Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (749. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 747748749750751
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony'den kaçtık, klavyemiz Sony'di şimdi galerimizde Sony olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben kamerasından aşırı memnunum oreoya geçip benim gibi pişman olanlar kesinlikle geliştirici rom kursun herşeyiyle iyi

Buyrun bir foto ben ekleyeyim daha ne yapsın kamera :)
    https://i.hizliresim.com/qGGnVV.jpg

Hocam Gündüz Çekimleri gayet iyi cihazın zaten, Problem olan Düşük ışık ve İç ortam çekimleri. Umarım sizde BL Kilidinizi açıp farklı roma geçip; Google Camera'yı deneyebilirsiniz de, Düşük ışık ve İç Ortam koşullarında da cihazın Performansının ne denli iyi olduğunu görürsünüz

hocam geçmeye çalışıyorum lakin unlock olurken %99 da hatayı aşamadım bir arkadaş uzaktan bağlansak halletsek keşke

Hocam BL kilidini kendim açsam dediğim gibi yardımcı olmaya çalışırdım ama. Biri 86012 hata kodundan bahsetmiş, aldığınız hata bu ise bu hata kodu ile araştırma yapabilirsiniz.

İnternetteki Sizin hatanızı yazınca bulduğum linkler;
    http://en.miui.com/thread-583372-1-1.html
    http://en.miui.com/thread-574634-1-1.html
    http://en.miui.com/thread-568306-1-1.html
    https://www.youtube.com/watch?v=FH1fja23SgU

yok üstat telefondan eklemede hata almıyorum başarıyla eklendi diyor bilgisayardan flash unlock yapınca veriyor hatayı

Anladım peki hocam, %99 hatası diyince, internette bunlar çıktı Miui Türkiye forumuna bir konu açsanız hocam olmaz ise, Denediklerinizi de yazsanız. Uzak Bilgisayara bağlantı kurup halledebilecek bir kişi de çıkabilir.

akşam tekrar deniyeceğim umarım olur :)

gönderdiğin linklerde şuna ulaştım bunları denememiştim bakalım bu sefer olur inşallah :)

4) Mobil verilerinizi , Eşitleme ve GPS'i açın ve 3-5 dakika bekleyin. ( Kilit açma işleminin tamamında Mobil verilerini , Senkronizasyonu ve GPS'i kapatmayın .)

5) i.mi.com'a giriş yapınkilidini açmak için kullandığınız hesaptan (cep telefonu numarası) PC'den ve daha sonra çevrimiçi olabilmek için Cihaz bul'u tıklayın . (Hesabınızla ilişkili tek bir cihaz varsa Tüm cihazları tıklayıp , birden fazla cihaz varsa, diğerlerini kapatın . 6) PC'de Mi Unlock Tool'a aynı hesapla (cep telefonu numarası) giriniz kilidini açma iznini almak. (Eğer tıklanamayan gösterilmeden ekranda gel sürece kadar ahizeyi kapatmayın kilidini aksi takdirde alacak düğmesini cihaz doğrulanamadı VEYA Cari işlemler bu cihaza bağlı değildir).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisx3 -- 19 Şubat 2018; 14:56:4 >

• Herkese iyi günler. Geçende abimle otururken "ok google" dan açıldı konu ve onun telefonunda LG G5 bu özellik kullanılabiliyorken bizimkinde neden kullanılamıyor anlamadım. Bütün ayarları kontrol ettim bir farklılık yok ancak bizim telefonlarda o özellik aktive edilemiyor ve ses tanımı yükleyemiyorsunuz. Nette bunun ile ilgili bir şey bulamadım. Tavsiyesi olan var mı acaba?
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu resimleri Google kamera ile çektim. Bu karelerin stock kamera ile çekilmişi yok. Başka karelerin var. Pc başına geçince onları atar karşılaştırma yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 1080p veya 720p 60 fps video çekilebiliyor mu stok kamera uygulamasında acaba teşekkürler.
  • Mate 8'den bu cihaza geçmeyi düşünüyorum.Tavsiye eder misiniz?Ya da bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka telefonlar var mı?
    Sarjı %90 da falan çekiyormusunuz yoksa %100 tam dolum olunca mı? bazıları tam dolmadan çekmek daha faydalı diyor da..

