Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
29.773
Cevap
369
Favori
1.372.947
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    2781 Mesaj
    Mi 6 aldım. İçinden kulaklık çıkmadı. Migrostan aldım. Delta sevisli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kulaklık çıkmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Erbay güney kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam teknoloji ve bilişim dünyasına yeni birim getirmişsin: 0,5 tık 1 tık 2 tık f/p=tık falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Eksozt

İlginiz için teşekkürler. Aslında benim sıkıntım güvenlikle ilgili bir açık olmaması

Rica ederim hocam. Aslına bakarsanız; Bu açıdan önemli olan Global Beta romda kalıp, haftalık güncelleştirmeleri takip etmek. Haftalık güncelleştirmelerde, Güvenlik açıkları için Yamalar ekleniyor çünkü.
    |
    |

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

Çok teşekkür ederim Xiaomi nin en karöaşık yeri benim için Galeri.

Bu iyi oldu.

Rica ederim hocam; LG G3'den bu yana Galeri uygulaması olarak Sony Album'ü kullanıyorum bende
    |
    |

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam bu resimleri Google kamera ile çektim. Bu karelerin stock kamera ile çekilmişi yok. Başka karelerin var. Pc başına geçince onları atar karşılaştırma yaparsınız.

Teşekkürler hocam, şimdi bakabildim Fotoğraflara. Pek fark yok gibi görünüyor, Bulutlu Havada genel olarak Google Camera'nın artısı yok gibi ama. Bazen Renkler çok az daha canlı olabiliyor. Burada da sanki az da olsa daha net gibi geldi Google Camera; belki daha geniş açı ile çektiği içinde böyle bir hissiyat oluşuyor olabilir bu fotoğraflarda

Umarım Halledebilirsiniz hocam sonunda
    |
    |
    barisx3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Xientina

Sony'den kaçtık, klavyemiz Sony'di şimdi galerimizde Sony olacak

Hocam Keşke Sony Albüm uygulaması gibi Galeri yapan çıksa. Cihazdaki Tüm fotoğraflara istediğiniz boyutta Aynı ekrandan hükmedebilmek çok iyi oluyor Tarih tarih sıralaması da, karışıklığın önüne geçiyor. Aslında Sony Walkman uygulaması özellikleri ile düzgün çalışsa, Standart Müzik Çalar olarak o da kullanılır da

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

değerli arkadaşlar,

bir ricam olacak. Şu Galerinin kullanımını tam olarak anlatabilecek biri varsa çok sevinirim.

Ben aylardır çözemedim.

yani asıl öğrenmek istediğim şu, Mesela benim oluşturduğum bir Albüm içindede resim video vs. var.

ben bunları silmesemde bazen siliniyor Mi Cloud kaynaklı olabiliyor yani özetle o galeride hangisi Mi Cloud ile alakalı hangisi sadece Telefonun belleğine ait bir türlü anlayamadım.

Diğer albümler yazan yer ne işe yarar mesela ?

Destek olup ayrıntılı bir inceleme gibi anlatan arkadaşımız olur yada önceden yapılmış ise sayfa bilgisi verilir ise çok sevinirim.

saygılarımla.

Hocam Galeri ayarlarında, Sadece Cihazdaki Görselleri göster diye bir seçenek var aslında; O Seçili mi? Ben Galeri yerine Sony'nin Album uygulamasını kullanıyorum; Cihazdaki Tüm Fotoğrafları Tek Ekrandan görebiliyorsunuz. Bu yüzden Pek Galeriyi kullanmıyorum. Aşağıda linkini vereyim, sizde deneyin isterseniz Album Uygulamasını.

Link:https://drive.google.com/open?id=1Puc0xJBpKglMY-b9FjRKfmBV_N7bN9hR

hocam valla sen olmasan burası şenlenmiyecek :) apkyi kurdum süper bütün fotoları aynı pencerede görmek harika

Rica ederim hocam, LG G3'te keşfettiğimden bu yana Direk bu Galeri uygulamasını kullanıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum Dediğiniz gibi Tüm fotoğraflar, isterseniz büyük, isterseniz küçük küçük Aynı ekranda. İstenirse Albüm şeklinde görme seçeneği de var tabi
    |
    |

• Yarbay
    12323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mabovski

Sarjı %90 da falan çekiyormusunuz yoksa %100 tam dolum olunca mı? bazıları tam dolmadan çekmek daha faydalı diyor da..

