Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: theasus

Telefon konuşurken ekrandan farklı farklı yerlere giriyor.

Bunu nasıl engelleyebilirim?

Normalde Ahize'yı kulağınıza yaklaştırınca ekranın kapanması gerekiyor; ayarları araştırın isterseniz. Bu seçenek kapalı ise, ekran kapanmıyor olabilir.

Böyle bir ayar göremedim enterasan.

LG G2'de başıma gelmemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalay83

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Telefonu 1 aydır kullanıyorum,iyi hoş ama şu klavye olayı can sıkıcı,bu android sisteminde adam akıllı bir klavye yok mu? En iyisi yine Gboard onda da türkçe karakter yok ve tuşlar çok hissiz geliyor.

Türkçe karakterler var, gboard ayarlarına girin geçerli klavye kısmından Türkçeyi kapatı Türkçe Q yu açın

Seçili klavye Türkçe QWERTY ama,bu şekilde olmayacak mı? Yol olarak yazabilir misin?

Gboard klavye ayarları>Diller> burada Türkçe yazanı kapatın Türkçe Q yazanı açın.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

Arkadaşlar bugün durduk yere telefon kapandı. Şarj %58. Ardından 2-3 dakika telefonu açamadım.

Hatta şarja taktığımda tepki vermedi.Daha sonra 10 saniye kapama tuşuna basarak açtım. Şu an çalışıyor ama cihaza güvenimi kaybettim.

LG'de anakart problemi yaşamıştım. İnşallah kronik bir arıza değildir.

Başına gelen var mı başka arkadaşlar?

ARkadaşlar bu sorun benim de başıma geldi.

Bizim cihazlarda başka kapanma sorunu var mı?
  • arkadaşlar telefon geldi şimdi elime 6/128 seramik ilk yapmam gereken bişi varmı güncelleme geldi şimdi daha güncellemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazinhesabi

https://youtu.be/Vytdu_j83V0

Kendi kendine kapanıp aciliyor recovery mod ve flashboot da da durmadan reset atiyor. Sorun ne sizce arkadaşlar?

*Power tuşu basılı kalıyormuş 1 dk boyunca basılı tutunca düzeldi.

ekranı kilitle widget'ı kullanın hocam, power tuşu yerine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Telefon konuşurken ekrandan farklı farklı yerlere giriyor.

Bunu nasıl engelleyebilirim?

Normalde Ahize'yı kulağınıza yaklaştırınca ekranın kapanması gerekiyor; ayarları araştırın isterseniz. Bu seçenek kapalı ise, ekran kapanmıyor olabilir.

Böyle bir ayar göremedim enterasan.

LG G2'de başıma gelmemişti.

Miui 9 Global Beta da; Ayarlar - Sistem Uygulamaları - Telefon - Gelen Arama Ayarlari altinda var.

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Telefonu 1 aydır kullanıyorum,iyi hoş ama şu klavye olayı can sıkıcı,bu android sisteminde adam akıllı bir klavye yok mu? En iyisi yine Gboard onda da türkçe karakter yok ve tuşlar çok hissiz geliyor.

Swiftkey denediniz mi hiç ?
  • quote:

Swiftkey den cok memnunum, telefonu aldigimdan bu yana bu klavyeyi kullaniyorum. Miui Türkiye sitesinde Xperia Klavye var, onu da deneyebilirsiniz isterseniz, o klavyede de Samsung Klavye, Iphone Klavye gibi skinler var.

Link:https://drive.google.com/file/d/14_tagb4_Wwc9CDybXS_hWKzGCjnkkptQ/view?usp=drivesdk

• KingShady kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam widget cidden önemli.

Power tuşu değişince silikonlae zarar görüp su geçirmezlik özelliğini etkiler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ChemtraiLs

Kılıfın iç yüzeyinde herhangi bir aşınma yok hocam. Şimdi elime alkolsüz bir ıslak mendil alıp izleri sildim, azalsa da tam kaybolmadı malesef..

Hocam telefonu 4 ay yaninda gelen kilifla kullandim, bu sekilde az da olsa iz kaliyor, ilk basta boya kalkmasi gibi görünüyor. Zaten cihazi ilk alanlarda belirtmisti bu durumu. Biraz bastira bastira silerseniz çıkması lazim ama.