• Herşey otomatikte ilk resim google camera, ikinci resim stock camera

Çok teşekkür ederim Xiaomi nin en karöaşık yeri benim için Galeri.

Bu iyi oldu.

• Şu galeriyi stock yapsak süper olacak kamera onizlemesinde direk açılsa güzel olurdu

İlginiz için teşekkürler. Aslında benim sıkıntım güvenlikle ilgili bir açık olmaması

• Hocam bu konularda bilgili bir arkadaş sorularımı cevaplandırabilir mi ? Root rom işlerine atılmayı düşünüyorum da. Bu konularda cahilim kusra bakmayın.

1) Bl kilidini açtığımızda delta garantisi gider mi ?

2) Farklı bir rom kurunca tüm veriler silinir mi ?

3) Google Camera rootsuz kullanılabilir mi ?

4) Bilgisayarsız rootlayabilir miyiz ?

• Versatilci V kullanıcısına yanıt
    1- BL kilidinde garanti olayı servisin insiyatifinde olan bi durum, kabul de edebilir etmeyebilir de, ama sonuçta BL kilidinin açılması cihazın garanti kapsamı duşında olmasına neden olur.
    2- Evet farklı bir ROM kurulunca bilgiler gider.
    3- Google kamerayı root olmadan kullanılamaz diye biliyorum .
    4- BL kilidini açmadan zaten root yapman imkansız, doğal olarak PC kulanman gerekiyor.
  • Hocam çok teşekkür ederim.Son bir ricam Bana şu bl kilidi açma root ve rom atmayı kısaca özetleyebilir misiniz ? Ya da bir konuya yönlendirir misiniz ?

• Forumun ilk sayfasında BL kilidi ile ilgili link var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: safakss

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HolyPenguen

twrp ile camera2api aktif etmek isteyenler için

Camera_2API_TWRP.zip

Bl kilidini acmadan twrp kuramiyoruz dimi?

Hayır hocam herşey icin Bl kilidini açmak lazim ne yazikki. Bl kilidini acinca twrp kurunca da Stock romda kalinmaz zaten.

Hocam icindekiler silinicek diye ellemedim ama camera yi acaip merak ediyorum. Beta roma gecip bl kilidini acsam, su anki 9.2.3 rom gibi stabil sorunu olmayan ram varmi ? Eger ki deger dersen telefonun sifirlanmasina goz yumucam :)

Hocam Beta romlar Stabilden daha stabil Eger illaki Oreo olmasin derseniz, Epic rom Global Beta 7.12.14u tavsiye ederim, ben 2 aydir bir sorun yasamadan kullaniyorum.

Kamera sizin için önemli ise, durmaniz hata zaten

Valla oreo da ben hic bi fark goremedim. Cok takilmam ona :) biraz arastirayim bakalim. Epic roma gecerim bende o zaman. Batarya performansi nasil. Dahami iyi yoksa dahami kotu?

Note 3 icinde cok.detayli incelemedim oyle 5 10dk bi elimde karsilastirma yapmistim. Hatta esim hasta olmustu note 3 on kamerasina. Ben buyuk ekrandan cok hoslanmadigim ve islemcisi yuzunden mi 6 tercih ettim. Cokta umursamadim aldiktan sonra zaten. Bence mi6nin on kamerasida gayet yeterli derecede

Ben memnunum hocam Epic romda Sarjdan da performanstanda stabillikten de. Cihazi rootlayip Google Camera kurunda siz, On ve Arka Kamera ne isler yapıyor sonra görün

Kardeşim benim bende şu ses olayından sonra tavsiye ettiğin roma geçmek ıstiyorum sesi yüksek olan hangisiydi rot atıp kamera da degıseyım ancak typc c kulaklık sesi beni tatmin etmedi global beta rom dan kaynaklı ne lazımsa link atarmı sın sana zahmet yada Epic rom un en stabil olanı hangi sürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal_ansen -- 19 Şubat 2018; 19:57:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sencerd

