Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
29.809
Cevap
369
Favori
1.373.866
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    2208 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

arkadaşlar facebook uygulaması ve messengerı kaldırdım acayip bellek ve şarj yiyor facebook lite kurdum harika messenger kurmayada gerek yok şarjdan yemiyor gibi birşey tavsiye ederim

Hocam bende Facebook uygulamasından şikayetçi idim; Bellek kullanmasını da geçtim de, durduk yere hem kendisi uyanıyor (Arka Plan işlemlerini sınırladığım halde); kendisi uyandığı gibi başka programları da uyandırıyordu (Instagram, Swarm gibi). Bu sebeple bende Facebook'u kaldırıp Folio kurdum. Kafam rahat şuan

hocam sende ne güzel apklar var yahu folio hemen yükledim litedan daha güzel :) sen kullandığın programları paylaşsan daha neler çıkar kimbilir duymadığımız :)

• Çavuş
    63 Mesaj
    Hocalarım mi6 almayı düşünüyorum babama. Telefonu aldığımda hiçbir root, bl veya rom olayına girmeden kullanımında ne gibi eksiklikler olur veya olur mu ? Uzakta olduğum için telefon direk onun eline geçecek ve benim ayar çekme şansım yok. Telefona otomatik gelen güncellemeleri yapar ve o şekilde kullanır. Herhangi bir sıkıntı veya eksiklik yaşar mı ? Veyahut ne gibi avantajları olur romlarda falan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KolayHattaEasy -- 20 Şubat 2018; 14:1:18 >

Farklı cihazlarda birçok rom denedim. Mi6'yı 6 aydır geldiği gibi kullanıyorum ve memnunum. Sorun yaşayacağınızı sanmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    KolayHattaEasy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: KolayHattaEasy

Hocalarım mi6 almayı düşünüyorum babama. Telefonu aldığımda hiçbir root, bl veya rom olayına girmeden kullanımında ne gibi eksiklikler olur veya olur mu ? Uzakta olduğum için telefon direk onun eline geçecek ve benim ayar çekme şansım yok. Telefona otomatik gelen güncellemeleri yapar ve o şekilde kullanır. Herhangi bir sıkıntı veya eksiklik yaşar mı ? Veyahut ne gibi avantajları olur romlarda falan ?

Telefon cok guzel. Alir almaz kullanilabilir. Hic bi ayara gerek yok. Sadece guzel bir kilif ve cam koruma almaniz gerekmekte. On arka cam oldugundan biraz nazik gibi duruyor. Babada benimki gibi cok kullanmaz ama cokta dikkat etmezse sikinti. Ama kilif vs alip dikkatli kullanirsa daha iyisini bulamaz. (Bu fiyata)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hiç bir sorun yaşamaz, aksine MIUI ile gelen, bir çok telefonda bile sonradan kurulması gereken bir çok özellik kullanılabilir durumda. Bu bile başlı başına bir avantajdır... Atıyorum, Android One programında olan stock Android'e sahip bir Mi A1 alsanız çok daha fazla zorlanır... Özellikle uğraşmayı sevmeyen / kullanımı kısıtlı kişiler için MIUI biçilmiş kaftan... Babanız kaç yaşında bilmiyorum ama Mi 6'nın tek eksi yönü nispeten küçük ekranı olabilir daha büyük bir ekran da düşünebilirsiniz okuma kolaylığı açısından ama kesinlikle MIUI arayüzü işleri kolaylaştırır...
    |
    |

• Yarbay
    2208 Mesaj
    quote:

Hocam ben babama mi5a aldım a101 e gelmişti 760 liraya ,tavsiye ederim ekran büyük zaten face whatsaap konusmadan baska bırsey yapmıyorlar mi6 gereksiz olur bence
    |
    |