• yilmazinhesabi Y kullanıcısına yanıt
    Cihazin ici bir kere acilinca, bu özellikten feragat etmeniz gerekebilir hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali.Cevik

quote:

Evet,başlarda swift key iyiydi ama saçma sapan donmaya ,kasılmaya başladı.
  • quote:

quote:

Swiftkey den cok memnunum, telefonu aldigimdan bu yana bu klavyeyi kullaniyorum. Miui Türkiye sitesinde Xperia Klavye var, onu da deneyebilirsiniz isterseniz, o klavyede de Samsung Klavye, Iphone Klavye gibi skinler var.

Link:https://drive.google.com/file/d/14_tagb4_Wwc9CDybXS_hWKzGCjnkkptQ/view?usp=drivesdk

Hocam,klavye uygulamasını google play harici şekilde yüklemek istemiyorum,sonuçta bankacılık işlemlerim vs hep telefondan yapıyorum.Yoksa o klavyenin methini duymuştum,düşünmeden yüklerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkçe karakterler var, gboard ayarlarına girin geçerli klavye kısmından Türkçeyi kapatı Türkçe Q yu açın

Seçili klavye Türkçe QWERTY ama,bu şekilde olmayacak mı? Yol olarak yazabilir misin?

Gboard klavye ayarları>Diller> burada Türkçe yazanı kapatın Türkçe Q yazanı açın.

Yine bulamadım diye ss atacakken,sağa doğru klavye düzenlerinin ilerlediğini farkettim.Ben sadece Qwerty ve Qwrtz var sanıyordum.
    Çok sağolun.Hatta dediğiniz yeri ararken başka güzel özelliklere de rastladım.Mesela;"Boşluk tuşu ile imleci hareket ettirme" bu özellik çok işime yarayacak.Parmağımı metnin üzerine koyduğumda imlecin nerede olduğunu göremiyordum.

• quote:

quote:

quote:

Ben rom yüklediğim için sistem varsayılanı ile gelen klavyeyi sildim yerine Swiftkey'i attım sorunsuz kullanıyorum. Standart kullanımda donmalar varsa bilemiyorum o sebeple... Dilersen bir de eski sürüm apk bulup deneyebilirsin. Swiftkey dışında hepsi çöp geliyor artık bana :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben rom yüklediğim için sistem varsayılanı ile gelen klavyeyi sildim yerine Swiftkey'i attım sorunsuz kullanıyorum. Standart kullanımda donmalar varsa bilemiyorum o sebeple... Dilersen bir de eski sürüm apk bulup deneyebilirsin. Swiftkey dışında hepsi çöp geliyor artık bana :)

Şimdi Gboard'a türkçe karakterleri ekledim ve harflerin arasına çizgi koydum.Bu şekilde daha iyi gibi. Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismeyu

arkadaşlar telefon geldi şimdi elime 6/128 seramik ilk yapmam gereken bişi varmı güncelleme geldi şimdi daha güncellemedim

Hayırlı olsun,ben son sürüm miui kullanıyorum,bir soruna rastlamadım.Bence güncelleyebilirsiniz.
    Operatörünüz hangisi?
  • atalay83 kullanıcısına yanıt
    O zaman Swiftkey'i deneyebilirsiniz Playstore üzerinden.

Bende Bankacılık işlemlerini telefondan yapıyorum hocam; Swiftkey'i de Apk olarak kurdum; bunu da bir ara denemiştim.
  • quote:

quote:

arkadaşlar telefon geldi şimdi elime 6/128 seramik ilk yapmam gereken bişi varmı güncelleme geldi şimdi daha güncellemedim

Hayırlı olsun,ben son sürüm miui kullanıyorum,bir soruna rastlamadım.Bence güncelleyebilirsiniz.
    Operatörünüz hangisi?

teşekkür ederim

turkcell kullanıorum hocam ben
  • quote:

quote:

quote:

Operatörünüz hangisi?

teşekkür ederim

turkcell kullanıorum hocam ben

VoLTE yani hd açıkmıydı hattınızda? Eğer değilse onu aktif edebilmek için hattınızı 4g uyumlu bir telefona takıp turkcell'e kayıt yaptırmanız gerek,yor.Xiaomi ile kayıt yapılmıyor,Turkcell mi6'yı tanımıyor yani.

• 
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.