Ben %100 dolumu belirtince, 15-20 dk. daha şarjda tutuyorum cihazı tam dolum için. Aslında tavsiye edilen kısa kısa şarj yapmak ama, bol vakit lazım onada. %20-%30da şarja takıp; %80 civarında şarjdan çıkartılması da önerilenler arasında ama. Kim bu denli takip edebilir ki şarjı Günlük hayatta
    |
    |

Orijinalden alıntı: kemal_ansen

teşekkür ederim linkler için 1 haftadan fazladır dinliyorum birşey anlamadım kulaklıktan düşük kbps li müzikte bazen yüksek ses veriyor bazende en yüksek kpbs li müzikte çok cılız kalıyor ses

Hocam umarım Bu ses modları çözüm olur sizin için. Ben fazlasıyla memnunum çünkü kulaklıktan. Bass haricinde, dengeli sesi ile tatmin edici bir kulaklık ama. Umarım Ses modu sizin için çözüm olur

Orijinalden alıntı: darkRider

Hocam teknoloji ve bilişim dünyasına yeni birim getirmişsin: 0,5 tık 1 tık 2 tık f/p=tık falan

Hocam Ses Seviye ayarı bu kadar az olunca; normalde olması gereken 1 tık; burada 0.5 tık oluyor Belki 0.25 tık fazladır Ses; o kadar hassas değilim yani

Seviye diyince işler karışabiliyor, baktım Tık'lı konuşulunca bende bu şekilde anlatmaya çalışıyorum artık
    |
    |

• Yarbay
    2056 Mesaj

Fark çok az var, anlayabilmek için çok dikkatli bakmak gerekiyor.

|
    |
    buraoca2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
  • Yüzbaşı
    689 Mesaj
    quote:

quote:

teşekkür ederim linkler için 1 haftadan fazladır dinliyorum birşey anlamadım kulaklıktan düşük kbps li müzikte bazen yüksek ses veriyor bazende en yüksek kpbs li müzikte çok cılız kalıyor ses

Hocam umarım Bu ses modları çözüm olur sizin için. Ben fazlasıyla memnunum çünkü kulaklıktan. Bass haricinde, dengeli sesi ile tatmin edici bir kulaklık ama. Umarım Ses modu sizin için çözüm olur

Tesekkur ederim deneyip gorecegiz

|
    |

• Yarbay
    2208 Mesaj
    arkadaşlar facebook uygulaması ve messengerı kaldırdım acayip bellek ve şarj yiyor facebook lite kurdum harika messenger kurmayada gerek yok şarjdan yemiyor gibi birşey tavsiye ederim

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safakss

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HolyPenguen

twrp ile camera2api aktif etmek isteyenler için

Camera_2API_TWRP.zip

Bl kilidini acmadan twrp kuramiyoruz dimi?

Hayır hocam herşey icin Bl kilidini açmak lazim ne yazikki. Bl kilidini acinca twrp kurunca da Stock romda kalinmaz zaten.

Hocam icindekiler silinicek diye ellemedim ama camera yi acaip merak ediyorum. Beta roma gecip bl kilidini acsam, su anki 9.2.3 rom gibi stabil sorunu olmayan ram varmi ? Eger ki deger dersen telefonun sifirlanmasina goz yumucam :)

Hocam Beta romlar Stabilden daha stabil Eger illaki Oreo olmasin derseniz, Epic rom Global Beta 7.12.14u tavsiye ederim, ben 2 aydir bir sorun yasamadan kullaniyorum.

Kamera sizin için önemli ise, durmaniz hata zaten

Valla oreo da ben hic bi fark goremedim. Cok takilmam ona :) biraz arastirayim bakalim. Epic roma gecerim bende o zaman. Batarya performansi nasil. Dahami iyi yoksa dahami kotu?

Note 3 icinde cok.detayli incelemedim oyle 5 10dk bi elimde karsilastirma yapmistim. Hatta esim hasta olmustu note 3 on kamerasina. Ben buyuk ekrandan cok hoslanmadigim ve islemcisi yuzunden mi 6 tercih ettim. Cokta umursamadim aldiktan sonra zaten. Bence mi6nin on kamerasida gayet yeterli derecede

Ben memnunum hocam Epic romda Sarjdan da performanstanda stabillikten de. Cihazi rootlayip Google Camera kurunda siz, On ve Arka Kamera ne isler yapıyor sonra görün

Kardeşim benim bende şu ses olayından sonra tavsiye ettiğin roma geçmek ıstiyorum sesi yüksek olan hangisiydi rot atıp kamera da degıseyım ancak typc c kulaklık sesi beni tatmin etmedi global beta rom dan kaynaklı ne lazımsa link atarmı sın sana zahmet yada Epic rom un en stabil olanı hangi sürüm

Hocam Siz Type-C kulaklığı 10-12 saat Burn-in yaptınız mı? Özellikle Alt ve Orta frekanslar Burn-in sonrası kendine geliyor. Fakat sorun ses yüksekliği ise, Ben Type-C kulaklık içinde Epic romda pek bir değişiklik görmedim ses modu sonrasında; Tabi belki Epic romda da Type-C kulaklık için Ekstra ayar vardır onu da bilemiyorum ama. Fakat Miui Pro ses modunu kurunca; Bass şiddeti biraz daha arttı, ayrıca ses yüksekliği de 0.5 tık daha fazla geliyor bana göre. Miui Pro'dan memnun kalmaz iseniz, China Beta'yı denersiniz sonrasında.