Ortadaki tuşa basılı tutarak kullanabiliyoruz ancak siri gibi ses tanıma yoluyla da çalışıyor ve biraz önce bir kuurlum videosunda farkettim ki birincil dil english us olması gerekiyormuş. Onu yapınca ses tanısı aktif oldu. Şimdi hiç bir tuşa basmadan ok google komutunu algılayıp arama, web gibi işlemleri yapıyor. Güzel oldu.
    |
    |
    HolyPenguen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam nereden nasıl ayarlar yaptınız. Bende kullanamıyorum. Birde hiç tuşa basmadan nasıl yapıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nmm1716 -- 20 Şubat 2018; 15:29:23 >
    |
    |
    sencerd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
  • Yarbay
    12323 Mesaj

Arkadaşlar Mi Note 3 - Mi6 Fotoğraf Karşılaştırması için Mert hocam (Floperx) Fotoğraf attı. Benim gibi Merak eden arkadaşlar için ekliyorum fotoğrafları buraya da. Sağolsun kendisi fazlasıyla uğraştı, ben bu denli karşılaştırma istediğim için Whatsapp'dan ötürü Kalite düşüşü için Şimdiden Kusura bakmayın

Önce Arka Kamera Karşılaştırması:

Mi 6 - Arka Kamera - Google HDR+ işlemesi:

Mi 6 - Arka Kamera - Stock Kamera:

Mi Note 3 - Arka Kamera:

Ön Kamera Karşılaştırması:

Mi 6 - Ön Kamera - Google HDR+ İşlemesi:

Mi 6 - Ön Kamera - Stock Kamera:

Mi Note 3 - Ön Kamera:

Kendisine birkez daha teşekkür ederim
    |
    |
    Bahsedilenler: floperx

• Teğmen
    164 Mesaj

Resimleri goruyorum ama buyuk halini gormek icin tikladigimda resim yok diyor. Bendemi sorun var acaba. Hep merak ettigim testti. Su an goremedigim icin kuduruyorum :)

|
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Büyük hali gözüküyor bende. Google olanlar aynı kalitede gibi geldi bana.

|
    |
    safakss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Vpn wifi tarayici vs denedim yok yine goremiyorum kismet artik. O zaman note 3 de bos yere on kamerasi guzel demisiz. 22 saatim kaldi bl kilidini acmama, acilsinda epic roma gecip su.kamerayi test edicm.

ayrıca mi note 3 ün ön kamera neden öyle çamur gibi, netlemeden mi çekilmiş ki

Hocam kullandığınız diğer uygulamaları da paylaşabilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

GM 5 Plus kullanıyorum. Çok sorunlu bir cihaz. Yazılımsal sorunları var ve parçaları kalitesiz. Mi6 da bu durum nasıl ? En çok arıza çıkaran yerleri neler ?

Orijinalden alıntı: YnSs58

Mi6 almayı düşünyorum. Cihazın kronik sorunları neler ?

GM 5 Plus kullanıyorum. Çok sorunlu bir cihaz. Yazılımsal sorunları var ve parçaları kalitesiz. Mi6 da bu durum nasıl ? En çok arıza çıkaran yerleri neler ?

İlk sayfayı okuyun lütfen...
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: akıldakalıcı

Hocam kullandığınız diğer uygulamaları da paylaşabilir misiniz

Bunlar Hocam Cihazdaki Uygulamalar:

|
    |
    Bahsedilenler: barisx3

• Teğmen
    164 Mesaj

Hey masallah hocam :) torque la ilgili az once sikinti yasadim. Simdi gorunce yine aklima geldi. Log tutmak icin ayarlara girdigimde programdan atiyordu. Kac version kullaniyorsun.

|
    |

Orijinalden alıntı: safakss

Resimleri goruyorum ama buyuk halini gormek icin tikladigimda resim yok diyor. Bendemi sorun var acaba. Hep merak ettigim testti. Su an goremedigim icin kuduruyorum :)

Hocam suanda Telefonda Brave Browser ile denedim (Chrome tabanli Reklam engelleyicili Browser), basinca aciliyor fotoğraflar ama. Olmazsa birde Bilgisayardan deneyin, direk DH ye yükledim çünkü.

|
    |
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.