Kendiniz değiştirseniz isterseniz daha detaylı anlatabilirim.

teşekkür ederim.

cihazı turkcell den almıştım. distribütöre yönlendirecektir.

arka lastiği komple söktüm araya kredi kartı tampon yaparak lastiği janttan ayırdım iç lastiği yama yaptım geri taktım tornavida ile takarım diye düşündüm olmadı iç lastiği patlattım yeniden yama yaptım. bu arada fren diskinide sökmüştüm.

bu aşamaya kadar jantı çizmedim zedelemedim.

şimdi ayarlı bir pense ile lastiği bir tarafından sabitlicem bir levye ile sağdan diğer levye ile soldan da sabitleyip yine bir başka levye ile geri kalan kısmı kastırıp lastiği oturtucam tabi arada kredi kartı tamponu kullanarak. muhtemelen iç lastik yine patlıcak ve jant çizilip zedelenecek.

arka lastiğin bu kadar zor onarılıp montaj edilebilmesi tasarım eksikliğidir. lastiğin her an patlaması korkusuyla kullanmak ise artık keyif almamı engelliyor. onarıp satacağım.

• polatts kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Yakın bir zamanda kullanmayacaksınız Turkcell'den gelecek olan cevabı bekleyin. Mutlaka bir servise yönlendireceklerdir oraya teslim edersiniz. Ama kendiniz tamir edeceksiniz karttan ziyade daha yumuşak bir şey bulursanız daha iyi olabilir. Dikkatli gidersiniz zedelemezsiniz ama mutlaka bir kişiden daha destek alın.

Lastiğe çok iyi bakarsınız uzun bir müddet götürüyor scooterım 2600 Km'de ve şuana kadar lastik değişimi olmadı. Tekrardan geçmiş olsun.

• Dostlar arka lastik patlaktı, içine o jellerden sıktım ama fayda etmedi..

Birde arka fren lambasının kabloları kopmuş. Garanti kapsamına girer mi?

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrth87 kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun lastik içine doldurulan jellerle ilgili bir tecrübem yok. Ama fren kablosu kopması garanti kapsamasına girmez yurtiçinden veya yurtdışından sipariş verebilirsiniz.

M365/Pro modelleri için

https://tr.aliexpress.com/item/4000131611677.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.49.50f3442bnUua80

M365 Pro 2 modelleri için

https://tr.aliexpress.com/item/1005001963582835.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.45.a4dc6025qDHvqa

• mrth87 kullanıcısına yanıt

Ben patlak tekerde jel kullanıyorum ama çok sıktı artık. Benimkisi ne direkt raptiye batmıştı. Jel anca o tür durumlarda işe yarıyor. Onda da sürüş esnasında tutuyor. Gece yatar haldeyken lastik tekrar sönebiliyor ama çok uzun süredir patlak tekeri jel ile kullanıyorum. Lastik söyledim değiştireceğim artık.

• Merhaba Xiaomi mi pro 2 ile 1s arasında ne fark kararsız kaldım

• Merhabalar,
    1S ile Pro 2 arasında

1. Pro 2'de daha güçlü batarya var (40-45 Km menzil sunabiliyor. 1S ise 25 Km)

2. Pro 2 'nin Motoru daha güçlü maksimum 600W anma gücü bulunmaktadır. (1S'de ise 500W)

Bunların dışında çok büyük farklılıklar yok kilo ve boyut farklılıkları var o kadar.

Bütçeniz uygunsa Pro 2 almanızı tavsiye ederim. Ama 1S'de kötü bir model değil.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Merhaba, M365 pro cihaz bugün giderken birkaç kez ekran kapadı. Güç butonu işlevselliğini yitirdi. Kendi kendine açılıp kapandı. Eco D S modlar arası geçiş yaptı ve ön far açılıp kapandı. Birkaç saat sonra düzeldi. Akşam denediğimde yine aynı şeyler oldu. Sizce sorun ne olabilir.

• nyyankees kullanıcısına yanıt
    Aynısı banada olmuştu su girmişti. Anakartı ve göstergeyi çıkartıp kurumasını bekledim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar arka lastiğin sibop kısmı hava kaçırıyor. Tekerde problem yok. Düzeltmenin bi yolu var mı yoksa lastiği mi degistirmek gerek

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.