Epic Romun 7.12.14 sürümünü 2 ay kullandım, şimdi ise Floperx hocamın tavsiyesi ile 7.12.21'i kurdum ama; daha belli bir süre kullanmadan bu versiyon hakkında birşey söylemiyim. Ben size 7.12.14'ün linkini vereyim.

Epic Rom Global Beta 7.12.14:https://androidfilehost.com/?fid=745849072291694918

Miui Pro Ses Modu (Twrp'den kurulacak):https://drive.google.com/open?id=1wm6Ckc0WINl49RolrJ1_-POKkqW5fMOq

China Beta Ses Modu (Twrp'den kurulacak):https://drive.google.com/open?id=1_8rL46ubjqDQruYBqg1pZShV8raP3Ul2

Sorun yaşanması ihtimaline karşı;
    Global Beta Stock Ses Modu (Twrp'den kurulacak):https://drive.google.com/open?id=1n11XCPbWSQjX5G47234w-rPuBBr21brc

Host Dosyası (Reklam Engellemek için, Twrp'den kurulacak):https://drive.google.com/open?id=128Ti2MGAF6pCz_tnw5rkn3OpzeA2q-6J

Magisk Root (Twrp'den kurulacak, cihaz açıldığında Magisk Uygulaması Yüklenmiş olacak):https://drive.google.com/open?id=1MpjnCDr8tX9o9lfRMoGjVjBs3eH7KvG7

Google Camera İçin Magisk Modülü (Magisk'e Modüller kısmından gösterilerek kurulacak):https://drive.google.com/open?id=1Pf5gGVIobMmSG26bfq0LUydLOdbG6uEK

Google Camera:https://drive.google.com/open?id=1JtPbhoUDTFs5YOSQ5_6RD3qElJilvm0y

(Google Camera ayarları):https://drive.google.com/open?id=1Nyx7GSmuHXRr_a3GYx3m1mSHUhxR1gEY

Google Camera (Ön Kamera HDR+ için ayrıca bunu kurun):https://drive.google.com/open?id=1NAMPHrHQc1eTeJfEaJHGu80yLZ4ku_PU

Aklıma gelen Şeylerin linkini attım hocam. Magisk Kurunca, Magisk'te Soldaki Menü'de İndir'e basıp; GMS Doze v6 modülünü, Youtube Modülünü (Cihazdaki Youtube'u silip, buradaki modülü kurun; kurulum sonrasında Google Play'e girip, Youtube için Otomatik güncelleştirmeyi kaldırın).

Bunlar cok onemli bilgiler. Konuda bir cok onemli link ve bilgi kaybolmus durumda. Bunlar aslinda konunun basina eklense cok daha kisinin daha cok isine yaricak.

• Yarbay
    12323 Mesaj

Hocam tecrübesiz ve bilinçsiz şekilde cihaza kuran olursa, cihaza zarar verebilir. Bu açıdan biraz riskli gibi bana göre. Diğer türlü de forumda kaybolup gidiyor, haklısınız.
    |
    |
    safakss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: nmm1716

Fark çok az var, anlayabilmek için çok dikkatli bakmak gerekiyor.

Evet hocam, dikkatli ve büyük monitörde incelemek gerekli. Fakat şuan için, Google Camera'nın Stock Kameraya göre daha kötü fotoğraf çektiğine rastlamadım
    |
    |

Orijinalden alıntı: barisx3

arkadaşlar facebook uygulaması ve messengerı kaldırdım acayip bellek ve şarj yiyor facebook lite kurdum harika messenger kurmayada gerek yok şarjdan yemiyor gibi birşey tavsiye ederim

Hocam bende Facebook uygulamasından şikayetçi idim; Bellek kullanmasını da geçtim de, durduk yere hem kendisi uyanıyor (Arka Plan işlemlerini sınırladığım halde); kendisi uyandığı gibi başka programları da uyandırıyordu (Instagram, Swarm gibi). Bu sebeple bende Facebook'u kaldırıp Folio kurdum. Kafam rahat şuan
    |
    |
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.