Herkese iyi günler. Geçende abimle otururken "ok google" dan açıldı konu ve onun telefonunda LG G5 bu özellik kullanılabiliyorken bizimkinde neden kullanılamıyor anlamadım. Bütün ayarları kontrol ettim bir farklılık yok ancak bizim telefonlarda o özellik aktive edilemiyor ve ses tanımı yükleyemiyorsunuz. Nette bunun ile ilgili bir şey bulamadım. Tavsiyesi olan var mı acaba?

hocam orta tuşa basılı tutun sonra "okey google" diyin otomatik ses tanıma ayarlarına girecek. ben bi ara ayarlamıştım ama sonraki şarkıya atla gibi komutları bi türlü oturtamayınca kullanmadım bi daha ama şu kişiye whatsapptan mesaj yaz diyip mesajı da oluşturup yolluyordu siz nerde sıkıntı yaşıyorsunuz
  • Enginesin_55 E kullanıcısına yanıt
    Bu yöntem; herkesin anlayıp, yapabileceği bir yöntem olmadığı için yazmadım. Buradaki kullanıcıların çoğu normal kullanıcı. Uzman kullanıcı olsalar sorunlarını burada paylaşmazlardı.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 19 Şubat 2018; 20:20:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serqeftin

1- BL kilidinde garanti olayı servisin insiyatifinde olan bi durum, kabul de edebilir etmeyebilir de, ama sonuçta BL kilidinin açılması cihazın garanti kapsamı duşında olmasına neden olur.
    2- Evet farklı bir ROM kurulunca bilgiler gider.
    3- Google kamerayı root olmadan kullanılamaz diye biliyorum .
    4- BL kilidini açmadan zaten root yapman imkansız, doğal olarak PC kulanman gerekiyor.

Hocam miuiturkiye.net forumunda (xiaomi'nin resmi türkiye forumu) bizzat Delta Servis yetkilileri tarafından "Bootloader kilidinin açılması cihazı garanti dışı bırakmaz." şeklinde ifadeleri mevcut ama KVK tarafını bilmiyorum. Çünkü bootloader kilidi Xiaomi'nin kendi sitesi üzerinden geçerli bir neden belirtmeden ve onay alınmadan açılamıyor. Mesela ben, beta ile Android 8'e geçtim ve 7.1.1'e normal yöntemle geri gelemedim. Bu nedeni belirterek mesaj attım kabul ettiler. Bu kilit zaten işinizi bitirdikten sonra (resmi yazılım yüklüyse) tekrar kapatılabiliyor.

Servis şunu diyor: Eğer cihazınız özel yazılımlardan (custom romlardan) kaynaklanmayan bir nedenle arızalanırsa garanti dahilindedir. Ama içerisinde özel rom yüklüyken kaynaklanmış bir arıza olursa garanti dışıdır diyor. Sadece stable-beta romlar arası geçiş yaparken bootloader kilidini açıp, kaparsan sorun yok. Çünkü root edildiğinde ve özel rom yüklendiğinde, çekirdek yazılıma kadar erişim sağlandığından, değişiklik yapılmaması gereken yerlerde değişiklik yapıp cihazı kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Bir zahmet ona da garanti hizmeti vermesinler yani :D

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 19 Şubat 2018; 20:23:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MesutBY

quote:

Orijinalden alıntı: Siigle

https://youtu.be/ReHNRUZ3ciQ

Arkadaşlar sorun çözülmedi. Ben de migrosa verdim. Onlar da delta servise yollamışlar. Sorun da videoda mevcut. İnşallah migros yeni cihaz verir.

Aynı problemi bende yaşıyorum. Sizinki arama ekranında olmuş, benimki başka uygulamalarda da oluyor. Servisle alakalı yaşadıklarınızı yeri geldikçe paylaşır mısınız?

Tabii ki paylaşırım. Arama ekranı sadece o an yakaladığım kısım. Oyun oynarken ya da hiçbir şey yapmasam telefonu uyandırmak istiyorum uyanmıyor. Kapatmaya basılı tutarak yeniden başlatarak yapıyorum. O da 10 dk sürüyor. Migros cumartesi deltaservise yollamış. Daha alalı 1 gün olmadan verdim migrosa, o yüzden değişim istiyorum inşallah yaparlar.

• 
Sayfa: önceki 747748749750751
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.